Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Děti » Výchova a péče o děti » Plenky na nocPlenky na noc
Anonym
23.3.2009 v 19:50:15

Dobrý večer, mám dceru, které budou za 3 měsíce 3 roky a neustále má na noc plenu. Přes den je bez pleny od roka a půl a na noc nevím jak na ní. Starší dcera se to naučila nějak sama. Zkouším jí dávat na nočník zhruba hodinu po usnutí, to se vyčůrá ale pak má za noc plenu mokrou a sama se vůbec nevzbudí. Do kdy měli vaše děti na noc plenu? Děkuji
Alice

Stránky: [1] 2
Deniska76
25.3.2009 v 8:50:20

Ahoj, mám tříletou holčičku a šestiletého kluka a u obou pomohlo když jsem jim už večer nedávala nic pít a když tak malinko a jenom neperlivou vodu, nebo něco neslazeného.Brzy byla spokojenost na obou stranách…Hodně štěstí..Denisa

Horempádem
25.3.2009 v 0:04:12

Alice, jak tu píší, s chlapečky je to někdy v tomto ohledu těžší. Já sama jsem maminou skoro tříleté dcerky. Mám pro srovnání dcery kamarádek, které jsou v podobném věku. Naše holka je trošku vyjímkou, ta je bez pleny na noc už víc než rok, ale jak říkám, když mám možnost srovnání, tak mohu říci, že možná to bylo zapříčiněno tím, že dcerka nevyžadovala a nevyžaduje během noci pití. Ani před spaním tomu moc nedá. Věřím tomu, že kdyby před spaním do sebe kopla čtvrt litru tekutiny, tak to taky celou noc nevydrží a vzbudí se kvůli tomu.U kamarádek, které řešily ať už noční buzení na čůrání nebo projistotu dávaly plenu, tak příčinou bylo, že holčičky vyžadovaly v noci pití, nebo měly tendenci se hodně napít před spaním. Vím možná mě tu některé maminy ukamenují, že přeci dítěti neodepřou pití, když má žízeň. Ale nemyslím si, že když pro začátek, aby se eliminovalo noční počůrávání pitný režim víc pohlídáte přes den, tak aby dítě nemělo tendenci to dohánět večer nebo přes noc. Navíc, když už dcerka evidentně přes noc se do plíny nepočůrala a nechala si to na ráno, hned jak vstala, tak jsem jí tak jako tak plenu nechávala, dokud mě nepřesvědčila,že tomu tak zůstane. Dostávala ji ještě půl roku a to i proto, když jsem jí třeba namazala zadeček a nechtěla jsem, aby si to utřela do pyžamka. Nemyslím si , že to je o tom,nechat dítě pod sebe načůrat, aby vědělo, že je lepší si dojít na záchod. Určitě brzy příjde sama na to, že do nočníku je to lepší. A propo teď si vzpomínám, že jsme pak už ke konci používaly plenky Pool Ups, ty při počůrání dítětem navozují pocit vlhkosti narozdíl od jiných moderních plen. Ale to jsme spíš používaly tehdy, když dcerka občas zapoměla při hře s dětmi, že je „čas“ :-)). To už se ale taky upravilo. Držím palečky, určitě to je šikovná holčička a s vaší pomocí to určo zvládnete

Anonym
24.3.2009 v 14:34:37

Ahojky.
Syn přestal spát v plenkách pár měsíců po třetích narozeninách. Prostě jsme si řekli, že to zkusíme bez nich. Dala jsem mu nočník k posteli, kdyby se mu chtělo čůrat, ať nemusí běhat na záchod. Párkrát se na něm vyčůral a nakonec si zvykl chodit na záchod. Ale nechala jsem rozhodnutí na něm, zda-li už chce spát bez plen, i když jsme se to potřebovali naučit do školky. Ale zkušenosti s měněním povlečení v noci máme taky za sebou, i když bych řekla, že jsem počítala s tím, že to bude horší.
Gabka

Téra
24.3.2009 v 12:55:22

Ještě ji nechte,má čas.Malej měl 3 roky v listopadu, do té doby sice jsme zkoušeli,ale marně.Měl občas nehodu a moc si to bral.Byl smutný a trápil se tím.Nevzbudil se na čůraní.Nechala jsem to být a měsíc po jeho 3 narozeninách, sám řekl,že je velký a že už plenku nechce.Pořád se bojím nehody, že by se opět uzavřel a sekl,takže ho budím jak jdu spát kolem 23(syn chodí 19.30-20),hlídám tekutiny,po 18 jen málo.Myslím,že je to brzo kolem té 23 h(syn někdy plače,že chce spát.Ale pořád lepší než,aby se trápil.Sama nemám odvahu ho nedát vůbec:(Každopádně sledujte plenky,zda jsou suché,(někomu se tvoří dlouho moč v noci)pak bych teprve začala s nácvikem.Je přece jedno, jestli ve 3 nebo později:)

Anonym
24.3.2009 v 11:56:20

Naše dcera chodila od 11. měsíce bez plenek a přes noc je měla ještě po 3. roce a nebyla jsem schopná vysledovat, jak na ni. Buzení nemělo žádný efekt, nebo jsem přišla a pohroma už byla na světě. Byly jsme otrávené obě a tak jsem to řešila jenom omezeným pitím na noc, před spaním vyčůrat a najednou to přešlo samo. Ale dávala jsem látkové pleny.
Qinty

činča
24.3.2009 v 10:36:43

Tak já jsem taky syna budila kolem desáté a nicmoc, někdy vydržel celou noc a někdy se dokázal počůrat klidně dvakrát. Sama vím, že jsem pak byla protivná, když jsem podruhé za noc měnila povlečení, nebo dávala jinou deku. Teď už bych to udělala jinak, nechala bych mu plenku dokud by nebyla za celou noc suchá.

Sonča
24.3.2009 v 10:15:39

Budíme 2x, dvě hodiny po usnutí a ještě kolem třetí.

lenous
24.3.2009 v 9:19:11

Já jsem plenku nechávala, aby v případě nehody nespaly děti v mokru a nemusela jsem převlékat celou postel, nejde jen o prostěradlo, ale prát polštář i peřinku se mi fakt nechtělo :-(.
Jestli můžu poradit, tak zkus bavlněnou plenku, aby zaznamenala pocit mokra, když se počůrá, ale na záchod bych jí dávala taky později, než hodinu po usnutí, jak píše maja. Dala bych jí vyčůrat před ulehnutím a pak až půjdeš spát Ty.

Anonym
24.3.2009 v 8:53:05

Tak já syna budila kolem 22hodiny.Vydržel celou noc,někdy se stala nehoda ale jak píše andreahla,podložku a na ni třeba ručník a vpohodě…(plenku sem mu vzala před třetím rokem)
maja

andreahla
23.3.2009 v 22:16:15

Ahoj já jsem mu od 2,5roka přestala dávat úplně a dala jsem mu na matraci gumovou podložku pro případ nehody+vysvětlila jsem mu to že už je velký a plenku nepotřebuje.Na noc pije mléko tak 250ml ,přes spaním se vyčurá a pak spí a někdy se vzbudí a jde čúrat a někdy spí až do rána.Ze začátku se mi počúraval ob den a postupně se to naučil.Ted jsme už 4 měsíce bez nehod.Chce to asi přestat dávat plenky úplně a vydržet až se to sám postupně naučí.Držím palečky!

Stránky: [1] 2Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • výchova, děti, rodiče, maminka

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist