Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Co se jinam nevešlo » Vyrovnání daníVyrovnání daní
mykes
20.3.2009 v 15:52:32

Dobrý den.
Mám dotaz ohledně vyrovnání daní.Na začátku unora po mě chtěla naše učetní doklad z uřadu práce,že jsem tam byla vedená(až do 9.4.2008).Kdo výplácí tento přeplatek na dani?Stát nebo UP?
Jde mi totiž o to.Učetní mi zároven zdělila,že se jedná o pěknou částku(nevím ale kolik tím myslela).Zároven nám s majitelem firmy,který byl u toho slíbil,že vyrovnání daní bude v březnu,tedy v unorové výplatě.Bohužel,ted nastalo nemilé překvapení,peníze na výplatnici nebyly.Tak se v práci všichni schodujeme,že majiteli se peníze „množí“ někde na učtě a má z nich uroky.Dokdy vlastně přplatek na dani musí být vrácen?
Děkuji za odpověd.
Radka

Stránky: [1]
MatildaMatilda
20.3.2009 v 20:13:56

Radko, podle toho, co vím já, je, že ty jako zaměstnanec musíš požádat zaměstnavatele o vyúčtování daně a dodat mu všechny papíry do 15.2. A ten ti pak musí provést vyúčtování nejpozději do 31.3. – to znamená ve výplatě za březen v dubnu. To, jakým způsobem on pak žádá finančák o proplacení, záleží na dohodě s finančákem, u nás to je tak, že buď si můžeme proplacené daně stahovat z dalších záloh na dani zaměstnanců – z výplat za další měsíce až do výše proplaceného vyrovnání, nebo můžeme požádat finančák o vrácení daňového vyúčtování. Nevím, zda jsem to podala srozumitelně, ale je docela možné, že váš zaměstnavatel už u finančáku inkasoval, a vám to ještě neproplatil, nebyl by první ani poslední.

mykes
20.3.2009 v 19:01:07

Ahoj.
No já si myslím,že on má ty peníze někde na učtě,aby se mu namnožily a pošle to až v zákonné lhůtě,kdy to musí poslat.Jeho firma se ted dostala do problémů,všichni zaměstnanci jsme dostali výpověd a dělá problémy i s odtupným.
Radka

janna2
20.3.2009 v 18:58:02

UZ BYL OD ZAMESTNAVATELE.

MANKAš
20.3.2009 v 17:57:19

tak jak už tady bylo několikrát řečeno, tak přeplatek posílá Fú od 1.4. 2009 ve lhůtě 30 dnů. Takže také čekáme na daně, ale až z březnovou výplatou. Ale na druhou stranu, se mi zdá, že přeplatek vracen zaměstnavatelem by už měl proběhnout, snad někdo poradí líp:-)

…zodpovědnost, štěstí a také potřebnost :-)

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • výchova, děti, rodiče, maminka

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist