Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Práce, finance, právo » OmluvaOmluva
Anonym
20.3.2009 v 14:27:54

Dobrý den, potřebovala bych poradit ohledně omluvy. Můj syn způsobil škodu majitelce novinového stánku tím, že ještě se třemi výrostky se vloupal do bedny s časopisy a vzali si nějaká DVD. Teda můj syn byl u toho jen přítomen a pomáhal zahladit stopy. Má na krku spolupodílnictví. Škodu jsme uhradili a ještě bychom chtěli napsat omluvný dopis, ale nevíme, jak by tento dopis měl vypadat. Prosím Vás tímto o radu. Předem děkuji
PUMA72

Stránky: [1] 2 3 4 5
Anonym
26.3.2009 v 21:27:08

tak si holky poplácejte po ramenech, zanadávejte si na mě, a pokud myslíte, že to pomůže, dobrá….já myslím, že víc pomůže rada od někoho, kdo v tom dělal.
radka

Anonym
26.3.2009 v 20:10:30

Naprostý souhlas s Majulkou..
Magda

Anonym
26.3.2009 v 18:56:17

hodně sebevědomí, co? :-D
radce

Anonym
26.3.2009 v 18:24:41

Majulko, nereaguj na mě, ale udělej výjimku a napiš mi, kdy má rada byla mylná. Dík. Nebo neodpovíš a zase to je jen prskání?
BTW: mé děti nemusíš litovat, mají nejlepší matku, jakou si jen dovedeš představit a jsou si toho vědomy:-)
radka

MajulkaMajulka
26.3.2009 v 18:16:28

Radko, ty sice máš někdy pravdu, zdaleka ne však vždy. Ale myslíš si, že jsi jediná kdo ví vše. Musím ti prozradit, že se velice mýlíš. Ale urážet to umíš dokonale, v tom na tebe opravdu nikdo nemá. Nebudu na tebe už vůbec reagovat. Jsi zlý člověk. Myslím si, že bez těch tvých rad, které ani nejsou vždy tak úplně pravdivé, ale hlavně na co si potrpíš, jsou podané urážlivými a opovržlivými způsoby, bez těch se tady i obejdeme. A jestli máš nějaké děti, tak to jich docela lituju.

Anonym
25.3.2009 v 15:23:54

PUMO, ale vždyť to teď zase píšeš – že to jde na úřady. To je jedno, ne? Ta omluva je pro tu paní, nikoliv pro úřad. Pokud ji budeš psát podle vzoru, bude to neupřímné, strojené, a kurátor a soud to pozná. Omluva musí jít od srdce, musí z toho být vidět, že synek opravdu lituje a upřímně prosí o odpuštění.Viděla jsem pár takových omluv a je po prvním přečtení poznat, která je opravdu upřímná a která strojená za určitým účelem.
radka

Anonym
25.3.2009 v 15:10:20

Lubik – a to právě kurátor pozná, že to nepsal ze srdce synek, proto žádný vzor nepíšu.

Virenka – mě tak prostě vychovali, že mám mluvit pravdu a být upřímná:-) Já jen zírám, že stačí mé jméno, a už tu píšete o tom, že kritizuji dítě a můžu dopadnou taky tak. Ale vždyť jsem to sem psala. Nikde jsem nepsala, že by puma byla špatná matka protože její syn kradl! Naopak! Zdůrazňovala jsem, že se tzo může stát bez ohledu na výchovu. Ale to nemá cenu.A registrace? Už takhle tu o mě některé dámy píší dost nechutné věci, a aby mi ještě chodily další?:-))

Qinty-až tak tě naštvalo, že jsem tvou nesmyslnou „odbornou“ radu o dani z převodu uvedla na pravou míru?:-)

Majulka – že mám více dětí a jak staré jsem tu psala. Jestli tomu věříš nebo ne je mi jedno. Psala jsem tu i to, že nejsem zvyklá lhát a podvádět. Ale asi podle sebe soudím tebe, že?

radka

Anonym
25.3.2009 v 15:05:08

Lubiku, vůbec nevíš, o čem mluvíš!!! Já jsem naopak sama navrhla, že se půjdeme omluvit osobně. Řeším takovou věc poprvé a tak jsem dala na radu kurátorky, která nám sdělila, že to nedoporučuje a že chce tu zmíněnou kopii. Chtěla jsem jen poradit, jak to napsat, aby to mělo hlavu a patu, když to jde na úřady…
Řešíte tu uplně něco jiného, než o co jsem žádala.
Svého syna v žádném případě neomlouvám, jak si někteří myslí.
PUMA72

Anonym
25.3.2009 v 14:43:45

Tak už toho nechte. Pumě72 nejde o skutečnou upřímnou omluvu té paní, ale potřebuje jen papír pro kurátorku, a protože se ji nechce něco vymýšlet, tak chce jen nějaký vzor omluvy stáhnout, vytisknout a dát synkovi podepsat.
Lubik

VirenkaVirenka
25.3.2009 v 14:09:04

Pumo 72, zrovna názor Radky v tom, že „svedené děti“ je jen touženou iluzí zaskočených rodičů, já sdílím a myslím, že utvrzovat se v tom může být nebezpečné především pro tvého syna. Na druhou stranu, proto jsi sem opravdu nepřišla a pokud diskutovat o tomto je pro tebe bolestné a nepříjemné, nečti to a přeskakuj. Ale v koutku mysli je dobré vědět, že pravda bývá nepříjemná.

Radko, docela mě mrzí, že se tady neregistruješ, uniká tak tobě i nám možnost třeba komunikovat osobními vzkazy, tedy neveřejně. Já tě tu vídám ráda, přestože vím, že leccos holky pojmenovaly a vytýkají právem. Ale ona pravda opravdu bývá nepříjemná, a lidé, kteří ji otevřeně říkají (i když se netrefí pokaždé hřebíčku přímo do hlavičky a třeba s ním jen zatřesou), jsou jednak obecně málo oblíbení a jednak velmi vzácní. Mám ve svém okolí 2 lidi, kteří umí říct do očí spontánně pravdu, i málo lichotivou, a nikdo mi nikdy víc nedal než tito lidé, i když jejich způsob reakcí je činí neoblíbenými a snaží se to proto korigovat. Člověk se ale zvenku nikdy tak ostře nevidí a já jsem moc ráda, že je tu někdo s takovou schopností i nějakými zkušenostmi a slušnými formulacemi sem vnáší možnost reflexe, nikoliv pouhého třepání po ramenou. Jen bych citlivěji mířila anténkami, většina lidí si toto opravdu nepřeje a nevyžádaná rada bohužel nepomůže, i když je myšlena opravdu dobře a upřímně. Nevyžádaná rada podle mě patří nejspíš k těm dobrým úmyslům, kterými je dlážděna cesta do pekel…

Stránky: [1] 2 3 4 5Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist