Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Práce, finance, právo » povinnost přiznání otcovstvípovinnost přiznání otcovství
Anonym
11.3.2009 v 11:41:07

Dobrý dne, mám dotaz ohledně povinnosti přiznání otcovství – s přítelkyní čekáme potomka (nejsme sezdáni) Přítelkyně přišla z porodnice s tím, že i když bude mít syn příjmení po matce, musíme mít z matriky potvrzení o uznání otcovství, jinak nás nepřijmou do porodnice. Jen podotýkám, že každý máme nahlášené jiné bydliště, i když bydlíme spolu. Tak se chci zeptat, jestli je to opravdu tak, že musím přiznat otcovství, jinak nebude nahlášená v porodnici?
Martin

Stránky: [1] 2
MatildaMatilda
12.3.2009 v 20:51:49

ctiradko, to nic:-) Nás právě naštvalo to, že trvali i na křestním jméně – opravdu tvrdě to po nás obě paní vyžadovaly, přítel se vztekal, že takhle to nechce, že na to nemají právo. Bylo mu řečeno, že pokud se nám to nelíbí, máme odejít a vrátit se, až se na jménu dohodneme. Anebo až se miminko narodí. Prostě – báby se s námi vůbec nepáraly:-)))

Anonym
12.3.2009 v 16:13:19

To myslíš jak? Že jste s přítelem nešli nikam, ale dojeli jste tam. Pokrok je pokrok.
Lubik

janna2
12.3.2009 v 15:55:05

takmy sme nešli s přítelem nikam,a to máme uz dve deti.vždy jsem šla do porodnice,pak když náspustili tak sme rovnou odtamtud dojeli na matriku,podepsal papír,a dali nam do ruky rodnýlist,hned ho vytiskli.ona ta porodnice kde jsem byla musela do dvou dnu od porodu nahlsit iniciály matky,a zbytek dokukali rovnou tam.

ctiradkactiradka
12.3.2009 v 14:48:12

Matildo, promiň za to tvrdé -y-… :-)

ctiradkactiradka
12.3.2009 v 14:41:09

… Já jenom dodám k tomu, co píše Matylda, že po nás na matrice nikdo křestní jméno dítěte znát nechtěl.. Dostali jsme ejnom papír s případným příjmením (po tatínkovi…), a křestní jména jsme hlísili až v porodnici – dokonce až po porodu (ani ne u příjmu…)…

…takže je to různé, asi jak se paní matrikářka vyspí…žekal bych… :-)

VirenkaVirenka
12.3.2009 v 13:46:22

Dodám jen, že žena si nemusí dělat legraci a opravdu to po ní mohli vyžadovat, jak už naznačila Matilda. Jsou i porodnice, kde si chtějí maximálně usnadnit práci a zkusí to, pokud člověk neví, raději udělá, co se po něm žádá. Také není problém narazit na sestru, která neví přesně a řekne takovou napůl hloupost. Dokud se někdo znalý věci nezeptá, říká je stále, takže se na přítelkyni hlavně nehněvejte, spíš ji poproste, aby si situaci třeba telefonicky ujasnila – je nesmysl, aby měla obavu, zda ji přijmou do porodnice. K tomu opravdu nemusí mít papír o přiznaném otcovství.

čarodějka
12.3.2009 v 13:27:15

Martine, myslím, že jste se s přítelkyní asi nepochopili… Do porodnice jí samozřejmě přijmou. Ale pokud sebou při příjmu nebude mít souhlasné prohlášení z matriky (když nejste oddáni), přijde z porodnice s rodným listem děťátka, kde budou místo jména otce pomlčky—-.
A teprve pak můžete lítat znovu po matrikách, kde to prohlášení sepíšete a požádáte o vydání nového rodného listu, což si myslím že je zbytečné časově i papírováním. Tedy samozřejmě za podmínek, že otcovtstí uznáváte a chcete být uveden v RL.

MatildaMatilda
12.3.2009 v 12:02:25

Martine, nejste vyjímka, na nás taky tlačili, že to musíme mít před porodem, tvrdila mi to jak sestra v gyn.poradně, tak v porodnici na info schůzce. Je to jen hloupý nátlak, asi aby měli jednodušší papírování, nevím. Ale já sama jsem chtěla, aby syn měl jméno po příteli hned při narození, nechtělo se mi běhat po matrice po porodu, s tím, že by syn byl propuštěn z porodnice s mým jménem a celá procedůra by se dělala až po porodu. Tak jsme zašli na matriku a podepsali souhlasné prohlášení o příjmení dítěte. Nás spíš štvalo, že v tomto případě trvají i na křestním jméně (podle mě zbytečně, protože u manželů to není nutné) a to jsme chtěli dát až po porodu podle pocitů, protože jsme se nemohli dohodnout:-)

Anonym
12.3.2009 v 11:54:05

Vždyť jsem to říkal hned, v jednání ženských nesmíš hledat logiku.
Lubik

Anonym
12.3.2009 v 11:35:20

….no, pak nechápu, proč to neřekla rovnou, ale používá argumentu, že se to udělat musí kvůli porodnici…
Martin

Stránky: [1] 2Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • výchova, děti, rodiče, maminka

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist