Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Práce, finance, právo » Druhe diteDruhe dite
Anonym
9.3.2009 v 18:27:08

Dobry den ,mam dotaz synovi budou v kvetnu 3 roky jsem opet tehotna, KDO ME BUDE PLATIT AZ MI SKONCI MATERSKA?
Lenka

Stránky: [1]
Anonym
10.3.2009 v 19:36:30

Vsem moc dekuji ,ale upresnim to, ja stale jsem v pracovnim pomeru a do prace bych mela nastoupit po trech letech jelikoz mam triletou rodicovskou.Ale zrejme to bude bohuzel opet rizikove. Lenka
Lenka

Anonym
10.3.2009 v 15:02:17

Jinak informace, že synovi budou v květnu 3 roky je lidově řečeno pro kočku. Tazatelka nemusí být ani na rodičovské dovolené ani nemusí brát RP v tříleté variantě.
Lubik

Jitka67
10.3.2009 v 14:34:24

Podle dotazu – kdo Tě bude platit do doby 6 – 8 týdnů před porodem, to vypadá, že zaměstnaná nejsi.

(Jinak bys, pokud by jsi nebyla na rizikovém těhotenství) normálně nastoupila do práce a platil by Tě zaměstnavatel za odvedenou práci). Ten by Ti pak (i v případě rizikového těhotenství a pracovní neschopnosti) vyplácel Peněžitou pomoc v mateřství.

Pokud tedy nemáš žádné zaměstnání, pak po ukončení rodičovské dovolené (po 3. narozeninách dítěte) buď zůstaneš doma „jen tak“ nebo by ses mohla zaregistrovat na Úřadu práce, který by Ti vyplácel po dobu 5 měsíců podporu v nezaměstnanosti (samozřejme, pokud bys splňovala podmínky pro nárok na její vyplácení). (Pouze v případě, že by vaše příjmy byly nižší než jsou zákonné násobky životního minima, mohla bys požádat o příslušné sociální dávky – přídavky na děti a sociální příplatek.)

V každém případě nebudeš účastna na na nemocenském pojištění (od 1.1.2009 – s účinností nového zákona) a nebudeš mít ani nárok na „mateřskou“ tedy Peněžutou pomoc v mateřství – tu vyplácí jen zaměstnavatel.

Takže bys od narození dítěte brala rovnou rodičovský příspěvek – a také bys (jak je uvedeno výše) neměla možnost volby a délky jeho čerpání – tedy do 21. měsíce bys dostávala 7.600 a pak do 48. měsíce 3.800 měsíčně.

Anonym
10.3.2009 v 12:04:55

Lenko, neříkáš nám to podstatné, jak se už ptala Mankaš, jsi v pracovním poměru (přesněji účastníš se nemocenského pojištění?)? Jestliže ano (ještě je tu 7 dní ochranná lhůta), tak 4.-14. den neschopnosti ti bude zaměstnavatel platit náhradu mzdy a od 15. dne sociálka nemocenskou.
Lubik

Anonym
10.3.2009 v 10:33:55

DEkuji ,ale jeste by me zajimalo kdyz budu opet na rizikovem tak to plati zamestnavatel ,ale pokud ne tak kdo do te doby 8 az 6 tydnu pred porodem dekuji Lenka
Lenka

MANKAš
9.3.2009 v 19:18:42

to je dotaz:-) Jste zaměstnaná? Jestli jo, tak po mateřské normálně od státu rodičovský a jestli ne, tak na mateřskou nemáte nárok a ode dne porodu budete pobírat rodičovský tou pomalejší formou takže do čtyř let, teda snad jsem to napsala dobře ostatní když tak doplňte:-)

…zodpovědnost, štěstí a také potřebnost :-)

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist