Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Práce, finance, právo » Dobrý denDobrý den
kukulin31
8.3.2009 v 22:31:13

Prosím o radu,můj přítel má z minulého manželství 3 děti,platí na ně 7300,-,protože jeho průměrný rměsíční plat je 20 000,-,průměr mu ale zvedá 13. a 14. plat,jinak má třeba jen 15tis,nyní dokonce 11tis.Já jsem na RD,máme 10 měsíčního kluka.Žádali jsme o snížení,ale soud žádost zamítl.Protože by nám nevyšlo na základní životní potřeby přítel už po třetí nezaplatil celou částku.Bývalá žena nám hrozí exekucí,chtěla bych se zeptat co všechno tedy může vymáhat a jestli máme na něco právo.Děkuji za odpověď.

Stránky: [1] 2 3 4 5
Anonym
15.3.2009 v 9:13:30

Radko, je to tak jak to píše Kukulin31, nepoukazuji na to že potřebuji vyšší příjem ale na to že se rodina řídí penězi které se vydělají a ty pak „přerozděluje“. U snížení příjmu se však výživné platí stále ve stejné výši a o to to je složitější… Prostě a jasně vždy je třeba koukat na prvním místě na děti, aby měli co jíst, oblečení, léky, škola…..další je pak jen a jen na tom o jaké příjmy se OBA rodiče jsou schopni postarat.
Každá rodina má jinou úroveň, jiný standart a jiný žebříček hodnot a na to by se ani po rozchodu nemělo zapomínat a nechtít aby v důsledku rozvodu chlap dělal ještě více jen proto aby se z ničeho nic standart zvýšil….což se bohužel většinou děje…
Jana

Anonym
13.3.2009 v 21:12:52

Úplně chápu KUKULIN31!Já být vaším manželem,tak opět zažádám o snížení!Já mám něco podobného,manžel má 2 děti z prvního manželství a bývala si stále jen žádá o zvýšení,děti už neviděl asi tak 7 let!Nemíní se sní stále jen hádat a slyšet jen samé urážky na mě atd.A jsem ráda,že aspon někdo má stejný názor na rozvedeného chlapa jako já,že taky přeci má nárok na další život!A ne jen platit a makat,aby se bejvalá měla dobře!Sympatizuji tu s příspěvkami od ANONYMNÍ!Hezky jste to napsal/a!Opravdu výstižné!
Anonymní 2

kukulin31
13.3.2009 v 20:37:55

Ono to bylo myšleno spíše tak,že je to přemrštěné tím,že je to pravidelně,i v úplné rodině,když je zrovna měsíc,kdy je peněz méně,tak se na všech šetří.Když jsou oba rodiče spolu,pochybuju,že žena nutí jít muže do práce,i když je zrovna nemocný apod.,jen proto aby měli svůj standard.Můj přítel si nesmí dovolit žádnou nemoc i když není nejmladší,protože by nebyl schopen zaplatit plnou výši alimentů.A našetřit si předem pro případ nemoci z toho minima prostě nejde.

Anonym
13.3.2009 v 16:10:29

Jano, ale to je váš problém, že nemáte příjmy, které potřebujete. Každý musí žít podle toho, co má. Pokud nemáte potřebné příjmy, buď si musíte zajistit vyšší, nebo omezit náklady. To je holá matematika.
Já reaguji na to vaše – přemrštěné výživné! 7300 na tři děti, z toho dvě dospělé, rozhodně není přemrštěné výživné a rozhodně nevěřím tomu, že si matka za ty prachy jde na manikůru a ke kadeřníkovi, protože ji děti stojí o polovinu méně, jak píšete!!!
radka

Anonym
13.3.2009 v 15:42:02

A ještě jedna věc..moje známá má 3 děti…1 na základní škole ale dojíždí, dvě na učnáku…rodiče mají dohromady 18tis…..a 14600kč (výživné otec 7300kč + 7300kč matka) do dětí rozhodně dát nemohou protože platí ještě dost vysoký nájem a musí jíst i oni……to je rodina…..musí se s tím poprat protože jim výživné nikdo nezvýší!
To je rodina to je v pořádku že děti nemohou sportovat, chodit na kulturní akce, lyžáky apod? Ne v pořádku to není a nikdo s tím nic nenadělá….pokud pro něj je toto výživné vysoké tak MUSI matka zapřemýšlet kde utáhnout, jestli to jde….taková je dnešní doba a nikdo s tím nic nenadělá..
Příklad. Dcera chce chodit do školky každý den, pro mě je to však nákladné,vařím doma a je tedy levnější když bude doma, zvolím kompromis dám ji aspon na pár dní. Matka která bere výživné jde za chlapem s tím že nemá na to aby dcera chodila na celý měsíc do školky ať přidá peníze a kompromis už nehledá nemá důvod, začne ho hledat až když tatínek nepřidá protože nemá a tak by to bylo i v rodině…to on to dítě neokrádá….leda že by začal krást on…já tedy taky v životě neměl vše co jsem kdy chtěla a přála si a jsem z úplné rodiny…
Jana

Anonym
13.3.2009 v 15:25:04

Nevím jak to máte vy ale taky třeba vidím normální rodinu kde 2 děti studují…dostávají 2tis měsíčně na jízdné a věci do školy rodiče jim poskytují jídlo a bydlení….to je tedy 1000kč pro matku a 1000kč pro otce (dojíždějí 15km – aby bylo srovnání). Musí jim to stačit na dojíždění, mobil a věci do školy…a 1200 kc od každého když píšete 2433kč na osobu to je 1200matka a 1200otec na jídlo a ošacení a zbytek to je 2400kč ostatní….já mám 4000tis na jídlo pro rodinu, rozhodně ne pro 1 dítě! Věci na sebe a boty se každý měsíc taky nekupují…Nehledě na to že si obě děti 15 let přivydělávají kde mohou….Je to smutné ale když je rodina tak se ty děti taky šidí stejně tak jak se musí v určitých věcech šidit když jsou rodiče od sebe….já na to prostě takový názor mám a je pak opravdu na rodičích jak se domluví např. na táborech, lyžáku a ostatních nadstandartních věcech. Myslíte si že každé dítě z „úplné“ rodiny jeden např na lyžák? Ne když rodiče na to nemají peníze! Pokud jsou rodiče od sebe tak se na tom taky musí domluvit a ne to prostě objednat a chlap ať se stará kde na to vzít….
Víc lidí, víc příběhů, víc zkušeností, jiné názory na věc….
Jana

kukulin31
13.3.2009 v 10:44:12

Určitě se asi zas tak dobře nemá,ale pořád i s podporou od státu mají na osobu více peněz než my.Moji rodiče se také rozvedli,na mne a sestru otec platil dohromady 1800,- i když je pravda,že je to 10 let a byly to jiné peníze,ale celou střední školu jsem chodila na brigády,malé miminko si jen težko může někde přivydělat.

Anonym
13.3.2009 v 10:25:22

7300 na tři děti, z toho dvě dospělé, je přemrštěné výživné a matinka si za něj dělá manikůru??? To si snad Jano děláte srandu!!!!!!!!!!
Takže počítejte – je to 2433 Kč na osobu. Pokud stejnou částkou přispěje matka, je to 4866 na jednoho. Takže vám, když zůstanete s dítkem musí bohatě stačit 4866 a ještě si budete za ty prachy chodit na manikůru a ke kadeřníkovi, že? To nemluvím o tom, jestli třeba ty dospělé děti nestudují někde mimo domov apod. Kolik si myslíte, že jsou výdaje na jedno dospělé skromné dítě? (jídlo, škola, léky, ošacení, event. koleje, knihy, tramvajenky, kultura, sport…)
Radka

kukulin31
13.3.2009 v 10:12:28

No já i když se rozejdeme a budeme bydlet zvlášť po něm velice nic chtít nemůžu,budu ráda,když nám doveze plenky a tak.Malého stejně živým sama,tak jsem zvyklá.Aby chudák vůbec měl důvod žít a pracovat.Myslím,že jeho žena bude oslavovat,že se rozejdem,vždy mě nesnášela.

Anonym
13.3.2009 v 9:27:15

Jojo Kukulin31 to je přesně ono. Matky které se zůstanou s dětmi (ať rozchod zavinili či ne) mají právo na „nový“ život. Chlap to právo už nemá protože s tím co mu zbyde po zaplacení výživného které z 50% jde kolikrát na matčinu manikúru, či kadeřnici (samozřejmě mluvím o vyšším výživném jako u Tvého přítele) už mu z toho moc nezbyde! A to že by si měl shánět lépe placenou práci nebo mít práce dvě, to si myslím je nefér. Proč by tohle chlap neměl říkat o ženě? Kdyby a to znovu zdůrazňuji, bydleli stále spolu tak už vidím jak se ženě líbí že chlapa doma nepotká protože chodí z jedné práce do druhé. Kdežto když už s ním pak není proč by měl mít něco ze života, chtěl děti, tak ať chodí třeba do 3 prací denně….to fakt není fér….výživné má být únosné a né vymyšlené tak aby se chlap sedřel a na nic jiného neměl čas ani peníze…..(toto se nezvtahuje na ty co neplatí, to je pak jiná kapitola)
To že pak pro Vašeho kluka nemáte kvůli přemrštěnému výživnému na běžné věci….to nikoho nezajímá, je pak fakt asi lepší jít od sebe, nechat si vyměřit taky tak pěkné výživné a pak zase třeba bydlet spolu…. stím že pokud i ty budeš mít takové výživné tak nevím z čeho on bude žít…jojo ženy občas bychom se měli zamyslet nad tím jestli chceme opravdu takovou částku výživného jen pro dítě a nebo jestli to není tím že „nám“ chybí že nejsme každý měsíc u kadeřníka atd…
Jana

Stránky: [1] 2 3 4 5Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist