Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Co se jinam nevešlo » Neplatí alimentyNeplatí alimenty
mimkysmimkys
6.3.2009 v 17:09:23

Holky jsem hotová, nevim co mám dělat… Otec Elišky má problémy s práci, myslim se zaměstnavatelem, že mu pozdě nebo vůbec nevyplatí výplatu. Za leden mi poslal alimenty cca 1. února (měl by kolem nejpozději do 15) a za únor mi ještě neposlal vůbec s vysvětlením že nedostal ještě výplatu za únor tudíž to nemá z čeho poslat. Ale oni mají dvě výplaty (on a ona) a když jsem řekla, že proč to nedá z její výplaty, odpověděl, že zaplatili už ostatní výdaje. Ale copak alimenty nejsou výdaje? Vůbec nevim co dál, musim si půjčit, abych vůbec vyšla… jsem na nic závislá a je to velká čáskta – 1500. Jestli to bude takhle dál každý měsíc že mi to bude posílat obměsíc nebo vůbec? Mám jít potom k soudu?

Stránky: [1] 2 3 4 5
MajulkaMajulka
11.3.2009 v 14:05:48

Víš Zuzi, to s tím nezaměstnaným otcem, to bylo jen na okraj, protože jsem se nemohla dívat na to, co Radka a Jitka, zřejmě nevědomky, zde píšou. Některá maminka, která má problém s tím, že tatínek je nezaměstnaný, by si to mohla přečíst a být tímto špatně informovaná.

Ale víš i otec, kterýmu zrovna zaměstnavatel nezaplatil výplatu není zbaven povinnosti platit výživné. Kdyby se stejně chovala matka, co by asi dítě jedlo, kde by bydlelo, čím by se mylo atd. Otec si musí tvořit rezervy, protože s takovou situací musí každý počítat, zvláště má-li děti. Sama píšeš, že máte rezervy. I tento otec určitě nějaké peníze má ušetřené. A neřeknu kdyby měl zaplatit 20000, ale 1500 měsíčně opravdu není zas až tak moc. Tento otec by u soudu s takovými argumenty určitě neobstál. Soud by mu nejvýš poradil, co má dělat, aby od zaměstnavatele peníze dostal.

zuzina
11.3.2009 v 12:49:08

Holky,ale vy tu řešíte jinou situaci.Tento otec do práce CHODÍ.nevyhýbá se tomu ty peníze vydělat.Pokud by tomu tak bylo,tak jde na U´P a zažádá si o snížení..jeho problém je,že nemá našetřeno nic navíc,aby mohl výživné zaplatit,když se podnik dostal do potíží a za jeho práci mu nezaplatil.Myslím,že tu srovnáváte otce,kteří neplatí vůbec s tím,že ani nechtějí ,na jednu rovinu s těmi co platí pravidelně a z důvodů,které on nezavinil te´d nemá z čeho.Pokud ty peníze nemá,bu´d si musí půjčit on nebo bohužel maminka.ale tak to prostě je a i když jsem vdaná,tak když manžel výplatu od zaměstnavatele také nedostal,museli jsme sáhnout na úspory plánované na něco jiného.

…láska na celý život :-)

Danda
11.3.2009 v 8:49:43

Ahoj Mimkys, určitě si nech poradit na sociálce, řešení existuje. Kdysi se to řešilo formou jakési „půjčky“, kdy otec, který mohl prokázat, že platit skutečně nemůže, dostal jakousi „zálohu“ na alimenty a tu pak dorovnal po splátkách ve chvíli, kdy pravidelný příjem měl. Bohužel si už nepamatuju, jestli ta záloha byla od sociálky nebo od jiného úřadu.
Kdybys uvažovala stejně jako otec Elišky (a Radka+ některé další), dítě by už zřejmě hlady šilhalo. Nechápu, jak v těhle situacích spousta lidí kouká jednostranně. Když otec nezaplatí alimenty, nikdo se tím nezabývá. Vždyť chudák nemá peníze.(Ale sebe určitě neošidí.) Když by matka nesehnala peníze pro dítě na jídlo, půjde do kriminálu, protože se jedná o týrání. A přitom je to úplně to samé!!! Fuj, to jsem se rozčílila hned po ránu.

MajulkaMajulka
10.3.2009 v 19:45:21

I když je toto téma určitě vyčerpané, prostě otec se musí držet rozhodnutí soudu. Pokud by se rozhodnutí soudu nedržela matka a o dítě se nestarala, tak je také za to trestaná.

Jitka mě docela zklamala, myslela jsem, že má lepší informace. U nezaměstnaného otce se určuje výživné vždy, pokud nemá nějaký vážný důvod, proč nemůže pracovat. Je jedno jestli je to podnikatel, nebo zaměstnanec. Vychází se z toho, jaké má otec vzdělání, v jakém oboru a podle toho se určí, kolik si asi tak může v určitém regionu vydělat. Vždy se počítá s tím, že se otec musí snažit být zaměstnaný, aby mohl živit děti. Můj exmanžel byl také nezaměstnaný v době, kdy jsme se rozváděli a přesto mu výživné vyměřili. On se také domníval, že nebude muset nic platit, když nic nevydělává, ale mýlil se. Vyměřili mu výživné, jako by pracoval ve svém oboru. Výživné mu tenkrát bylo stanoveno na 3000,- na dvě děti.

rolnicka
9.3.2009 v 15:03:41

Příliš písmenek na pročítání, tak to nebudu louskat a napíšu svůj názor. Otec dítěte má povinnost alimenty platit, bude se muset poprat s tím, že je dočasně bez peněz a najít si řešení. Pokud bude mít problémy, třeba se obrátí na soud, kdo ví. Chápu Tvou situaci a nutnost pravidelného příjmu alimentů a věřím, že pokud Ti doteď platil pravidelně, bude se snažit v tom pokračovat. Když ne, zkus se s ním dohodnout, když to nepomůže, běž na soud. Ohledně příjmů jeho přítelkyně/manželky – i kdyby byla milionářka, na její příjem se ohled nebere…

Anonym
9.3.2009 v 14:58:01

Něcím takovým jsem si také prošla a nakonec jsem si podala žádost k soudu a teď mám po starostech jen musíte počítat s tím,že to asi měsíc trvá.Není se čeho bát soud to se zaměstnavatelem zařídí.Hodně štěstí.
Marvinka

Anonym
9.3.2009 v 14:34:53

Něcím takovým jsem si také prošla a nakonec jsem si podala žádost k soudu a teď mám po starostech jen musíte počítat s tím,že to asi měsíc trvá.Není se čeho bát soud to se zaměstnavatelem zařídí.Hodně štěstí.
Marvinka

Anonym
8.3.2009 v 22:27:00

mymkis, já vím. ty sis jen potřebovala postěžovat, což chápu. já byla samoživitelka 10 let. dodnes dluží na aloších 150 tisíc. a za komunistů nedopláceli do žádnýho minima, nebylo prostě nic. tobě dluží jedno výživné. a ne svévolně, ale protože opravdu nemá z čeho zaplatit. můj příspěvek byl na reakce majulky:-)
BTW: když nedostane nic, z čeho má poslat půlku? myslíš, že on se tím netrápí? pokud celou dobu platil, věřím, že je z toho taky špatný.
radka

mimkysmimkys
8.3.2009 v 21:50:09

Radko nepsala jsem nikde, že nepracuje, ale že má problémy se zaměstnavatelem. Nebudu se starat jestli dostává výplatu nebo ne! Měl poslat třeba jenom půlku, teďka to bude o celý měsíc pozadu. Ty asi nejsi samoživitelka…

Anonym
8.3.2009 v 21:29:25

Jo, pokud pracák v jeho oboru nic nenabízí, nemají kde vzít srovnání a výživné pravděpodobně sníží. Děti mají mít stejnou životní úroveň jako rodiče, a tu on bude mít po výpovědi mizernou:-(
Prostě výpovědí si nepomůže.
radka

Stránky: [1] 2 3 4 5Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • výchova, děti, rodiče, maminka

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist