Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Co se jinam nevešlo » plenypleny
Anonym
3.3.2009 v 13:52:07

Dobrý den, už jsem zoufalá. Mám 25 měsíčního syna, kterého nemůžu odnaučit čurat do plen. Na kakání si řekne a jde na nočník, ale čurat ne. Nechávala jsem ho ve slipech, ale pokud jsem to nepodchytla včas , tak se počural. Už nevím jak na něj, poradíte mi prosím. Nevím zda mu nechat plínu a čekat až si řekne někdy v budoucnu sám, nebo to zkoušet se slipama. Ale je to vážně zoufalé, protože pořád musím myslet na jeho čurání, už nám počural opravdu kde co. Navíc mám ještě půl roční mimi, tak toho času tolik není. Vím, že mě bezvadně chápe, ví kam se čurá , a když ho posadím tak vždy něco vymáčkne, nemá problém na nočník chodit, má problém si o něj říct. Tak jak na něj ???? Moc děkuji Lucie
Lucie

Stránky: [1]
MajulkaMajulka
3.3.2009 v 20:40:00

Tak to je dobrej, že si řekne aspoň na to kakání. Náš lump Péťa(24 m) si to jde vykakat do kalhot někam do skrýše, abych ho neviděla a pak mi příjde se zvláštním výrazem(takový zmrzlý úsměv) oznámit, že mu už můžu laskavě odstranit to nepříjemný, páchnoucí co mu vadí ve slipech. S čůráním je to trochu lepší. Asi si začne dřív chodit sám, než aby mi říkal a já ho na nočník posazovala. S mluvením taky nic moc, ale protože už mám zkušenosti, tak mluvení moc neřeším a vím, že mi toho ještě napovídá tolik, že si jednou budu přát, aby chvíli mlčel.

Anonym
3.3.2009 v 18:51:21

Moc vám všem děkuji, hodně jste mě uklidnili, já si taky říkám, že na to musí přijít sám , jak ostatně na všechno ( lezení, chození, mluvení…) Co se týče mluvení, tak to on hubu nezavře, mluví ve větách a umí spoustu básniček, písniček a slovíček, které slušné dítě neříká :-) Dokonce už mu jde i „r“, takže si říkám, že se soustření na mluvení a na čurání nemá čas, ale s tím bubákem to zkusím , těch se bojí, tak třeba to zabere, díííííky!!!!!
Lucie

Ájík
3.3.2009 v 15:04:03

Jitko, u našeho Davídka to bylo s mluvením stejné :) Posunková řeč dokonalá, ale řeč bídná… trošku začal až kolem třetího roku. Dnes je mu 5, pusu nezavře, umí krásně R i Ř, sykavky, všechno. Takže každý má opravdu svůj čas :)

Anonym
3.3.2009 v 14:55:10

Já si myslím,že nám to udělalo roční období,vycházelo to zrovna na léto,takže chodil jen ve slipech nebo i bez nich a na čůrání si pak řekl sám a na noc jsem mu tu plínu dávala,každý den byla ráno mokrá a potom okolo toho 32měsíce už vždy suchá.Asi po týdnu co byla suchá jsem mu jí přestala dávat a do dnes s ním nemám potíže(je mu 6let).Uvidíš,že v létě to už bude v pohodě a začne si řikat.Ale co člověk,to názor,každý to má asi jinak.Taky ani nechtěl moc mluvit,začínal pořádně až kolem těch 3 let.
Jitka

Ájík
3.3.2009 v 14:44:13

Luci, nehroť to a vydrž, on na to přijde :)
Zkoušejte to nenuceně dál, těm prckům chvíli trvá, než jsou úplně v suchu. Nás Jeník je bez plen cca od 27m (přes den, v noci až kolem 32m) a i dnes se ještě stane, že se trošku přičurá… Do těch tří let je to v pohodě, určitě se nemusíš bát, že bys něco zanedbala :)
V létě to bude jednodušší – čůrejte venku, zkuste počůrat kytičku, broučka … namaluj do nočníku bubáka a choďte na něj čůrat… nějak to půjde , uvidíš ;)

Anonym
3.3.2009 v 14:16:40

Jitko díky za rady. Já se nechci chlubit, to fakt nemám zapotřebí, jen nechci něco zanedbat. A hlavně mě zajímá jestli si začne říkat , i když bude mít plenu nebo zda je nutné dávat slipy, prostě jaké máte zkušenosti.
Lucie

Anonym
3.3.2009 v 14:12:33

Ahoj Lucko,já si myslím,že má ještě aspoň rok času,já jsem synovi dávala plíny do 32měsíců a pak přestal zničehonic úplně sám se počůrávat.Rozhodně mi to ušetřilo když ne peníze,tak určitě nervy,ale je na tobě,jestli se chceš chlubit,že se už nepočůrává(znám mnoho maminek,který se rádi vytahují-příklad-mám 16měsíční miminko a až jsme bez plen).Do 3 let bych řekla,že je to v normě,až potom bych to řešila.
Jitka

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • děti, komunikace, výchova dětí, výchova dítěte, výchova, rodiče, dětství, rodičovství

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist