Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Co se jinam nevešlo » útrata za jídloútrata za jídlo
Anonym
2.3.2009 v 21:35:51

ahoj, ráda bych znala váš názor. Máme problém s manželem s penězi – měsíční útratu za jídlo. Jsme 5-ti člená rodina a za minulý měsíc jsme za jídlo utratili asi 24 000,- zdá se vám to moc nebo myslíte že je to tak akorát? Mě se zdá že je to strašně moc, ale nevím jak bych měla ušetřit, protože krmím 3 dospělý chlapy :) malé jsou 3 roky
děkuji za vaše rady či názory
Lenka

Stránky: [1] 2 3 4 5
Jitka67
4.3.2009 v 19:10:02

Protože pak by si toho snad byla Lenka vědoma a neměla by potřebu se ptát. a neměla by potřebu přemýšlet, zda je to moc nebo ne.
Takto to vypadá jako by netušila, kde peníze končí.

Anonym
4.3.2009 v 18:31:14

Já nevím, proč si myslíte, že je to nutně sranda. Vždyť můžou třeba milovat ryby, a takovej losos, mečoun apod. jsou dost drahý. Stejně tak s masem. Něikdo nejí tlustý, tak kupuje jen svíčkovou, roštěnou, telecí, mořský mrchy, ….Stačí kupovat místo normálního oleje kvalitní olivový a už rozpočet vyskočí o pár stovek…Prostě to základní sem nenapsala – čím to je, že je to tolik, jestli množstvím či kvalitou, a hlavně jestli to ohrožuje rozpočet rodiny.
radka

justyna
4.3.2009 v 15:25:04

Jituš, tak to by možná bylo to vysvětlení:)))))) Jinak myslím,že pokud by Lenka prahla po odpovědi, zapojila by se do diskuze, takto vlastně bůhví jak to je

Jitka67
4.3.2009 v 15:12:27

Ale vážně – prostě.
Lenka příjde za manželem a řekne „potřebuji peníze“.
Manžel – „na co“.
Lenka – „na jídlo“.
Manžel – „dal jsem ti tehdy a tekdy tolik a tolik“.
Lenka – „ty jsem už utratila“.
Manžel – „ty vůbec neumíš šetřit“… nastane výměna názorů (lidově řečeno hádka) a to je ten PROBLÉM.

Bratr mé mámy byl po revoluci náměstkam ministra – vydělával slušně, přesto po odchodu z funkce neměli se ženou ani korunu – jen ona měla plný šatník hadrů a plný botník bot a kozaček.
K obědu meli 30 dnů v měsíci guláš.

Mohu říci, že když někteří muži „nedávají“ svým ženám peníze, chápu to – asi vědí proč. :-D

Jitka67
4.3.2009 v 15:04:36

Možná ten, že těch 24 000 ani nevydělají :-))).

justyna
4.3.2009 v 15:02:33

Jitko, máš určitě relativně pravdu, samozřejmě jak už píšu výš, pokud má někdo vysoké příjmy, víc utratí, to je normální, třeba chodí jíst do restaurací, kupují bůhví co, já to nikomu neberu a už vůbec nezávidím, ale co nepochopím, jak Lenka píše, že mají PROBLÉM, že utratí zhruba 24000kč za měsíc za jídlo, nechápu, kde ten problém je

Jitka67
4.3.2009 v 14:52:46

To Majulko asi dost těžko :-).

Příjmy se většinou neodvíjejí od počtu členů domácnosti – a také náklady na jídlo bývají u stejného počtu lidí různé. Záleží nejen na věkovém složení strávníků a na tom kolik toho ten který sní – ale hlavně na stravovacích zvyklostech dané rodiny.

Někdo může vydělávat 50 – 80 tisíc měsíčně. pravděpodobně bude mít hypotéku, leasing na auto/auta, jezdí na dovolené, šaty, boty, kosmetika nebudou nejlevnější…
Takže na klasickou domácnost možná moc financí nezbyde. Každého věc jak se svými financemi naloží.

Pokud však oba pracují od nevidím do nevidím, pak asi těžko budou mít doma navařené „klasické levné jídlo“. Spíš se zaměří na polotovary nebo restaurace.
Pokud pracuje jen muž a žena je doma – záleží na tom, zda umí a chce hospodařit (nebo zda její muž milionář nebyl před jejich seznámením multimilionář :-D).

Pokud má normální ženská v rozpočtu pro 3- 5 lidí cca 6 – 10000 pak z toho prostě musí vyjít. Místo aby kupovala brambůry, tyčinky a chipsy, čokolády… – upeče koláč nebo bábovku. Místo aby se nalívali děti colou udělá jim čaj. Místo by se doma nudila, uvaří oběd a večeři, aby měli členové domácnosti co jíst a neměli potřebu se „dojídat“.

Mohu říci, že před mateřskou jsme měli měsíčně víc než 50.000 – utratili jsme (ve dvou) asi 6000 za jídlo a drogerii. Nešetřila jsem, ale taky by mne nenapadlo jít a ty peníze zbytečně prodrbat – to bych chodila do práce (a snažila se) úplně zbytečně – stačilo by dělat podřadnou práci za minimální plat a byla bych na tom finančně stějně.

Ale z jiného soudku – Potkají se dva milionáři a stěžují si, že na ně dopadla světová krize – musí jezdit v autech bez střechy, jíst plesnivé sýry a pít stará vína… :-)))

Škoda, že na mne ještě světová krize nedopadla :-(.

MajulkaMajulka
4.3.2009 v 14:09:33

Nebo někdo tímto způsobem zjišťuje, jaké příjmy máme my :-(((, protože to se dá dle toho, kdo kolik utratí třeba za jídlo tak nějak odvodit.

Anonym
4.3.2009 v 12:27:43

Tenhle dotaz mi připomíná dotazy pana Viléma. Neschovává se dneska za Lenku?
Jinak mi tenhle dotaz připadá „přitažený za vlasy.“Když má tolik na jídlo, tak příjem rodiny je alespoň 50.000,00 a v tom případě tohle neřeším, protože se jim nějaký ten tisíc ztratí jako nic.
Qinty

justyna
4.3.2009 v 11:47:56

přesně tak holky, taky mě to už trochu napadlo, přesně jak píše MANKAš, podle diskuzí a stylu psaní si myslím, že velká většina, co sem chodí má plus mínus zhurba příjmy na stejné urovni.Podle mě i kdyby to byla pravda, tak jejich příjem musí dosahovat dost velikých částek, aby si mohli dovolit projíst takovou sumu, samozřejmě jsou lidé, kteří mají obr příjmy, tudíž asi i takové výdaje,ale pochybuju že by je to tížilo a hledali radu jak ušetřit.

Stránky: [1] 2 3 4 5Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist