Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Práce, finance, právo » Jak se mají samoživitelky..Jak se mají samoživitelky..
Anonym
2.3.2009 v 8:37:42

anonymní (2. 3. 2009 v 08:34):
Dobrý den, mám dotaz. Mám dvě děti, 6 a 3.Manžel pracuje v Německu a jeho příjem je kolem 35 000. Mně končí mateřská a budu evidovaná na ÚP. Poplatky se vším všudy mi činí 10 000. Pokud bych se rozvedla,kolik bych mohla dostat? A pokud ne, kdybysme třeba žili odděleně a domluvili se na alimentech, protože manžel bere poměrně vysoké dávky (7500) na děti a rozvodem by o ně přišel, s jakou dávkou od ÚP mám počítat?
Do práce zatím nemohu, syna vzali do školky až od září.
Děkuji
Veronika2

Stránky: [1]
Jitka67
2.3.2009 v 12:15:02

Při příjmu kolem 40.000 tisíc (s Vaším RP) jste se mohla jen těžko vzdát jakýchkoli sociálních dávek – na ně byste neměla nárok.
Jediná dávka, kde se nekontoluje příjem rodiny je rodičovský příspěvek a ten partně dostáváte – tak čeho jste se vzdala?

Pokud jste se vzdala rodičovského příspěvku – pak Vám ÚP nebude mít z čeho vyplácet podporu v nezaměstnanosti. Navíc – na ÚP si budete moci přivydělat max 4.000 měsíčně – jinak Vám dávky vezmou.

Pokud se nerozvedete, pak v manželství platí, že peníze jsou společné, takže pláč – dával by mi jen 7500 – přídavky na děti není na místě – přídavky jsou přece pro děti automaticky. Jeho plat je to oč tu běží.

V ČR jsou přídavky na takto malé děti 500 Kč na jedno měsíčně – tak si spočtěte, jak si rozvodem polepšíte.

I tak pokud jemu přídavky vezmou, zůstane mu víc než 27 tisíc, ze kterých bude mít povinnost platit na děti výživné.

V první řadě bych se starala, jak peníze dostat z otce – než jak je dostat od státu. To Vám ostatně řeknou na všech úřadech i u soudu.

Anonym
2.3.2009 v 11:12:21

Děkuji za rady. Je to v podstatě tak. Manžel dostává přídavky na děti v Německu, já se jich tady vzdala. Situace se má tak, že doma to z nějakých důvodů neklape, my vlastně nevíme co bude, ale je to pro mě neúnosné. nejsem žádná zlatokopka, ale spoplatky jaké mám (10 000) to nebude med. Když se rozvedu, přídavky manželovi seberou. Když ne, bude mi je dávat. Je to 7500, což by mi pomohlo. K tomu mám brigádu, nebo chcete-li přivýdělek. Do práce bych šla ráda, ale syna do školky nevezmou a babičky pracujou. Au-pair bych asi nezaplatila. jeví se mi to jako bezvýchodná situace, samozřejmě do září, pak nastupuje syn do školky a já budu moct do „normální“ práce, pokud ji najdu. Pro mě je teď prioritou vytěžit tolik, abych domácnost utáhla. Ať už se vám to jeví jakkoliv, takhle to prostě vidím já, zjištně, i když je to hnusné.
Veronika2

Anonym
2.3.2009 v 9:56:27

Takže vy se rozvedete až podle toho, jestli dostanete dost peněz? Opravdu rozumné:-((
Nechápu ty dávky na děti. To je jako co???
Dokud se nerozvedete, bude se vám počítat příjem manžela a nedostanete asi nic.
radka

Jitka67
2.3.2009 v 9:51:17

Podpora v nezamestnanosti závisí jen na předchozích příjmech nezaměstnaného. Po dobu prvních dvou měsíců je ve výši 65 % průměrného čistého měsíčního výdělku dosaženého v posledním zaměstnání, po dobu dalších dvou měsíců ve výši 50 % a po zbytek podpůrčí doby ve výši 45 %. V tomto případě bude pravděpodobně vypočítána z rodičovského příspěvku.

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • výchova, děti, rodiče, maminka

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist