Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Co se jinam nevešlo » Kam se obrátit?Kam se obrátit?
Anonym
26.2.2009 v 14:00:32

Ahoj holky,končím druhou mateřskou a vnovém zaměstnání mi účetní říkala,abych si sehnala nějaké listy o délce bývalých zaměstnáních.Mám smlouvy ,ale ty neplatí a u soukromníků u kterých jsem dělěla už skrachovali? Kde se mohu obrátit? Vypadá to,že těch 17 let jsem jen ležela na gauči.A to jsem doopravdy pořád svědomitě pracovala? děkuju moc za rady!!!
Monika

Stránky: [1]
Anonym
27.2.2009 v 11:44:49

Je dobré si všechny tyto dokumenty (tj. prac.smlouvy,kopie zápočtových listů, kopie evidenč.listů apod.) uschovávat, protože až to jednou budete dohledávat pro potřeby důchodu, tak už se to taky nemusí najít a jak doložíte odpracovanou dobu? Nehledě na to, že např. evidenč. list sice dostáváme po novu do ruky, ale je vytištěn na tzv. termopapíře, že kterého časem natištěné údaje vymizí. Takže radím fotit a fotit a zakládat.Většinou to už dneska není tak, že po 18. nastoupíme do zaměstnání a v 60 z něj vystoupíme.
Jarka

Anonym
27.2.2009 v 9:44:06

Tak to bude ono.evidenční list.Snad se mi bude počítat předešlá doba.Pokusím se poptat na ČSSZ V Praze.Sehnala jsem číslo .Tam by mohli poskytnout výpis zaplacených pojištění a vedených zaměstnání?
Monika

Jitka67
26.2.2009 v 14:27:39

Po ukončení každého zaměstnání dostává zaměstnanec tzv. Zápočtový list. Na něm je uvedeno jak dlouho v podniku pracoval, případně jak dlouho v posledním období marodil…

Kdysi se zápočtový list odevzdal při nástupu a po ukončení pracovního poměru dostal zaměstnanec jiný, kde byly roky a dny přičteny k těm z předcházejících zaměstnání. Nyní už každý zaměstnavatel počítá jen to „své období“.

Bez Zápočtového listu by nikoho prakticky neměli zaměstnant – není jej možno ani zaevidovat na ÚP.

Od roku 2005 pak každý zaměstnanec dostává „Evidenční list důchodového zabezpečení“, kde je uvedeno, kolik za předchozí rok bydělal, kolik zaplatil na zdravotním a sociálním pojištění…

Z něj se pak např na ÚP vypočítává podpora v nezaměstnanosti.

Jessenka
26.2.2009 v 14:20:39

Ahoj Moniko, účetní má zřejmě na mysli zápočtový list. Měl by jí stačit jen ten z předchozího zaměstnání. Zápočtový list musí ze zákona vystavit každý zaměstnavatel. Pokud jsi ho od zaměstnavatele nedostala a on už skrachoval, tak bych se obrátila na OSSZ (sociálku), kde by ho měli také mít.

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • výchova, děti, rodiče, maminka

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist