Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Děti » Výchova a péče o děti » čtení knížekčtení knížek
Rencha
16.2.2009 v 9:24:29

Dobrý den, zajímá mě, od jakého věku číst dětem pohádky? Děkuji

Stránky: [1]
Anonym
20.2.2009 v 20:42:45

My jsme zacaly s dcerou asi od 20měsíců až když o to sama začala projevovat zájem a musím řict že ted bez pohádky nejdeme spát a to jí jsou 2roky.Ale nejvíc jí baví ty strašidelné tak mám spíš obavy co to bude.
monika

ivy
18.2.2009 v 22:19:45

Je to opravdu hodně individuální – dceři jsem četla pohádky jako malému miminku – líbilo se jí, že slyší můj hlas. Tak po roce si začla vybírat- jednoduchéá leporela, ale i básničky a říkadla, kratší pohádky( Hrubín), tak kolem 18ti měsíců jí leporela přestaly bavit a začaly jsme s delšími pohádkami- klasickými- perníková chaloupka, budulínek atd. Teď bude mít 29měsíců a čteme pohádky od Disnyho, Krtkova dobrodružství, Medvídka Pú a delší pohádky. Taky chodíme do knihovny, dceři se tam moc líbí. Začali jsme hodně brzy- kolem 18 měsíců, ale dcera už tehdy mluvila ve větách a nestačila jsem kupovat nové knížky, které by ji zaujaly.

Lžičenka
18.2.2009 v 14:11:03

U nás se to zlomilo zrovna teď.Syn má 2,5 roku a občas vydrží u celé krátké pohádky. Do té doby jsem mu jen vymýšlela něco k obrázkům,které zrovna nalistoval v knize a nebo jsem mu četla z jiné knihy a on si prohlížel. Před spaním si doteď zpíváme – po tmě, protože u čtení mi rozhodně neusne.

PadméPadmé
18.2.2009 v 10:11:17

Ahoj Rencho, já jsem četla malýmu od miminka, i když jsem věděla, že mi ještě nemůže rozumět, stačilo mi vědomí, že slyší můj hlas a vnímá mou přítomnost. Když mu byl asi tak rok, kupovali jsme různé malé knížečky s velkými obrázky, skládačky, leporela, to se mu moc líbilo a rád si je prohlížel, prstíček vždycky zapíchl do obrázku a chtěl, abych mu k tomu obrázku povídala. Bylo to moc krásné období. Užij si to. Je to nádhera :-))

… mít nervy jako ocelové špagáty :-D

Ájík
16.2.2009 v 11:03:04

My jsme tak kolem 10m – 1 roku začali spíše prohlížet – leporela, nějakou jednoduchou říkanku, ukazovat, co na obrázku je…. stačilo to, protože prcek se ještě na souvislý příběh moc nesoustředil. Kolem 18m už jsme četli jednoduché pohádky.
Cíleně začali většinou vyžadovat čtení kolem 2. roku.

MANKAš
16.2.2009 v 9:47:23

tak my jsme si četli s malou asi od roku, do té doby jsme si také jen povídali říkadla a pohádky zkráceně:-) Pak jsme četli knížečky se zvířátky, tak jsme se učili jak kdo dělá, kdo kde bydlí. Teď má malá tři takže jsme posedlí knížkama Medvídka Pú a Krtečka, začala jsem s ní chodit do knihovny, to ji ohromně baví…Pod stromek dostala kazeťák, tak každý večer před spaním teď posloucháme pohádky, momentálně hlavně všechny o čertech. Ale na to ještě máte asi čas:-)Ale určitě není na škodu číst maličkým dětem a hodně jim vyprávět, naše malá pak hodně brzo mluvila, hodně říkadel a básniček si pamatuje dodnes. Tak hezké chvíle

…zodpovědnost, štěstí a také potřebnost :-)

Jitka67
16.2.2009 v 9:37:45

Je to individuální – chce to prostě zkoušet.
U nás se to „zlomilo“ ve 2 letech – do té doby jsem jí vyprávěla a říkali jsme si co vidí na obrázcích. Nyní vyžaduje čtení klasického textu – poslouchá a prohlíží si obrázky.
Zkusila jsem i podádky na CD – sedí před věží a poslouchá, ale tam má taky kritéria :-) – Popelku a Karkulku, kterou čte Naďa Konvalinková miluje – jak to překočí na Radka Brzobohatého, tak volá – tu ne, chci pani.
Ve Sluníčku byly i pohádky, které čte Ljuba Skořepová – ty poslouchá taky, ale už při tom poskakuje. :-D

Ale je to jak kdy – někdy při vyprávění pohádek usne, jindy je vidět, že se jen „rozjíždí“, takže musíme zvolit pro usínání jinou variantu. :-)))

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • děti, komunikace, výchova dětí, výchova dítěte, výchova, rodiče, dětství, rodičovství

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist