Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Práce, finance, právo » opustil nás



opustil nás
Anonym
15.2.2009 v 8:16:22

Dobrý den je mi 18let a jsem v 32týdnu těhotenství.řítel nás opustil včera,chtěla sem se zeptat jak to bude uředne?jestli se něco změní?a jak to bude s placením na díte?přítel řekl že se odstehuje a že mě už nnechce radsi vidět a na nicem se semnou nechce domluvit.Co mám tedy dělat?
Smutná

Stránky: [1]
Anonym
22.2.2009 v 13:13:16

Ahoj žalobu ti napíší na sociálce,jistě ve svém věku nevíš jak na to.
Romana

Jitka67
15.2.2009 v 8:59:04

Nyní záleží na tom, zda máte nebo nemáte na matrice vyřízené „souhlasné prohlášení o otcovství“.

Pokud ano, pak jej při porodu předložíš jako doklad o otci dítěte (a dítě ponese příjmení, na kterém jste se dohodli) a následně – pokud se mezi vámi to neupraví, požádáš soud o svěření dítěte do péče a o stanovení výživného na dítě a také na sebe, jako na neprovdanou matku (náklady spojené s těhotenstvím, porodem, na výbavičku a výživné do 2 let dítěte).

Pokud „souhlasné prohlášení o otcovství“ nemáte vyřízeno, pak bude mít dítě automaticky Tvé příjmení, po porodu Ti nezbyde než podat žalobu na určení otcovství (s ní je spojeno i svěření dítěte do péče a stanovení výživného na něj) a také žalobu na výživné také pro sebe.

Zákon č. 94/1963 Sb., o rodině, v platném znění:

Příspěvek na výživu a úhradu některých nákladů neprovdané matce

§ 95
(1) Otec dítěte, za kterého není matka dítěte provdána, je povinen matce přispívat přiměřeně na úhradu výživy po dobu dvou let, jakož i na úhradu nákladů spojených s těhotenstvím a slehnutím.
(2) K zajištění úhrady těchto nákladů, jakož i k zajištění výživy dítěte po dobu, po níž by zaměstnankyni podle zvláštního předpisu náležela mateřská dovolená, může soud na návrh těhotné ženy uložit tomu, jehož otcovství je pravděpodobné, aby potřebnou částku poskytl předem.
(3) Právo žádat úhradu nákladů podle odstavce 1 se promlčí ve třech letech ode dne slehnutí.

Stránky: [1]



Co nového na VD?

  • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
  • Nové diskuze za posledních 7 dní
  • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
  • KLUBko - uživatelský účet



    Zaregistrovat se
    Zapomněl/a jsem heslo

    Přečtěte si nové komentáře

    Nepřehlédněte

    Náš tip

  • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
  • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

  • děti, komunikace, výchova dětí, výchova dítěte, výchova, rodiče, dětství, rodičovství

    © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist