Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Zdraví, nemoci, léčení » Mám strach z SMAMám strach z SMA
Luba
14.2.2009 v 11:28:50

Dobrý den,
Mám 10 měsíční dcerku, narodila se v termínu s normální hmotností, přirozenou cestou, porod bez komplikací.Její vývoj do 7 měsíce vypadal vcelku normálně až na to, že se nechtěla vůbec při uchopení za ruce přitáhnout do sedu a hodně se pořád prohíbala. Otáčí se krásně a pořád, rotuje do obou stran, nyní se začala plazit. Pořád jsem čekala, kdy začne lézt nebo vyžadovat sed. Ale ona se vůbec nevzepře na rukou, opírá se jen o lokty. Do sedu se nepřitahuje, když ji chytím vleže za ruce a snažím se ji zvednout, tak zakloní hlavu dozadu, ručičky má natažené a vůbec se nepřitáhne.Když ji chci postavit na nožičky má je jak hadrové, nepostaví se ani na chviličku. Lékařka nás poslala na rehabilitaci, ale já bych raději i neurologické vyšetření. Mám strach ze spinální muskulární atrofie.(Vím,že tyto děti často trpí onemocněním dýchacích cest, ona je zdravá). I přesto, poraďte prosím.

Stránky: [1]
Anonym
23.3.2009 v 11:28:21

Ahoj Lubo, na rehabilitaci Ti určitě poradí, není nutné chodit ještě na neurologii. Pokud Tě posílají k fyzioterapeutovi, který se zabývá Vojtovou metodou, tak ten Tvé mimčo vyšetří lépe, než leckterý neurolog a doporučí Ti adekvátní cvičení. Z SMA bych obavy neměla, je to docela vzácné onemocnění, spíš bych tipovala na hypotonii, ta může mít více důvodů. Každopádně na rehabilitaci bych chodila.
blancita (fyzioterapeut)

Jessenka
14.2.2009 v 12:30:42

Ahoj Lubo,
přijde mi, že popisuješ mého syna. Také se nikdy nepřitahoval do sedu. Od devíti měsíců až do roka se jen plazil, na ručičky se téměř nevzpíral. Nožičky měl taky jako hadrové, poprvé se v postýlce postavil až v roce a byl celý rozklepaný a nestabilní. Po roce také konečně začal lézt a od jedenácti měsíců se dokázal sám posadit. Nakonec začal v sedmnácti měsících chodit a teď v devatenácti měsících už běhá jak čamrda. Také jsem měla strach, chodili jsme na neurologii, ale tam nic nezjistili, jenom, že je pomalejší. Na rehabilitaci nám dali jen posilovací cviky na míči, cvičili jsme od deseti měsíců do roka, ale mysím, že to stejně nemělo na vývoj velký vliv. Myslím, že se nemusíš bát, každé dítě má svoje tempo, určitě je tvoje holčička v pořádku. Na neurologii bych ale být tebou raději zašla, aspoň budeš v klidu.

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist