Archivované diskuze jsou určeny pouze ke čtení.
Je peněžitá pomoc v mateřství příjmem do daňového přiznání?
Dobrý den. Zpracovávám společné zdanění manželů a chci se zeptat, zda se do příjmů do daňového přiznání započítává i peněžitá pomoc v mateřství? pokud ano, jak se to dokládá – potvrzením od zaměstnavatele?
zdenka
¨Petro, nějak nechápu.. Buďto může manžel uplatnit slevu na dani na manželku, nebo si vyplní společně zdanění manželů společně… Nejde přeci obojí zároveň.. Nějak teď nechápu…
já ještě doplním, co mi řekli loni na FÚ – potvrzení o zaměstnavatele o mateřské tam být nemusí, pokud si manžel nechce uplatnit slevu na dani na manželku, která pobírala méně než tuším 38.000,- Kč (do té částky se totiž mateřská počítá), ale letos je ta částka myslím jiná.
Peněžitá pomoc v mateřství ani rodičovský příspěvek, stejně tak různé sociální dávky nejsou zdanitelný příjem, tudíž se tam nezapočítává. Určitě si nechte od zaměstnavatele předložit přehled zdanitelných příjmů za rok 2007, musíte ho přiložit k přiznání,bez něj byste to ani nevyplnili.Můžete si ve společném zdanění uplatnit i různé životní pojistky,penzijní připojištění atd.co byste si jinak,když jste na mateřské neuplatnila. Bohužel opravdu za rok 2008 už je společné zdanění manželů zrušeno,takže teď máme poslední možnost si to uplatnit.Byla to docela dobrá pomoc rodinám s malými dětmi a s ženami na mateřské. Spousta výhod,které souvisely s narozením dítěte jsou bohužel pryč.
Dává se tam mateřská. Příjmy, by Vám měl potvrdit zaměstnavatel, vyjet Vám příjmy za 2007 a dát razítko.
Zrušilo se to letos 2008,ale za rok 2007 se podavá:)
Nejsem si jista,ale nezrusilo se k tomuto roku spolecne zdaneni manzelu?
xxx
Peněžitá pomoc se do toho nezahrnuje, protože se jedná o částky, které se nedaní. Pokud ji pobíráte od zaměstnavatele, tak máte výplatní pásky, kde je to vidět, ale stejně potvrzení potřebujete
prominte jsem omylem odpověd napsala vám
Romana
Máte dvě možnosti,oznámit dlužnou částku policii a zahájit trestní stíhání pro zanedbání povinné výživy,dál se obrátit na soud konkrétně na vyšší soudní uřednici a ta s vámi sepíše protokol výkonu rozhodnutí,pokud je otec zaměstnán není v tom vůbec problém,mě to vyřídili do 14 dnů a dlužnou částku a běžné výživné pošlou matce,výkon rozhodnutí platí pak na běžné výživné na pořád pokud ho nezrušíte nebo si otec nepodá sám žádost o zrušení,ale to mu většinou nevyjde,navíc by musel zaplatit poplatek a vy by jste s tím musela souhlasit.Pokud otec nepracuje,ale víte že má majetek tak podat výkon rozhodnutí prodejem movitého majetku,před soud to trvá hrozně dlouho i rok,lepší je to předat soukromému exekutorovi a tatínek se nebude stačit divit protože exekutor mu naúčtuje takové poplatky a nemůže se ani odvolat mylím proti poplatkům,můj bývalý manžel za dluh 11 000kčzaplatil dalších 12 000poplatky,oni si pak rozmyslí neplatit
Romana