Archivované diskuze jsou určeny pouze ke čtení.
Stejná krevní skupina rodičů
Chtěl jsem se zeptat, jestli je to problém, když mají dva potencionální rodiče stejnou krevní skupinu?
Tomáš Novák

Pokud má matka PH- a dítě taky RH- (tedy stejné Rh), tak je to v pořádku, protilátky se netvoří, takže „stejné“ RH je v pořádku… Jediný problém je, pokud mají každý jiné RH a to konkrétně matka RH- a dítě Rh+, potom je třeba „více hlídat“… Pokud je to naopak (matka RH+ a dítě Rh-)m tak je to „taky jedno“, protilátky se netvoří.
ahojky souhlas s ctiradkou:-)) u prvního dítěte je to ,,jedno“:-)) samozřejmě že se musí vyšetřit krevní skupina otce a hlavně jeho RH faktor..to že máte stejnou ještě nic neznamená..pokud bude stejný RH-faktor a to RHmínus…bude sledováno druhé těhotenství aby příliš se tvořící protilátky neublížili dítěti..v dnešní době nic neobvyklého..doporučuji pečlivé kontroly na gynekologii a držím palečky aby byli RH rozdílné nebo plus:-)))) K
ctiradka..jj…stim jestli to je u prvniho nebo u druheho jsem si nebyla jista….a kdyz vzpominam …tak prvni bylo v pohode a sledovali to az u druheho

A s tím, že mají všichni (celá rodina) stejnou krevní skupinu, an tom není taky nic divného. Jsou to „zákony dědičnosti“…. Řečeno s nadsázkou „alespoň může tatínek věřit, že synové jsou opravdu jeho“… Stává se totiž, že třeba matka má krevní skupinu A, domlělý otec má O a dítě potom třeba AB… a to znamená jediné, otcem je někdo jiný…. A to je mnohem horší zjištění, než že mají „všichni stejnou krevní skupinu“.. To jsem uvedl aale s nadsázkou. Nechci teď vystrašit všechny ostatní. Může se stát, že dítě bude mít jinou skupinu, než jejich rodiče (a přitom bude jejich), ale jsou prostě „kombinace“, které se vzájeměn vylučují… Ale to by bylo na dlouhé vykládání….

i s tím Rh- a Rh+ není „zakázáno“ mít dítě, prostě se to musí jenom sledovat. Dneska je to naprosto „běžné“….Opravdu bych se toho něbála a neřešila to.

a vůbec nechápu, proč by měl být problém, že mají potenciální rodiče stejnou krevná skupinu.
Je jedno, jakou mají rodiče krevní skupinu, vždycky z „toho něco vznikne“, vždycky mohou mít dítě. Nikdo jim to nezakáže….

s tím RH faktorem: pokdu má matka rh+, je jedno, co má otec a dítě….. POkdu má matka Rh- a otec Rh+, tak záleží, co si vezme dítě. Pokdu po matce, tak ej to taky v pořádku. Pokud po otci, tak se musí sledovat protilátky v krvi matky. U prvního dítěte to je většinou „jedno“ (ne jak píš brmbulka), protože matčina krev se do kontaktu ještě s tou od dítěte nedostala a tak se protilátky většinou entvoří (pokdu k tomu není nějaký jiný důvod). Krve se ale do kontaku dostanou při porodu. Takže pokud se při porodu zjistí, že dítě má Rh+, tak matka dostane do 48hod. od porodu injekci, která zabrání tomu, aby si její tělo začalo tvořit protilátky. Kdyby si tělo začalo ty protilátky tvořit, tak by bylo riziko prácě u dalšího (a každého dalšího) těhotensví. tělo matky by tak případné další těhotensví bralo „jako cizirodé tělěso“ a mohlo by plod vypudit, nebo by vzniklo někaé poškození. Dříve se ženám s Rh- doporušovalo právě jenom jedno těhotenství, tam bylo riziko nejmenší. Dneska to již ale takový problém není, nebála bych se toho.
Já sama má Rh-, otes mého syna Rh+ a malý si „vzal“ po otci Rh+.
kdyz ma zena rh – a muz rh + je mozne ze dite ma rh + po otci a zenino dite si tak zacne vuci diteti vytvaret protilatky….pry je to nebezpecne jen u prvniho tehotenstvi…aspon tak nam to bylo vysvetleno
Zrovna nedávno jsem zjistila, že můj švagr, švagrová a 2 synovci (tedy z jejich pohledu máma, táta a 2 synové) mají všichni stejnou krevní skupinu. Jak je to s jejich Rh faktorem, to nevím, ale každopádně mě to dost překvapilo, že se tak shodli.:-)
Co se týče Rh faktoru, vadí, když žena má Rh – a muž má Rh + . Ale jinak je to jak píše Lístek.
Vůbec nikdy jsem neslyšela o tom, že by to nějak mohlo škodit. Jediným problémem může být ten Rh faktor, ale i to se dá nějak řešit, nějakou injecí něčeho.