Archivované diskuze jsou určeny pouze ke čtení.
výživné
Dobrý den, před čtyřmi lety soudkyně svěřila mého syna do péče otce. Manžel mne bil a týral, ale to soudkyni vůbec nezajímalo. Soudní znalci upozorňovali na to, že otec syna negativně ovlivňuje proti mně a manipuluje s ním, tak jako manipuloval se mnou. Ničeho jsem se nedopustila, jsem bezúhoná a o syna jsem se starala vždy dobře. Bývalý manžel mi navzdory rozsudku syna půjčuje jen někdy i když jsem si na to stěžovala, sociální pracovnici i soudkyni to nezajímá. Tehdy mi z momentálního platu podnikatelky 10.000 Kč hrubého/měsíc určila výživné 1.300 Kč. Byla jsem dlouho nezaměstnaná, pak jsem byla těhotná, finančně závislá na příteli, momentálně pobírám rodičovský příspěvek ve výši 7.582 Kč. Soudkyně mě obviňuje, že neplním svojí vyživovací povinnost vůči synovi. Plním, jen ne v plné výši. Křičela na mě, co jsem si to dovolila, UDĚLAT si další vyživovací povinnost! Výživné na syna mi nechce snížit a chce si nechat zjistit mého přítele, aby ho předvolala k výslechu. Chce vědět kolik můj přítel vydělává, aby mi výživné nemusela snižovat. Navíc syn se ke mně chová odtažitě, nekomunikuje se mnou a miminku, které mám s přítelem se snaží ublížit. Naposledy se pokusil naše miminko udusit! Jsem z toho nešťastná a zničená! Bojím se, že když si budu na soudkyni stěžovat, stejně ničeho nedosáhnu, protože soudci se navzájem kryjí. Prosím poraďte mi, co mám dělat! Soudkyně i vlastního syna se bojím!
Winterová
Co se týče podjatosti soudce, tady byste asi neuspěla – k podjatosti musí být objektivní důvod, přičemž to, jak se soudce chová, důvodem není – musel by mít nějaký poměr k osobám nebo předmětu řízení.
Můžete si ale u předsedy soudu stěžovat na chování soudce, protože každý soudce by se měl chovat důstojně a neměl by v žádném případě účastníky urážet, ať už si o nich myslí cokoliv.
Na zjištění příjmů vašeho přítele má soud právo, pokud považuje na nutné si to zjistit, aby mohl ve věci rozhodnout, neubráníte se tomu. Výživné by ale nemělo být vyměřováno z příjmu vašeho přítele – k tomu soud může přihlížet jen aby zjistil vaši celkovou životní úroveň.
Pokud nebudete s rozhodnutím soudu souhlasit, existuje možnost podat si odvolání a věc by pak posoudil soud 2.stupně.
No nevím, 1.300korun na dítě mi nepřijde zase tak moc. Ono „provoz“ dítěte nestojí jen 2.600 měsíčně.
Ale to už mluvíme o něčem úplně jiném.
uz z tech 10 000 měsíčně je tech 1300,- sprostárna.clovek který platí najemné atd,asi chce i jíst a musí se oblekat.to mi ty počty nak nesedi.pani soudkyně asi hazi cifry od oka.a ted uz vubec ne.miminko vycucne veškeré finance v domácnosti(jen ty botičky!!).souhlasím s Jovankou
se starším synem nevím,asi bych se bala mít ho u miminka.
jana
A co si stěžovat na podjatost soudce a chtít jiného? To bych určitě udělala. A zároveň zažádala o svěření syna do vlastní péče.