Archivované diskuze jsou určeny pouze ke čtení.
Propínání do luku
Náš 6.měsíční syn se občas od mala propíná do luku, jako by se chtěl postavit na hlavičku.Doktorka říká, že je to špatné, že ho máme nosit sbaleného do klubíčka, že jde o zvýšené napětí zádových svalů.Do klubíčka se nosíme,chodíme i občas na cvičení Vojtovy metody, ale mám pocit, že se propíná vesele dál.Jakoby to dělal, když je podrážděný a něco ho štve..
Mám z toho obavy, zda to později nemůže vyvolat nějaké problémy, bolesti zad…Nemáte s tím prosím někdo zkušenost?
Mě ale někdy připadá, že je to jeho normální výrazový prostředek..
Na cvičení „Vojty“jsme chodili také kvůli častému pokládání hlavičky na oblíbenou pravou stranu(predilekce hlavičky s protrakcí ramen), ale to se už skoro ztratilo.
Dělaly Vaše děti něco podobného? A co s tím? Díky.M.
pro fifi – nezkoušej to cvičit doma jen tak – můžeš dítěti hodně ublížit – já chodím na Vojtovku už 2 měsíce a pořád mě sestra opravuje co dělám špatně – věnuje se nám týdně hodinu a celou hodinu s ní trénuju jak cvičit a pořád to nedělám úplně správně, takže to nezkoušej doma bez odborného vedení – určitě ti neurolog rehabilitaci napíše, když k němu zajdeš a bude mít podezření, že není všechno jak má být, ale já bych se do toho tak nehrnula- malá u toho děsně brečí a teď máme jeden cvik u kterého se vždycky počůrá a protože musím cvičit s nahatým miminkem, tak to je fakt chudinka a nemůžu pod ní mít plínku, protože by mi klouzala a neodcvičila bych to dobře prostě to sama nedělej – ještě miminku ublížíš, než pomůžeš
marcela
jo a este potom se ji to otoceni podarilo tak sme museli v 5 mesicich kupovat hlubokej kocarek,aby nam nevypadla ven.mela sem od narozeni sportak polhovaci bez postranic a bez prehazovaci rukojeti tak sem pak na ni dopredu nevidela jesi neni otocena.
jana
maro,nase mala to delala taky.bylo to ze se zkousela otacet.udrzela hlavicku uz v 1 měsíci nahore a tak to pak zkousela.dela to obcas i ted a vzdycky kdyz ma vztek a neco se ji nelibi.deti tim vyjadfruji svuj vztek,aspon tak mi to rekl nas pediatr,a je to fakt skvelej doktor.
az ted sem docetla tvuj druhy zapisek,sem si to myslela,pekne s nama cvici ty nasi rostaci,a mamy aby se upremejslely jesi jim neco neni.
jana
Maro, máme podobný problém s propínáním a se záklánění hlavičky u naší holčičky, tak jsem se chtěla zeptat, jaké cviky z Vojtovy metody na to cvičítě? Prosím Vás, mohla byste to nějak popsat nebo poslat obrázek? Děkuji moc předem.
Dík holky za podporu, už jsme se vrátili z rehabilitace a sestra mě uklidnila, že je to naprosto normální, že má prostě zájem o své okolí a chce vidět i za sebe a že neurologický problém se rozhodně projevuje jinak.Prý se může stát, že někdo má sklon k neustálému zaklánění, ale u nás je to jen z „rozmaru“ malého.
Jsem ráda, že na tu Vojtovu metodu chodíme, i když zřejmě bez důvodně, ale alespoň bude prtě dobře pohyblivé…Co se v mládí naučíš…
Maro, já mám dojem, že některé děti takto projevují svůj vztek…
K té Vojtovce – ono je to opravdu poměrně „jednoduché“, jen se ty „pozice“ musejí provádět přesně a musíš přesně vědět, kde a jak zmáčknout…
Já vím, že kolikrát jsem byla já nadřená snad víc než holky, protože jsme to měly dost krkolomné (jedna ruka držela ručku, druhá nohu a ještě jsem hrudníkem musela ve správné poloze přidržet hlavu…)
A cvičily jsme dlouho… Takže vydrž, ale jestli máš pochybnosti, ptej se doktorky, sestřičky, mluvte o tom…
Já se občas ptala „jak blbá“, ale prostě jsem chtěla všemu rozumnět, co a proč děláme, trochu pochopit ten princip.
Držím vám pěstičky, ať se brzy zlepšíte (my čekáme, až budou holky chodit, a pak se už jdeme „jen ukázat“…)
Díky Káčo, na neurologické prohlídky chodíme a tam nám doporučili rehabilitace. Prý je to normální, ale asi to dělá docela dost viditelně a znatelně.
Dokonce jsme byli s prckem na doporučení neuroložky asi ve 3,5 měsíci na ultrazvuku mozku, pro jistotu – a je naprosto v pořádku.
Musím se ještě na neurologii objednat na další kontrolu.
Na rehabilitace chodíme teď 1x za 14 dní a jinak cvičíme doma.Je to vlastně mačkání dvou bodů na hrudníku a polohování na zádech, kdy se přimačkává nožička a srovnává hlavička do osy.. Nevím, ale přijde mi to trochu jednoduché, každá rehabilitační sestra má možná svou sestavu…Asi to bude ale funkční.
Hlavně prtě dáváme často na bříško a hrajeme si na dece, válíme sudy a pod.
Asi trochu plaším.
Ahoj, to s tou hlavičkou dělal náš prcek taky (taky napravo)a já jsem mu ji vespánku přetáčela:-), ale to s tím prohýbáním – nevím, jestli „doktorkou“ myslíš vašeho pediatra a píšeš, že „občas“ chodíte na cvičení…co si pamatuji z přednášek, tak takového prohýbání dozadu v tomto věku může být opravdu známkou nějaké nervosvalové poruchy – podle mě by měl dítko určitě vidět a vyšetřit dětský neurolog a doporučit přesný postup (on musí po kompletním neurologickém vyšetření odlišit, jestli se jedná o neškodný „návyk“ nebo je za tím něco vážnějšího) – určitě bych na této kontrole trvala (pokud jste ji ještě neabsolvovali)