Přihlásit se
VašeDěti.cz

VašeDěti.cz

  • Domů
  • Magazín
    • Volný čas
    • Výchova
    • Vzdělání
    • Vaše příběhy
    • Pohádky a povídky
    • Rodina a domácnost
    • Těhotenství
    • VD tipy
    • Výživa
    • Zdraví
  • VD speciály
    • Velikonoční speciál
    • Rodinná dovolená
    • Škol(k)a volá
    • Vánoční speciál
  • Ke stažení
    • Jak nepřijít o nervy, když se pustíte s dětmi do tvoření
    • Originální dárky od dětí
    • Velikonoční vajíčko 20× jinak
    • Adventní kalendáře, věnce a svícny
    • Adventní dárky 2013
    • Adventní kalendář 2019
  • VD novinky
  • Prodiskutováno
    • Děti
    • Rodinná (i jiná) témata
    • Poradny
    • VD + KLUBko
    • TAM-TAM
  • Soutěže
    • Aktuální soutěže
    • Vyhodnocené soutěže
    • Další internetové soutěže

Archiv diskuzí

Archivované diskuze jsou určeny pouze ke čtení.

Placení - neplacení výživného

Dobrý den, měla bych na Vás dotaz. Jsem odloučená od přítele už 1 rok a máme spolu 3letého syna. Od února 2010 jsem od něj odešla a on mi až do soudu (duben 2010) nedal žádnou částku, dokud ten soud neproběhne. Byla jsem naštvaná a proběhly hádky, ale nezmohla jsem nic. Soud proběhl, bylo vyměřeno výživné 3.500,- + dluh 10,500,- po měsíčních splátkách 500,-. Vše posílal tak jak měl, až minulý měsíc (únor 2011) mi poslal jen 1.000,- s tím, že víc nemá, že bral v práci málo, že musí z něčeho žít a ať mu neřikam, že „malej prožere 4,000,-„. Což mě naštvalo a šla jsem na soud, tam s tím ale nic moc neudělali. Jen mu poslali dopis s dlužnou částkou a povinností prodejem movité věci. Tento měsíc se to zopakovalo a na účtě jsem měla opět 1.000,-. K dnešnímu dni dluh výživného činí 10.500,-. Můj dotaz se týká toho, zda mohu něco udělat, abychom se synem dostali peníze, které mu náleží prá
vem. Jen podotknu, že bývalý přítel bydlí u ženy, s kterou mě podváděl a nakonec se k ní nastěhoval, takže si myslím, že vše bude napsáno na ní (auto, bydlení,……). Účet založený nemá a pracuje jako OSVČ. Asi jsou mé šance minimální, ale jsem v koncích a proto Vás prosím alespoň o písemnou pomoc. Nedá se sním rozumně domluvit, ani nemá snahu to pomalu splácet a s takovým přístupem mi vlastně bude a může posílat alimenty jak se mu bude hodit. Se synem je v kontaktu 1x za 14 dní, pokud má čas, v týdnu nezavolá, ani se na syna nezeptá. Domů mu nedá nic (nové oblečení, hračku, sladkosti,…….). Ale to už je jen takový malý dodatek, který mě spíš mrzí. Děkuji Vám moc za odpověď a nezlobte se, že Vám píši takový román :-), ale chtěla bych, abyste trošku pochopil mou situaci. S pozdravem Ina Kolaříková

Diskuzi založil/a Bubina 24.3.2011.
Sdílet Tweet
Mgr. Vladimíra Nováková
2.4.2011 v 19:11

Dobrý den,
pokud otec dítěte neplatí soudem stanovené výživné a nereaguje ani na upomínky ohledně dlužných částek, nezbyde Vám bohužel opravdu nic jiného, než výživné vymáhat za pomoci soudního či soukromého exekutora. Pokud by byl otec dítěte v zaměstnaneckém poměru, mohla byste podat návrh na exekuci výživného formou srážek ze mzdy. Pokud je ale otec dítěte OSVČ, není tento postup bohužel možné využít. Pokud má Váš manžel nějaký movitý či nemovity majetek, můžete podat návrh na exekuci výživného prodejem movitého či nemovitého majetku. Tu může vykonávat jak soudní, tak soukromý exekutor. Návrh na exekuci je zapotřebí podat k soudu, v jehož obvodu má neletilé dítě trvalé bydliště. Pokud jde o stejný soud, který rozhodl o stanovení výše výživného, postačí většinou uvést jen číslo rozsdku, vhodnější je ale pro jistotu rozhodnutí soudu přiložit v notářsky ověřené kopii. Pokud podáte návrh na exekuci k soudu, soud zpravidla určí exekutora sám (přidělí ho), pokud se rozhodnete obrátit na soukromého exekutrora, musíte ho v návrhu jasně označit. Vzor návrhu na exekuci výživného najdete např. zde: http://www.rodinausoudu.cz/navrh-na-exekuci-pro-vyzivne-soukromy-exekutor-vzor. Dalším postupem, který můžete vyzkoušet, je podat na otce dítěte trestní oznámení pro zanedbání vyživovací povinnosti.

radka2
24.3.2011 v 20:02

u dluhu bývá napsáno, že pokud nedodrží splátky, je splatné ihned. takže zkuste exekuci. na účet, na majetek…pokud nic nebude, tak trestní oznámení.

Stránky: [1]
0 Sdílet
Sdílet Tweet

Site Sidebar

Novinky e-mailem

  • 1× týdně info o nových článcích
  • dárky a překvapení
  • a další atraktivní novinky

Kam vám o nich máme dát vědět?

Už jste to četli?

  • Nevítaní hosté v ústní dutině
    12.4.2021 - 0
  • Pořízení tažného zařízení je snadné a cenově výhodné
    20.1.2021 - 0
  • Cyklistické dárky pro malé i větší cyklisty
    3.12.2020 - 0

Nejnovější komentáře

  • František Zajíček (71): Velikonoční koledy a básničky
  • Simona: Dětem zdravě: Jablečná buchta z kokosové mouky
  • JITKA: Desatero Božích přikázání
  • Petra: Jaké vybrat odrážedlo pod stromeček?
  • Kristina: Vlasy

Tady můžete vyhrát

    Sejdeme se na Facebooku

    Nepřehlédněte

    Náš tip

    • Hřejiví plyšáci uleví od bolesti, zahřejí a uvolní

    Nekonečná inspirace pro vás i vaše děti, aby vám spolu bylo fajn.

    Portál VašeDěti.cz už od roku 2004 přináší rady a užitečné tipy, jak si čas se svými dětmi užít.
    Kromě tisíců článků jsou tu pro vás připraveny také oblíbené soutěže, rozmanité speciály, inspirativní e-booky ke stažení a tipy na dárky pro děti.

    Vyhledávání

    Pátrání po

    Všechny rubriky

    • Redakce
    • Ochrana osobních údajů
    • Právní ujednání
    • Užitečné odkazy
    © 2004 - 2019 VašeDěti.cz - Mgr. Petra Vymětalová | ISSN 1801-2892 | info@vasedeti.cz

    Mobile Sliding Menu

    Pátrání po
    • Domů
    • Magazín
      • Volný čas
      • Výchova
      • Vzdělání
      • Vaše příběhy
      • Pohádky a povídky
      • Rodina a domácnost
      • Těhotenství
      • VD tipy
      • Výživa
      • Zdraví
    • VD speciály
      • Velikonoční speciál
      • Rodinná dovolená
      • Škol(k)a volá
      • Vánoční speciál
    • Ke stažení
      • Jak nepřijít o nervy, když se pustíte s dětmi do tvoření
      • Originální dárky od dětí
      • Velikonoční vajíčko 20× jinak
      • Adventní kalendáře, věnce a svícny
      • Adventní dárky 2013
      • Adventní kalendář 2019
    • VD novinky
    • Prodiskutováno
      • Děti
      • Rodinná (i jiná) témata
      • Poradny
      • VD + KLUBko
      • TAM-TAM
    • Soutěže
      • Aktuální soutěže
      • Vyhodnocené soutěže
      • Další internetové soutěže
    Sdílet
    Sdílet
    TOPlist