Archivované diskuze jsou určeny pouze ke čtení.
Porod a homeopatie
Dobrý den.Četla jsem jeden článek jak pomáha homeopatie před porodem a v době porodu ale i po porodě.Chtěla jsem se zeptát na dávkovaní léku Arnika Montana 9CH před porodem kdy a kolik kuliček dávkovat.A na lék Caulophylum Thalictroides 5 nebo 9 CH v době porodu?Má někdo z maminek zkušeností z homeopatikami v těhotenstve a pomohlo vám to?Děkuji.
Já můžu doporučit ten malinikový čaj.Velice mi pomohl.

Dobrý den,
existují léky, které se u porodu používají nejčastěji. Já osobně nejsem příliš zastáncem preventivního podávání homeopatických léků. Spíše doporučím od 36.tt pít čaj z maliníku, který připravuje ženské orgány k porodu. Snižuje riziko nutnosti porodu císařským řezem a zkracuje trvání druhé doby porodní (doba, kdy plod prochází porodním kanálem). Také napomáhá rychlejšímu stažení dělohy po porodu a tím snižuje porodní krevní ztrátu.
Není rozhodně doporučeno užívání čaje z maliníku před 32. týdnem těhotenství. Pak se začíná s jedním šálkem čaje denně a postupným navyšováním je možno pít až 4 šálky denně před porodem.
Dávam přednost alespoň jednomu osobnímu setkání s maminkou před porodem, abych měla více informací pro možné další individuální doporučení léků (kromě níže uvedených). A většinou jsem po dohodě s maminkou k dispozici na telefonu.
Ideální je, pokud má maminka tuto možnost – ať už osobní nebo telefonické konzultace během porodu, kdy výběr léku i jeho dávkování se řídí dle vývoje stavu.
ZÁKLADNÍ 4 LÉKY K PORODU
Arnica 15 CH – podat co nejdříve po porodu, zamezuje velkému krvácení 2x denně po 3 kuličkách
Caulophylum 9 nebo 15 CH – nepostupující porod, porodní bolestí „poletují sem a tam“, jsou slabé nebo nepravidelné, typicky napříč podbřiškem přes močový měchýř a níž až ke slabinám a tříslům
jsou nesouvislé, přerušované, ostré, křečovité, nárazové, mohou být velmi bolestivé, ale neefektivní, nevědou k vypuzení plodu kvůlli ztuhlému děložnímu krčku, který může být i mírně pootevřený
Cimicifuga 9 nebo 15CH (actea racemoza)
prudké porodní bolesti, přecházejí z jedné strany na druhou a nutí zaujmout skrčenou polohu, vyzařjí do přední strany stehen,po které vystupují nebo sestupují
křečovitě stažené děložní hrdlo s porodními bolestmi
pomalé a zejména velmi bolestivé zavinování po porodu
Cimicifuga a coulophylum je možné podávat během porodu střídavě.
Četnost podání je v závislosti na tom jak se porod vyvíjí.
Calendula – 9 nebo 15 CH 2- 3 x denně po 3 kuličkách podporuje hojení ran, zabraňuje infekci
S pozdravem MG