Archivované diskuze jsou určeny pouze ke čtení.
očkování
Ahoj, necháte své děti a sebe očkovat proti chřipce? Pomůže to proti té prasečí?? Děkuji za názory.

neni treba podlehat davovemu silenstvi. Pracuji v nemocnici, kde nam ockovani nabizi ale ockovat sebe nenecham ani ne jednu z nich a deti uz vubec ne prijde mi to jako dobry pokus zvednout prodejni naklady firem vyrabejici ocko latky

My taky ne 🙂
Ahojky Hanele. Napíšu tedy pár slov. Popořádku. Pokud se ty nebo tvé děti necháte naočkovat na klasickou sezoní chřipku, tak se můžete případně nakazit chřipkou prasečí. Sezoní chřipka a prasečí chřipka jsou rozdílné typy viru, tudíž očkování proti té klasické nezamezí nákaze prasečí chřipkou.
Co se týká mutace viru, tak v tisku již proběhlo mnoho informací na toto téma. Jednou verzí je, že pokud se lidé naočkují proti té sezoní, kterou by se tedy v tomto případě neměli nakazit, tak by se měli zmírnit komplikace při nákaze chřipkou prasečí. Tj. že organizmus, který neprodělal sezoní chřipku nebude tolik oslaben a snad se snáz vyrovná s nákazou chřipkou prasečí. Je asi celkem logické, že organizmus prodělavší sezoní chřipku by nebyl asi tak dobře schopen v krátkém sledu na to se poprat adekvátně s dalším atakem jiného typu chřipky. Ale teď je otázka, zda se najdou tací lidé, kteří by měli tolik smůly a nakazili se v krátkém sledu oběma typy chřipky. No nevim, to by byl asi sakra pech.
Co se týká mutace chřipky v případě skřížení těchto dvou typů, tj. sezoní chřipky s prasečí. Tak tam vám nebude platné ani očkování proti sezoní, ani proti té prasečí a to už proto, že zkrátka vznikne úplně nový typ viru, proti kterému není vakcinační ochrana. Myslím že zářným příkladem je nyní Ukrajina, kde bych si dovolila typnout, že k tomu došlo.
Je nutné uvědomit si následující věci. Zvážit,zda opravdu by prodělání chřipky bylo pro nás tak velkou zátěží pro organismus, že nám hrozí vážné komplikace. Pokud jste již chřipku prodělala, tak si asi umíte udělat představu. Povětšinou jsou rizikovými skupinami lékaři určení nemocní lidé, jako kardiaci apod. Pokud do této skupiny nepatříte a vy i vaše rodina jste v dobré zdravotní kondici, tak myslím, že očkování je zbytečné a lepší je se zaměřit na prevenci. Jak píšou holky, pestrá strava, tj. přísun vitamínů, pohyb apod. Pokud k nákaze chřipkou dojde, dodržovat léčbu a rekonvalescenci, tak aby se organismus měl možnost v klidu s nákazou vyrovnat.
No a co já a moje rodina. Moji rodiče se svého času nechávali pravidelně každý rok očkovat proti sezoní chřipce. Moje mamka je kardiak, takže tam jsem to vcelku chápala. Jenže před víc jak rokem začala trpět bolestí kloubů a tak už podruhé vakcinaci vynechala a chřipku také neprodělala.
Já, manžel a dcerka také nechodíme na očkování proti sezoní chřipce. Já jsem si letos po pěti letech pauzy jednu prodělala. Nebyla příjemná potýkala jsem se se čtyřicítkami, ale odležela jsem to bez následků. Dcerka i manžel byli se mnou v jedné domácnosti a ani jeden z nich se nenakazil. O čem to tedy svědčí? Že organismus, který je v dobré koncici, se nutně nemusí chřipkou nakazit, i kdyby chodila okolo něj a dýchala mu na záda 🙂
Takže nedělám si iluze, že by se nám jeden nebo druhý typ chřipky letos vyhnul, ale zároveň si nemyslím,že by nám měl způsobit vážné komplikace. Tedy až na mě:-) Letost si vybírám virozy v plné palbě, takže na to nejsem moc připravené, ale to ani na očkování. Očkovat by se měl , když už tedy, člověk v dobré zdravotní kondici, protože např nyní po prodělání angíny nejsem vhodným kandidátem a nejspíš bych si potykala i s nějakým nežádoucím účinkem, který každé očkování může provázet. Takže ani já nebudu letost volit cestu očkování, protože by to pro mne nemělo asi ani přínos.
Tudíž, než se naočkujete, nebo své děti, zvažte pro a proti. Prostudujte si možné nežádoucí účinky dané vakcíny, zhodnoťte svůj i jejich zdravotní stav a rozhodněte se, zda případné nežádoucí účinky očkování nepřevažují, případnou pravděpodobnost nákazy chřipkou. Zamyslete se, a vzpomeňte, jak se vyrovnáváte s nákazou, zda vám to působí komplikace atp.
Přeji hodně zdravíčka a nepanikařte 🙂

ani náhodou a dítě už vůbec ne

Jednoznačně – u nás nikdo, ani my, děti už vůbec ne. Jíme ovoce, zeleninu, echinaceu, a snad, kdybychom chřipajznu chytili, tak ji dokážeme vyležet bez vážných komplikací. Doufám, že se nerouhám:-)
Proti té prasečí může – prý – mít očkování na běžnou ochřipku jediný pozitivní účinek – čím míň lidí onemocní klasickou chřipkou, tím menší šance, že virus prasečí zmutuje s virem normální chřipky. Ale podle mě – pořád to bude prostě virus chřipky, ať jí dáme název, jaký chceme. Radím pročíst si diskuzi v diskutárně o očkování, nebo najít si články o očkování od Horempádem, pokud máš trochu času.