Archivované diskuze jsou určeny pouze ke čtení.
kojení
Dobrý den!Mám zdravotní problém.Vrátila se mi zvýšená činnost štítné žlázy a začala jsem brát léky(Propycil 50mg 2xd. 1 tbl.).Dětská lékařka mi zakázala kojit.Ne vyloženě kvůli lékům,ale kvůli té nemoci.Je pravda,že mi holčička před asi 3 týdny začala ubývat na váze(teď jí jsou 2 měsíce).Je možné,že by moje problémy(tj.hormony št.žl.)mohly přecházet do mléka a tím ubližovat miminku?Dokrmuji,ale samozřejmě jsem chtěla i kojit.Samozřejmě nechci ublížit malé,tak raději poslechnu rady lékařky…Předem děkuji za odpověď.
Vorlová

Určitě byste měla svůj problém konzultovat na endokrinologii, kde by vám odborník měl na dotaz zodpovědět a to ve spolupráci s dětskou lékařkou, se kterou by měl celý problém konzultovat (nebo opačně). Zde by měla být týmová spolupráce obou lékařů, zvláště, pokud nechcete přerušit kojení.
Co se týče užívání Propycilu při kojení – může se brát i při kojení a dále kopíruju:
Užívá-li matka Propycil 50 v době kojení, není třeba kojení přerušit,protože koncentrace v mléku dosahuje nejvýše desetinu hodnoty koncentrace látky v krvi matky. Vzhledem k tomu, že byla ojediněle pozorována snížená funkce štítné žlázy dítěte, je nezbytné novorozence pečlivě sledovat,eventuelně přerušit kojení.
Je vždy nutné se řídit radou lékaře.
Kombinace Propycilu 50 a hormonu štítné žlázy v těhotenství a při kojení se nedoporučuje.
Viděla bych vše jako konzultaci s oběma lékaři, pokud nechcete konzultovat (což ale doporučuju), pak poslechněte poslední radu lékaře a nekojte.
Úbytek hmotnosti dítěte je jiná kapitola, pokud neporadí dětská lékařka, pak navštivte laktační poradkyni, jak zde bylo řečeno.

Taky bych ještě zkusila laktační poradkyni kvůli tomu nepřibírání miminka.

Já taky souhlasím s Peťkou a Lien, zeptala bych se více odborníků, zejména lékaře, který Vám štítnou žlázu léčí, případně gynekologa, případně bych třeba zavolala na dětské oddelení do nějaé nemocnice a tam bych se poptala…. Protože dětská lákařka sice může mít pravdu, ale sice taky nemusí, protože spousta lékařů toto zakážou „preventivně“, když si nejsou moc jistí… bohužel….
Možná to nekojení lékařka nedoporzučila ani kvůli nemoci, ani kvůli lékům, ale psíše proto, že mimčo nepřibírá na váze… To je potom jiný problém… Ten bych případně řešila konzultaci s nějakým odborníkem na kojení…. Mnoha kamarádkám dětská lékařka řekla něco typu „dejte přes den banán a na noc kaši“ (ve 4 měsících) a přitom to rozhodně není nutné dítě začít přikrmovat ve 4 měsících…
Takže opravdu radím zjistit si co nejvíce informací všude kolem, ale zase nespoléhat na informace z internetu. NIkdy nevíme, kdo nám radí… NIc proti tady odborné poradkyni (opravdu nic proti ní nemám), al enejsem si jistá, jestli víte, že ona není lékařka, ale zdravotní sestřička… Já jenom, že jsem měla pocit, že její radě dáváte moc velký význam… 🙂 A radám na internetu by se nemělo bezmezně důvěřovat….

Souhlasím s Peťkou.

Já bych osobně taky raději navštívila lékařů více. Nejlépe přímo vašeho lékaře, kde se léčíte na štítnou žlázu. Pak ještě např. na gynekologii. Z vlastní zkušenosti vím, že na dětském zbytečně dělají bububu, ale samozřejmě tím nechci názor dětské lékařky nějak vyvracet.
Děkuji za názor a odpověď.Raději se obracím na více odborníků,abych si mohla udělat obrázek.Slyšela jsem,že pokuď jde o zdraví a lékaře,je to tak lepší.Jsem ráda,že jste stejného názoru jako naše dětská lékařka.Budu teď klidnější.

Pokud Vam rekla detska ze nekojit, budete se muset smirit s umelym mlekem, co se tyce vlivu leku na materske mleko melo by to byt v pribalovem letaku. Urcite pokud mate zakaz nekojte.