Archivované diskuze jsou určeny pouze ke čtení.
porodnice
Znáte někdo porodnici, ve které se po císařském řezu může být ihned s dítětem a ne 24 hod na pooperačním? Děkuju za odpovědi

Radka2
Záleží, jak je zvykem na odd. pinal není nedopatřením!!! :-)*

Tak ségra mi napsala, že pokud je místo na JIPu , tak jde mamka po CŘ automaticky tam. S tím, že miminko jí sestry nosí vždy na půl hodiny na kojení i dle vyžádání, je tam přítomná laktační poradkyně, takže pokud má maminka strach z případného problému s kojením, tak nemusí, ta poradkyně je prý výborná,má velkou snahu, bežně se nestává, aby se nerozkojila atd..
Pokud je císařů najednou moc, jde mamka i po něm na normální pokoj, ale mimko u sebe nemá těch 24 hodin.

Holky děkuju, jste hodné.

Ježečku, měla jsem to s plánovaným epidurálem… Pop pravdě, na miláčka jsem myslela, na sále mi slíbili, že mi Davídka přinesou a nepřinesli, takže jsem se jen modlila, aby byl v pohodě. Ostatně byl na dětské JIP… Takže těžko říci kvůli komu mi ho vlastně nepřinesli – jestli kvůli mne samotné nebo kvůli tomu, že byl Davídek pod dohledem.
Ve skutečnosti nejdůležitější je výsledek 🙂 Davídek si to kojení vyloženě užívá, ačkoli mu to trvalo 8 týdnů než to zvládl sám 🙂

Sice bych osobně po CŘ chtěla mít aspoň těch 24 hodin klid:-), ale nevím, zkusila bych nemocnici U Apolináře….Hodně pokud vím, vychází maminkám vstříc..Zeptám se ségry tento týden, dělala tam před MD zdravotní sestru na miminech a rodila tam 2x císařem, takže mi určitě odpoví na tvou otázku. Jak se s ní spojím, a ona odpoví, napíšu sem.
Byla jsem v Havlíčkově Brodě, a byla jsem ráda, že mám po cř den klid, malá byla i špatná na JIPce. Ale vím že pokud maminka chtěla, dítě dostala i po cř také hned.
ale změnilo se tam vedení, tak se nejdřív informuj:-)

Radko díky moc. Je to sice dálka, ale alespoň o tom vím.
lien, já mám za sebou dva čísaře, bohužel oba s velkými komplikacemi, ale při druhém paní byla v celkové, dovezli ji ze sálu a jak se probrala, chtěla dítě k sobě. bez problému jí ho dali. další dovezli po epidurálu a zeptali se jí, kdy bude chtít dítko k sobě, řekla že hned, tak ho za hoďku (po vyšetřeních) dovezli. brno bohunice.
já se o něj starat dva dny nemohla, ale vozili mi ho kdykoliv jsem si řekla i sami od sebe na kojení.

no, já jsem po cř a VÍM, že bych se o malou postarala dřív než za těch 24 hodin (byla jsem v celkové), na ty první chvíle by mi vypomohl manžel nebo dula a tak bych to asi řešila, ale nenašla jsem porodnici, kde by na to přistoupili, takže proto ta otázka, přece jen víc hlav víc ví. Byla bych ochotná jet třeba na druhou stranu republiky. Nedávno mi říkala známá, že ve vrchlabí, ale ještě za primáře Kavana, jí malého hned dali a pomohli jí, když něco nemohla, tak jsem myslela, jestli ještě někdo má stejnou zkušenost. Zatím netěhotním, tak to není nijak aktuální, ale přece jen chci mít trochu přehled. Díky