Archivované diskuze jsou určeny pouze ke čtení.
Blechy
Holčinky, pomoc… náš pejsek má asi blešky… můžete nám poradit nějaký účinný prostředek na zničení těch potvůrek? Rčení „to jsou blechy psí, ty na člověka nejdou“ jaksi nevěřím 🙂 tak ať můžeme včas zakročit! Děkuji 🙂

Nám se na všechny srstnáče i na vlasy, když děcka přinesly havěť ze školky, vždycky osvědčil Ortosan. Ani to nesmrdí.
Holky, moc děkuji všem za rady :)) Zítra vyrážím na nákup – asi zkusím ten Diffusil – našla jsem jej i na netu. Leni dík, vystříkám i kotec 🙂
Snad se těch potvor zbavíme, nerada bych je měla v domě ( i když s námi pejsek v baráku nebydlí, nějak těm skokánkům nevěřím 🙂 )
Děkuji.
Obojky jsou dobrý, a s blechama v koberci – fakt bžunda, měla jsem je i v posely – 3 dny jsem je vystříkávala – ufff nakonec se to povedlo
My používáme spot on advantix, dobrý je i obojek scalibor.. není pravda,že na lidi nejdou.. nám se potvory pak namnožili v koberci a žrali nohy úplně všem bez rozdílu.. nehledě že pejska to taky trápí a svědí. Vyzkoušej, uvidíš, ale jen šampon na psy nepomůže, je nutná prevence :((
Lenka
Alenko, nezapomeň pejskovi vystříkat nějakým sprejem (třeba Diffusilem) i jeho pelíšek, kde by ty potvůrky mohly být taky.
dokud je pes v dosahu, fakt na člověka nejdou, ale jak nemají psa, i člověk je jim dobrý:-(
radka
Dobrý den,
máme psa už dlouho, používáme občas Frontline (doufám, že se to tak píše), je ve spreji nebo v pipetě, která se vymáčkne psu za krk a působí asi 3 měsíce. Na klíšťata kratší dobu, na blechy i víc. Někdy naředím tea tree olej s vlažnou vodou a nastříkám. Nikdy jsme nekoupali v nějakém odhmyzovacím šamponu. Určitě je dobré psa odblešit, i kdyby ty potvory na člověka opravdu nelezly.
Jsou i různé obojky s výtažky z bylin, které nejsou škodlivé pro psa ani pro toho, kdo psa hladí. Ale v tom se konkrétně neorientuju, jen vím, že je třeba dobře vybrat, některé moc nefungují. Můžu zjistit.