Archivované diskuze jsou určeny pouze ke čtení.
Polo nebo plnotučné mléko?
Ahoj dáváte svým dětem polotučné nebo plnotučné mléko v plastové láhvi?Kačce(26.měsíců) pomalu ukončuju umělé mléko a začnu jí dávat to normální jen nevím jaké.Díky Ivana
Ivčo, my kupujeme polotučné krabicové. Nikdo to u nás nepije, jedině manža leje do kafe a jinak používám jen na pečení, občas puding.
O prázdninách bereme přímo od sousedovic kravky. To je plnotučné. Někomu to vadí, nám nesmrdí. A taky už mám větší děti než ty, takhle malé bych to nedala.
MY POLOTUČNÉ,NAŠE TŘÍLETÁ VYPIJE DENNĚ SAMA 1,5LITRU.OHŘÁTÉ A OSLAZENÉ,NEBO KAKAO-)))
u nás to střídám jak je co v akci ale nejvíc frčí polotučné-musíme ho mít taky v zásobě-detem na kakao,na pudinky,buchty,dokávy prostě mlíka jedine po kartonech
Ještě nedávno jsem kupovala plnotučné, čerstvé, ale teď krabicové a polotučné(1,5%tuku)
Jéééé, holky, miluju smetanu i šlehačku (jen tak :ooo) , ale musím být poblíž WC, jinak nemůžu :))
My jsme kupovali plnotučné pro prcíky, teď už pijeme všichni polotučné, a jen krabicové. Můžu ho mít doma zásobu – a upřímně, u nás vyfičí měsíčně těch 40 – 45 l, neumím si představit tohle tahat co druhý den 🙂
Nízkotučné nekupuji, to je voda a ne mléko.
Kluci mlíčko milují, ať už ráno jako kakao – to je rituál a to prostě musí mít hned, jak vstanou – anebo třeba večer s cereáliemi. A taky z něj vařím, peču… Do kávy mi stačí polotučné (ale jeden čas jsme si kupovali Tatra mléko v plechovce – mňam 🙂 )

Matildo, připomněla jsi mi moje choutky v těhotenství. Vždycky po obědě jsem si musela koupit 33% smetanu a celou ji vypít. Chutná mi ještě i dnes, ale už nemám takovou omluvu jako to těhotenství :-))

Tak my jedině krabicové, protože čerstvé mi děti moc nechtějí. Taky mají jen občas kelímek kakaa nebo do cereálií, jinak mléko u nás doma jedině já do kávy nebo na vaření, takže to neřeším čerstvým mlékem. Můj muž k buchtě jedině plnotučné, jinak na všechno ostatní polotučné. Nízkotučné ani náhodou, to už se opravdu mléku nepodobá. V těhotenství jsem si ale nejvíc pochutnávala na plnotučném čerstvém, mohla jsem se ho upít, taky mi dost pomáhalo proti zácpě. Teď mám z něj průjem, takže jsem toho po porodu vždycky musela hned nechat:-)
Ke kozímu jsem jen přičuchla a zvedl se mi žaludek. A jednou mi kámoška propašovala kozí sýr do šopáku. Zvedl se mi taky:-) Pak jsem slyšela, že potraviny z kozího mléka mají “ocas“, to je ta pachuť, která více lidem smrdí. Ale dají se vyrobit i bez ocasu, jen jsou pak ještě dražší, protože ta výroba je kvalitnější.
Také kupujeme jedině plnotučné. A dávám ho do všeho, Ranní kavíčku si bez něj už ani nedokážu představit. Když si ji dám u kámošky, která kupuje polo…, tak to se skoro nedá pít. No jo, já vím, že jsem zmlsaná. :-)))
Plnotučné, polotučné jen na pudink a čertstvé nekupuji, smrdí mi a nebo jsem 2 x natrefila na nějaký zmetek. Mamča také jezdívala pro kozí mléko, ale to nemůžu vůbec (nesmrdělo, ale ta chuť je prostě jiná). Verunka ho pila, ale že by skákala metr vysoko blahem, to tedy ani náhodou.

taky kupujeme čerstvé a plnotučné je pro děti lepší
Plnotučné je lepší, trvanlivé používám jen na pečení, mám nějakou krabici jako zálohu, ale na pití kupujeme čerstvé.

Malým dětem se má dávat plnotučné, my už skoro ani jiné nekupujeme. Lepší je prý čerstvé.