Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Děti » Vzdělání, škol(k)a » PVD: V kolik vodíte a vyzvedáváte děti ze školky?PVD: V kolik vodíte a vyzvedáváte děti ze školky?
nuninka
21.10.2015 v 20:28:12

Když tady psala Danasi ohledně družiny, napadlo mě, v kolik ráno vodíte a pak vyzvedáváte děti? A jestli jsou paní učitelky ochotné vyjít vám vstříc, když potřebujete ráno přivést dítě dříve, nebo když se trochu opozdíte?

A proč se ptám?
Na tohle téma mám dva různé pohledy. Svůj jakou učitelka v mš a pak jak to chodí v synově školce.
Tam je to asi klasika. školka otevírá v 6:00, dříve, ani o pět minut učitelka dítě do školky nepustí. A odpoledne se zavírá v 16:00, pokud se rodič o pár minut opozdí je zle.
Chápala bych to, pokud by paní učitelce jel autobus a ona ho kvůli tomu nestíhala, ale tak to není.
Ze svého pohledu, ale asi to bude i tím, že jsme soukromá školka to máme jinak. Nikde není stanoveno, kdy rodič má díte ráno přivést. Takže se nám stává, že to narušuje program dne, nebo nemůžeme jít ven, protože se na někoho čeká. Co mi ale vadí je to, že máme holčičku, které měla odklad do školy a rodiče jí do školky poslední dobou vodí až na oběd. Nechápu co to pak má za smysl. Nic nechce dělat, do ničeho se nechce zapojit, neposlouchá. Dokáže rozhodit celou třídu. Ze školy pak odchází jako poslední, o půl 6. Nebo máme chlapečka který někdy potřebuje ať otevřeme školku zase dříve. A vždy se snažíme rodičům vyjít vstříc.

Vyhovuje vám, jak to je nastavené, nebo by jste byly radši, kdyby se s tím dalo něco dělat?

Nemyslím tím, zneužívat naléhavé situace, ale když člověk opravdu moc potřebuje.

Stránky: [1] 2
JarmuschkaJarmuschka
31.10.2015 v 17:13:56

Holky už jsou starší, ale snad nevadí, že přidám naši zkušenost.
Jsme spíš sovy, takže holky vodil tatínek “na poslední chvíli“ – na osm. To byl taky limit, kdy bylo třeba případně omluvit nepřítomnost (odhlášení stravování).
Tuhle školku jsme si vybrali nejen pro její blízkost našim pracovištím, ale i pro fungování do 16:30 h. Ostatní školky končily provoz v 16:00 h.

…obavy i radosti až do smrti.

BioMammaBioMamma
30.10.2015 v 9:19:06

Mladší syn chodí denně do školky po sedmé, protože jdeme na autobus do školy se starším. A vyzvedávám oba dva v rozmezí 15-16. V tomto časovém úseku se musí vyzvednout dvě děti- z družiny i ze školky, místa jsou vzdálená 30 minut, autobus má intervaly 20 minut. Tak si to umíte představit, jaká to je honička, zvlášť když se v práci musím občas chvíli navíc zdržet. Oficiálně mají obě místa do 16.30, ale už tam nikdo není (jak to ostatní proboha dělají? Asi mají babičky.)- tj. vyjímečně někde nějaké dítě skejsne a nemá si s kým hrát. Buď vyzvednu první jednoho a jedeme pro druhého, nebo naopak, podle toho, v jaké části města je nějaký kroužek. Zda mi to vyhovuje? Nemohu jít pracovat na plný úvazek, musím si různé práce poskládat tak, abych se měla šanci postarat o děti, i fyzicky a materiálně, a do nocih ještě dělám na počítači. Školky i družiny by měly kopírovat běžnou pracovní dobu + hodinu navíc, aby bylo možné děti dovézt/vyzvednout. (tj.7- minimálně 17.30).

zuzina
29.10.2015 v 13:56:03

a nástup byl do osmé tuším,o půl deváté měly děti svačinku a pak dopolední činnost.do svačinky si v podstatě hrály jak chtěly.odpoledne také tak organizovaně do odpolední svačiny pak volná hra,aby mohly postupně odcházet domů

…láska na celý život :-)

zuzina
29.10.2015 v 13:54:31

na školkové léta nevzpomínám v tomto směru moc dobře.Ač jsem chodila na sedum,tak jsem měla problém,protože jsme dijížděla a školka byla až od půl sedmé.to stejné odpoledne,musela jsem odcházet dříve z práce,protože školka byla do 16 a já dojížděla na zastávku 15,58,vyklusala jsem kopec ke školce,kde už dcera stála s p. uč. na schodech oblečená :-( ale bohužel.když měl manžel odpolední tak to jinak nešlo.Potom posunuli otevírací dobu od šesti,tak to už rána byla v pohodě,ale družina pak opět od půl sedmé.ale tam už to jistila p. uklízečka.nechápala jsem jak to dělají ostatní maminy,že vodí na osum,asi babičky nebo nevím.

…láska na celý život :-)

janca.masjanca.mas
29.10.2015 v 12:16:45

Já vodím Lindu do školky většinou před osmou, někdy se nám zadaří i o půl osmé a vyzvedávám před půl čtvrtou. Co ovšem ve školce nechápu je čas ranní svačinky. Schválně píši ranní a ne dopolední. U nás to probíhá tak, že jak dětí přichází tak zhruba od té sedmé-půl osmé jdou rovnou svačit. Přičemž na webu i na nástěnkách mají uvedeno dopolední svačina 9 hod.Diskuse s paní uč.nevedla nikam, děti vodí pracující rodiče brzo, tak mají už v tu dobu hlad. Připadá mi to chaotické, navíc mladá je zvyklá ráno snídat a pak ve školce samozřejmě svačinku za půl hodiny už nechce, zkoušela jsem odbourat doma snídani,ale pak jsem si řekla dost. Mladá byla ráno protivná hladová, vypravovali jsme se pak všichni o to déle,ve školce měli nějakou ˇhitovkuˇv podobě tvarůžkové pomazánky, kterou taky nejedla. No a teď v pondělí jsem ji přivedla v 7:45, děti opět po svačince a už tvořily , Linda šla teprve svačit a prý ji pak paní učitelka dovolila ještě chvilku tvořit. (Na to tvoření si donesli děti z domu brambory a dělali z nich razítka,měla to být dopolední činnost).

PavluschkaPavluschka
25.10.2015 v 19:07:09

Provoz ve školce nám vyhovoal částečně. Pracovala jsem od 8,30 takže jsem syna stačila přivádět okolo 7,30 abych se do půl hodiny dostala z MŠ. Ranní školku od 6 hodin jsme využili jen jednou. Ale na schůzkách učitelka vždy opakovala, že provoz začíná v 6 hodin a děti nebudou vpuštěny dříve.
HOrší to bylo s vyzvedáváním. Provoz byl do 16,30. Manžel oficiálně končí v 16,30. Já jsem měla úřední hodiny do 17, nebo pracovní schůzky v pozdějších odpoledních hodinách. Takže to někdy bylo veselé a syn tam byl opravdu poslední… No, přežili to všichni – ale bylo to nepříjemné pro obě strany.
Družinu máme od 6 do 17 hodin – takže předpokládám, že až nastoupím do práce, tak se to bude nějak dobře kombinovat. A to bude Filip už ve 3. třídě -takže předpokládám, že domů bude chodit sám.
Zrovna před týdnem se stalo, že manžel zapomněl Filipa vyzvednout s družiny. Nebral ani telefon. 17,05 h. volala vychovatelka, že je Filip stále v družině. Když zjistila mou situaci, tak Filipa dovedla až před barák (-: (bydlí blízko a domů jde stejnou cestou).
VŠE JE O LIDECH, ALE PRAVIDLA SE MAJÍ DODRŽOVAT.

ksanda.1MD
24.10.2015 v 8:23:15

Nuninko, tak já taky z obou pohledů. Učila jsem ve “státní“ školce – pravidla tam byla jasně daná – otvíralo se v 6:00 a zavíralo v 16:30. Děti rodiče mohli vodit do 8, což bylo psané pravilo – rodiče courali do 8:30. Věřím tomu, že pokud bychom veřejně řekli, že se může do 8:30 – chodili by i v 9:00. Nechápu, proč to u vás ve školce taky nezavedete – vždyť ráno je ve školce snad nejdůležitější – to se děti rozskupinkovávají, hrajou si… Osobně (pokud se mi podařilo přijet dříve) jsem problém s tím, že rodiče chodí již před 6 neměla – nicméně – když se příchody před 6 začaly stávat pravidelnými, tak jsem už dřív jak v 6 taky neotvírala. Není to o pohodlí, ale pokud přijedu do práce dříve proto, abych si něco připravila, i klidně kafe uvařila, tak se mi pochopitelně nelíbí, když mé “ochoty“ někdo neustále zneužívá (přeci jen jsem v práci). Mám práci ve školství moc ráda – zrovna nedávno jsem s manželem mluvila po tel. (pracuji jako vychovatelka, takže brzy ráno, pak mám pauzu a pak odpoledne) a říkala jsem mu, že dnes jedu domu, že se mi nechce nic dělat (dopoledne) a on na to – vy tam nemáte “píchačky“? Vždyť si tam pak každý může dělat co chce? Na to konto jsem mu řekla, že kdyby tam byly píchačky, že by je stejně musely vyhodit neb by se ukázalo, že většina pedagogů tráví ve škole mnohem více času než musí a nikdo jim to nezaplatí.
Jako matka – syn chodí do školky – provoz je od 6:30 do 15:30. Je to vesnická školka – děti tam příliš brzy nechodí a odpoledne jich tam taky moc nebývá (většinou tu pracuje jen jeden rodič). Manžel jezdí na 6 a končí ve 14:30, takže zvládá vyzvedávat. Já pracuji od 7 – jelikož malý, i když chodí domu kolem 15, školku téměř zavírá, tak se mu snažím alespoň to ráno ulehčit a vozím ho k babičce (která vypravuje další dva vnuky) a s nimi pak jde společně do školky cca v 7:30.
Ještě poznámka: Ještě jsem neviděla, že by se nikdo rozčiloval nad tím, že ho nepustí dřív do obchodu, že televizní noviny nezačnou dřív jak v 19:30, i když tam ti moderátoři sedí…
(Citováno od ksanda.1MD z 23.10.2015 21:25)

K poznámce já se nerozčilovala,jen mi přišlo fakt divné že ten týden byl problém ho vpustit do třídy kde už učitelka byla-byl tam sám takže by ji až tak moc nerušil a ty 3 minuty,co jsme tam před tou šestou byli… Chápu že jde o princip že by to mohl dělat kde kdo a pořád,ale na druhou stranu když rodič nestíhá a není tam přesně do zavíračky-taky dítě nevyhodí v 16.00 před školku a dělej si co chceš,jen proto že rodič příjde v 16.03. I v tom obchodě nevyhodí zákazníka přesně v nula nula kdy zavírají a občas otevřou třeba i o minutu dřív (občas i později-zažila jsem obojí).Jak jsem psala my taky nevyhodíme dítě ze školy když příjde už v 6.00,nebo dokonce už i v cca 5.52 kdy přicházíme my,a neříkáme rodiči čekej si s ním ty,než příjde vychovatelka-co je nám potom že máš být v práci na šest.

(Citováno od alena5 z 23.10.2015 22:55)
Tomu rozumím. Nebyla to reakce až tak na tebe. Myslím, že nechat dítě samotné (po ukončení provozní doby) a s rodiči (ráno) je markantní rozdíl. Nejde ani tak o to, že to dítě ruší, spíš o to, že pokud by se mu něco stalo ve chvíli, kdy si učitelka dělá “své“ věci, tak by se rodiče pěkně povozili – a nikoho by v té chvíli nezajímalo, že uč. ještě není v práci – pro mě to znamená – pokud se plně nejsem schopna věnovat své práci – dítě nepustím (do práce chodím dříve, abych se nastartovala a vše si připravila, nikoliv proto, abych dříve pracovala). Jak jsem psala – když vidím, že toho rodič nezneužívá, tak ráda taky pomůžu. Rozdíl v tom, že dítě čeká s paní uklízečkou v šatně je ten, že od paní uklízečky nikdo nečeká, že ho pohlídá a v případě, že se něco stane, tak to všichni pochopí, že to byla jen vstřícnost od uklízečky… Vím, že to zní hloupě, ale bohužel zkušenosti jsou takové. Rozhodně jsem nikdy neměla nařízený budík… Prostě, když jsem byla připravena, tak jsem děti vpustila. Ale – to říkám zcela upřímně – rodiče, kteří si to nárokovali a koukali na mě, že jsem děsná, že je tam nepustím dřív jsem tam dříve nepouštěla. Vloni jedna maminka (ve škole) vodila neustále jednu holčičku po půl osmé – paní učitelka chodila dříve a tak holčičku pouštěla (družina byla v jiné budově do 7:45). Protože paní učitelka měla také malé děti, tak se občas stalo, že dorazila déle (resp. měla dorazit v 7“45 a dorazila třeba 7:40 a ta maminka vždy významně koukala na hodinky). Učitelé chápou, že rodiče mají spoustu starostí, ale rodiče si neuvědomují, že učitelé jsou taky lidi, taky mají své rodiny, děti… a stejně tak, jako oni chvátají z práce, aby zabezpečili své děti, tak musí chvátat i ten učitel…

alena5alena5
23.10.2015 v 22:55:19

Nuninko, tak já taky z obou pohledů. Učila jsem ve “státní“ školce – pravidla tam byla jasně daná – otvíralo se v 6:00 a zavíralo v 16:30. Děti rodiče mohli vodit do 8, což bylo psané pravilo – rodiče courali do 8:30. Věřím tomu, že pokud bychom veřejně řekli, že se může do 8:30 – chodili by i v 9:00. Nechápu, proč to u vás ve školce taky nezavedete – vždyť ráno je ve školce snad nejdůležitější – to se děti rozskupinkovávají, hrajou si… Osobně (pokud se mi podařilo přijet dříve) jsem problém s tím, že rodiče chodí již před 6 neměla – nicméně – když se příchody před 6 začaly stávat pravidelnými, tak jsem už dřív jak v 6 taky neotvírala. Není to o pohodlí, ale pokud přijedu do práce dříve proto, abych si něco připravila, i klidně kafe uvařila, tak se mi pochopitelně nelíbí, když mé “ochoty“ někdo neustále zneužívá (přeci jen jsem v práci). Mám práci ve školství moc ráda – zrovna nedávno jsem s manželem mluvila po tel. (pracuji jako vychovatelka, takže brzy ráno, pak mám pauzu a pak odpoledne) a říkala jsem mu, že dnes jedu domu, že se mi nechce nic dělat (dopoledne) a on na to – vy tam nemáte “píchačky“? Vždyť si tam pak každý může dělat co chce? Na to konto jsem mu řekla, že kdyby tam byly píchačky, že by je stejně musely vyhodit neb by se ukázalo, že většina pedagogů tráví ve škole mnohem více času než musí a nikdo jim to nezaplatí.
Jako matka – syn chodí do školky – provoz je od 6:30 do 15:30. Je to vesnická školka – děti tam příliš brzy nechodí a odpoledne jich tam taky moc nebývá (většinou tu pracuje jen jeden rodič). Manžel jezdí na 6 a končí ve 14:30, takže zvládá vyzvedávat. Já pracuji od 7 – jelikož malý, i když chodí domu kolem 15, školku téměř zavírá, tak se mu snažím alespoň to ráno ulehčit a vozím ho k babičce (která vypravuje další dva vnuky) a s nimi pak jde společně do školky cca v 7:30.
Ještě poznámka: Ještě jsem neviděla, že by se nikdo rozčiloval nad tím, že ho nepustí dřív do obchodu, že televizní noviny nezačnou dřív jak v 19:30, i když tam ti moderátoři sedí…
(Citováno od ksanda.1MD z 23.10.2015 21:25)

K poznámce já se nerozčilovala,jen mi přišlo fakt divné že ten týden byl problém ho vpustit do třídy kde už učitelka byla-byl tam sám takže by ji až tak moc nerušil a ty 3 minuty,co jsme tam před tou šestou byli… Chápu že jde o princip že by to mohl dělat kde kdo a pořád,ale na druhou stranu když rodič nestíhá a není tam přesně do zavíračky-taky dítě nevyhodí v 16.00 před školku a dělej si co chceš,jen proto že rodič příjde v 16.03. I v tom obchodě nevyhodí zákazníka přesně v nula nula kdy zavírají a občas otevřou třeba i o minutu dřív (občas i později-zažila jsem obojí).Jak jsem psala my taky nevyhodíme dítě ze školy když příjde už v 6.00,nebo dokonce už i v cca 5.52 kdy přicházíme my,a neříkáme rodiči čekej si s ním ty,než příjde vychovatelka-co je nám potom že máš být v práci na šest.

ksanda.1MD
23.10.2015 v 21:25:20

Nuninko, tak já taky z obou pohledů. Učila jsem ve “státní“ školce – pravidla tam byla jasně daná – otvíralo se v 6:00 a zavíralo v 16:30. Děti rodiče mohli vodit do 8, což bylo psané pravilo – rodiče courali do 8:30. Věřím tomu, že pokud bychom veřejně řekli, že se může do 8:30 – chodili by i v 9:00. Nechápu, proč to u vás ve školce taky nezavedete – vždyť ráno je ve školce snad nejdůležitější – to se děti rozskupinkovávají, hrajou si… Osobně (pokud se mi podařilo přijet dříve) jsem problém s tím, že rodiče chodí již před 6 neměla – nicméně – když se příchody před 6 začaly stávat pravidelnými, tak jsem už dřív jak v 6 taky neotvírala. Není to o pohodlí, ale pokud přijedu do práce dříve proto, abych si něco připravila, i klidně kafe uvařila, tak se mi pochopitelně nelíbí, když mé “ochoty“ někdo neustále zneužívá (přeci jen jsem v práci). Mám práci ve školství moc ráda – zrovna nedávno jsem s manželem mluvila po tel. (pracuji jako vychovatelka, takže brzy ráno, pak mám pauzu a pak odpoledne) a říkala jsem mu, že dnes jedu domu, že se mi nechce nic dělat (dopoledne) a on na to – vy tam nemáte “píchačky“? Vždyť si tam pak každý může dělat co chce? Na to konto jsem mu řekla, že kdyby tam byly píchačky, že by je stejně musely vyhodit neb by se ukázalo, že většina pedagogů tráví ve škole mnohem více času než musí a nikdo jim to nezaplatí.
Jako matka – syn chodí do školky – provoz je od 6:30 do 15:30. Je to vesnická školka – děti tam příliš brzy nechodí a odpoledne jich tam taky moc nebývá (většinou tu pracuje jen jeden rodič). Manžel jezdí na 6 a končí ve 14:30, takže zvládá vyzvedávat. Já pracuji od 7 – jelikož malý, i když chodí domu kolem 15, školku téměř zavírá, tak se mu snažím alespoň to ráno ulehčit a vozím ho k babičce (která vypravuje další dva vnuky) a s nimi pak jde společně do školky cca v 7:30.
Ještě poznámka: Ještě jsem neviděla, že by se nikdo rozčiloval nad tím, že ho nepustí dřív do obchodu, že televizní noviny nezačnou dřív jak v 19:30, i když tam ti moderátoři sedí…

alena5alena5
23.10.2015 v 18:19:03

Už sice do školy nevodíme,ale není to tak dlouho co jsme ještě vodili.Školka je otevřená od 6 do 16 hod.,moje pracovní doba neumožňovala abych dítě do školy mohla odvést,nebo vyzvednout,takže to bylo na tatínkovi.Když byl jednou na týden pryč,tak odpolední vyzvednutí obstarala babička,ale ráno jsem ho vedla já,domluvila jsem se v práci že ten týden budu chodit o cca 10 minut později (školka byla asi 5 minut rychlé chůze daleko od mojí práce) a tak chodil už na 6 ráno,do školky a do šatny jsme se sice dostali,ale třídu odemkla učitelka až přesně 6.00 nebo i 6.01 i když nás v šatně slyšela-prostě přístup – její klid nade vše,ještě přece nemá pracovní dobu.Celkem mě to štvalo protože to byla výjimka a neotravujem tam takhle denně.
U nás ve škole je třeba družina od 6.15,ale když přišlo dítě dřív,tak dokud nepřišla vychovatelka tak mohlo dítě počkat s paní uklízečkou,taky jsme prvňáky nenechávali sedět v šatně

Stránky: [1] 2Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist