Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Děti » Výchova a péče o děti » Ako sa staráte o svoje deti v lete?Ako sa staráte o svoje deti v lete?
Kengi
4.7.2015 v 11:47:59

Ahojte, zaujímali by ma tipy a vychytávky, ktoré používate v tomto strašnom teple pri maličkých detičkách do jedného roku. Moja Hanka má 10 mesiacov a teda sme vo vode skoro celý deň na terase, alebo keď niekam ideme, dávam jej do kočíka mokrú látkovú plienku na ovlaženie.
Máte niečo také aj vy?
Ďakujem za tipy
Mary

Stránky: [1] 2
lnorilnori
21.8.2015 v 23:35:50

Jak jste zvládly ochlazení?

My teplotkujeme. Moje pětiměsíčnní zvládala vedra dobře. Byly jsme většinou doma (v domě v přízemí bylo při zavřených oknech kolem 23 stupňů), venku jsem dávala přes střechu kočáru mokrou plínu a průběžně jsem dovnitř stříkala rozprašovačem vodu (i na sebe). Ze sedmatřicítek jsme se přes noc přesunuli do Bruselu, kde nás čekalo šestnáct stupňů, déšť a vítr, což byla v tu chvíli příjemná změna a teď se můžeme léčit..

gabulka73gabulka73
17.8.2015 v 9:06:07

No, zvládli jsem,ale UFF

HankaMankaHankaManka
14.8.2015 v 7:05:11

Zdravím všechny :-). Vedra také řešíme tím, že chodíme ven dopoledne. Když jsme u babičky a dědy na venkové, tak i večer, ale tady v Komíně už ne. Dávám děti spávat spolu okolo půl osmé, protože Toníček už od dvou let v poledne nespává. Takže se stává, že už okolo páté šesté hodiny zlobí a šudlí se. Ovšem ze 2x se stalo, že jsme šli na hřiště i v šest večer a bylo to fajn.
Takže spíš Toníček dostane bazének na dvorek nebo vodu do vany a mimiko ošplouchnu v malé vaničce. Zatím nemáme bohužel upravenou zahrádku, kterou jsme si pronajali. Používáme ji jako odkladiště stavebního materiálu. Není velká, jen na to pískoviště a posezení, ale musí se upravit. Máme ji naproti domku, takže paráda. Doufám, že se do jejích úprav dáme hned zajara :-).

Haneska

Marci55Marci55
8.8.2015 v 14:04:17

Tak určitě vycházet ven ráno a pak zase až k večeru.Přes poledne pěkně doma a hodně pít

pivatkopivatko
10.7.2015 v 21:57:20

mám zabedněno,aby sem nešlo sluníčko,mě je stále zima,ale co bych pro svoje miminečko a partnera neudělala,ti trpí,potí se a já jsem navlíklá

danasidanasi
10.7.2015 v 19:24:53

Je jedno, jestli malé dítě, či větší nebo já. Řídím se následovným, co mne naučila má babička. Stávat brzo se sluníčkem kolem 11 domů a vycházela zase až kolem 17 a pracovala do setmění. Stáváme ráno brzo, pokud potřebuji nakoupit jsem v potravinách již při otvíračce. Vše se snažím pokud musím něco vyřídit, tak do devíti hodin. Pak domů. Od 11 do 16 se snaším děti držet doma, oběd, spánek atd. Jelikož máme starý dům a ne ty narychlo stavěné dnešní, máme příjemný chládek v domě. Jsme na vesnici a tak o stínek pod stromy, nebo na terase, či pod velkým slunečníkem není nouze. Bazén je po ruce a děti si většinou hrají v něm.
Pokud pracuji na zahradě jsme s dětmi venku ráno do té 11 a pak zase vycházíme po 16, třeba se koupat. A venku spíše pracuji až k večeru do setmění.

…být neskonale šťastný

HalekonHalekon
8.7.2015 v 18:02:04

U nás je to stejné, v červenci budeme slavit rok. Přes vedra jsme na terase v bazénku, je tam pár čísel vody. Já si ležím Filip se plácá a baští jak potřebuje a jsme v pohodě. Spát ho dávám pod stromy, to je výhoda vesnice. Do města jedu na otočku. I když je kojený, lahvičku s vodou má u sebe.

Jana ChamradovaJana Chamradova
8.7.2015 v 16:06:20

Jsme venku, ale ve stínku. Přímo na sluníčku by to bylo tak na úpal. Dávat dětem co nejvíce tekutin i ve formě ovoce. Meloun je ideální.
Rozhodně bych v tom pařáku, nejela do zoo atd.
(Citováno od nuninka z 8.7.2015 15:40)

S můžu jen souhlasit. V takovém vedru bych s dětmi nepodnikala žádné výlety. A u vody jedině se slunečníkem, aby děti mohly sedět ve stínu. Když byl na začátku června horký víkend, některé děti přišly v pondělí do školy tak spálené, že se nemohly ani opřít o židličku…

nuninka
8.7.2015 v 15:40:24

Jsme venku, ale ve stínku. Přímo na sluníčku by to bylo tak na úpal. Dávat dětem co nejvíce tekutin i ve formě ovoce. Meloun je ideální.
Rozhodně bych v tom pařáku, nejela do zoo atd.

lenkitalenkita
8.7.2015 v 8:47:14

Snažíme se trávit co nejvíce času venku ve stínu, ideálně u bazénku a hlavně hodně pijeme a nanukujeme. :o)

Stránky: [1] 2Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist