Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Co se jinam nevešlo » Hlásily byste to na sociálku?Hlásily byste to na sociálku?
Anonym
29.6.2015 v 20:22:42

Ahoj holky, jdu se svěřit s pochybností. Včera mi dcera s kamarádkou přišly říct, že jejich novější kamarádka jim vykládala, že se bojí chodit domů, že její táta je zlý, že ji bije páskem a že hodně pije. Žije jen s tátou.
Holky říkaly, že jim i ukazovala modřiny na nohách.
Tak jsem si říkala, že tohle by měl někdo prověřit a šla jsem to dneska nahlásit na sociálku.
Dnes jsem tu holku viděla jen v kraťasech a tílku a žádné modřiny jsem neviděla. Tak jsem začala mít pochybnosti o tom, jestli jsem na tu sociálku měla chodit, jestli jsem to neměla prvně nějak více ověřit.
Holky to s těmi modřinami očividně zveličily, popsaly je, že má velké modřiny.
To, co dívka říkala, slyšely i jiné děti, tedy vím určitě, že to si dcera s kamarádkou nevymyslely.
Bavila jsem se o tom se sousedkou, která to taky slyšela od dětí a ta se divila, že jsem to šla hned říct, navíc slyšela všelijaké zkomolené fámy, že snad u nás byla něco vyšetřovat sociálka a policie a já nevím co všechno… tak asi i proto jsem teď z toho taková otrávená… že sice jsem to myslela dobře, ale teď si připadnu jak d…. nebo bonzák.
Vím, že teď už je to jedno, že na sociálce to už prověřovat budou, když už jsem to tam nahlásila (řekla jsem jak to píšu vám, s tím, že to ta holka řekla mé dceři a kamarádce), ale tak by mě zajímal názor někoho nezaujatého. Šly byste také hned, i kdybyste vlastně neměli žádné přímé informace – jen od dětí (desetiletých)? Nebo myslíte, že jsem tam neměla chodit a dělám z komára velblouda?
Paní na sociálce byla v pohodě, poděkovala mi, řekla, že lepší přijít dřív, než pozdě, zvlášť když ta holka nikoho jinak nemá, tak je možné, že svěřit se kamarádkám je její jediná možnost, navíc je hendicapovaná (řeč), tedy třeba někam si zavolat by nemohla…

Stránky: [1] 2 3
zurekpetr
21.10.2015 v 22:09:09

Kdo ví, jak to bylo ve skutečnosti, ale je to asi lepší než být lhostejný. Ta holka se asi moc bránit nemůže.

zuzina
8.8.2015 v 10:53:37

Ahoj :-)moc děkuju za upřímnost,že jsi napsala.Jsem ráda,že holčina je v pořádku a z celé záležitosti si třeba vezme ponaučení,že vymýšlet si takové věci není zrovna dobrý nápad a z druhé strany ví,že kdyby se něco podobného dělo jí nebo jejím kamarádkám,tak že funguje podpora a pomoc zvenčí.

…láska na celý život :-)

Anonym
2.8.2015 v 23:06:20

Ať už to dopadne jakkoli, vy jste dala své dceři jasný signál: Kdyby ti někdy někdo ubližoval nebo tě bil (na hřišti, ve škole, v životě), můžeš se mi svěřit a já to vyřeším. Máš moji důvěru a vím, že ji nezklameš. Když mi něco řekneš, tak ti věřím, stejně jako ty můžeš věřit mě.
Takže vůbec neuvažujte nad tím, zda jste udělala dobře nebo ne. Když už ne kvůli cizímu dítěti, tak kvůli vlastnímu jste udělala správnou věc. A vyptávání se u sousedů nebo u lékařky není vaše věc. To je věc právě sociálky.
(Citováno od Jana Chamradova z 2.8.2015 04:27)

Děkuji.

Anonym
2.8.2015 v 23:04:18

Nedá mi to se znovu nezeptat, jak se to dál vyvíjelo ?
(Citováno od zuzina z 31.7.2015 09:49)

Zuzino, dlouho jsem nic nevěděla. Myslím, že holčička dlouho nebyla venku, ale je také možné, že jsme se míjely (dovolené atp.). Poprvé jsme ji viděly v minulém týdnu. Jeden den jsem ji zahlédla z okna. Na lavičce seděl její tatínek. Ted den tam ale jiné děti nebyly. Další den už tam tatínek nebyl, jen holčička. Poprvé od té doby mluvila s dětmi. Menším dětem řekla, že se to stalo už dávno, dceři a větším dětem řekla, že si to celé vymyslela, že chtěla být za drsnou.
Holky jí prý řekly, že myslely, že je to pravda, že ať si o takových věcech radši už nic nevymýšlí. Řekly jí prý, že si ale občas něco vymyslí každý, tak že se nemusí cítit nějak blbě. Ona řekla, že to už ví, že u nich někdo byl. Tatínek jí prý nic neudělal, jen si o tom promluvili. Víc to už prý neřešily a normálně si celé odpoledne hrály.
Jsme teď pryč, takže to je takové jediné info, co mám.

Co se týče mých úvah o tom, jestli to bylo správné nebo ne, tak jsem se nikam moc neposunula. Samozřejmě pokud jsem někomu zbytečně nějakým způsobem zkomplikovala zbytečně život, tak mě to mrzí, na druhou stranu, kdyby k nám přišla sociálka z toho důvodu, že moje dcera dětem na hřišti vykládá, že ji týráme, tak by mi to asi přišlo pochopitelné.
TAkže jasně, teď si říkám, neměla jsem to dělat, ale to si říkám z toho důvodu, že se to tak jeví, že si to holka opravdu vymyslela.
Kdyby se to ukázalo jako pravda, tak bych zas byla ráda, že jsem tam byla.
Takže jsem zas tam, kde jsem byla. Na začátku člověk mnohdy neví, jestli sleduje špičku ledovce nebo nafouklou bublinu. Někdo z vás by možná to možná uměl odhalit sám, já jsem se v tomto případě, kdy se jedná o holku, která s dospělými téměř nekomunikuje, do toho nepouštěla.

Jana ChamradovaJana Chamradova
2.8.2015 v 4:27:10

Ať už to dopadne jakkoli, vy jste dala své dceři jasný signál: Kdyby ti někdy někdo ubližoval nebo tě bil (na hřišti, ve škole, v životě), můžeš se mi svěřit a já to vyřeším. Máš moji důvěru a vím, že ji nezklameš. Když mi něco řekneš, tak ti věřím, stejně jako ty můžeš věřit mě.
Takže vůbec neuvažujte nad tím, zda jste udělala dobře nebo ne. Když už ne kvůli cizímu dítěti, tak kvůli vlastnímu jste udělala správnou věc. A vyptávání se u sousedů nebo u lékařky není vaše věc. To je věc právě sociálky.

zuzina
31.7.2015 v 9:49:40

Nedá mi to se znovu nezeptat, jak se to dál vyvíjelo ?

…láska na celý život :-)

zuzina
12.7.2015 v 12:50:10

můžu se zeptat jestli nastal nějaký vývoj v situaci?ve smyslu,jestli ta holčina něco svěřila kamarádkám,že se třeba tatínek změnil?

…láska na celý život :-)

zbynula
2.7.2015 v 22:03:58

Ano teď by se dalo slovíčkařit..nicméně si stojím za svým názorem,že tímto způsobem se dívce nepomůže ať je pravda jakákoliv :-( ať je to pravda nebo ne,návštěva soc. pracovnice proběhne ohlášená a pokud je to pravda,tak to ,,odnese“ jen ona dívka,kdy soc. pracovnice odejdou a neshledají nic ,,strašného“ :-( nepíše zakladatelka nic o tom,že by jejího otce potkávala věčně opilého,dítě s modřinami,bez svačin ve škole…jedná se jen,tak je to prezentováno, o řeči rádoby kamarádek,bez reálného základu.A to,že si někdo myslí,že každému dítěti je líp v dětském domově,nemusí být vždy pravda nebo že rodina přestane dítě ..týrat před úřady :-(
Mám fakt na mysli třeba nedávnou kauzu,kdy kvůli neoprávněnému nařčení se oběsil nevinný otec údajně zneužívané dívky,kdy logopedka si byla jistá :-(((
prostě z výše psaného,si myslím,že ne každá dobrá myšlenka pro mě,neznamená dobrý konec pro ty druhé.že na základě jedné vyprovokované kontroly,na tom ta dívka může být hůř,ale už hodně tajně :-( a to je asi to,co mě na na tomto příspěvku irituje.Ano,zakladatelka může být ,,spokojená“,že něco strašného ohlásila,ale mě bude hodně chybět ten konec.Nepíšu to naštvaně,jen že pravda mívá velmi často více tváří….
(Citováno od zuzina z 1.7.2015 21:06)

Jak víte, že ten pán byl nevinný? Ono se to nějak dokázalo? Jakou pomoc tedy navrhujete, když kontrola OSPOD nic neřeší? Podle mého může vyřešit aspoň někdy něco. Samozřejmě ne vždy všechno.

Anonym
2.7.2015 v 12:04:57

Meggi, ano, chtěla jsem znát jiné názory a děkuji za ně, Tobě i Zuzině, stejně jako ostatním.
Jako anonym sem dotaz vkládám hlavně proto, že se jsou to hodně citlivé údaje. Na sociálku jsem jako anonym nepsala, šla jsem tam jako konkrétní člověk, ani jsem nepožádala o anonymní podání, protože jak píšeš, pokud už něco takového udělám, tak na rovinu, ale internet vnímám trošku jinak – nemusí to tu pod mým nickem viset a být dohledatelné nadosmrti.

meggi41meggi41
2.7.2015 v 6:18:44

Ja chci za sebe naposled jeste pripsat:anonymni,TY jsi sem dala otazku-“hlasily by jste to ma socialku?“
Takze timto to pro nas znamena(?)ze chces vedet (i)jine nazory.
Nic za timto,co jsem ted napsala,neni,proste konstatuji..
Jsi o svem nazoru presvedcena,ok,mas ma nej pravo a mas taky pravo delat,co citis.
Stejne jako se nebat podepsat,vzdyt si za tim stojis,ci ne.opet nic ve zlem!! ;-)
To je ode mne vse..
M.

„Domov je tam,kde na vas ceka laska“

Stránky: [1] 2 3Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • výchova, děti, rodiče, maminka

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist