Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Děti » Vzdělání, škol(k)a » ŠVD: Prázdniny - postrach nebo radost?ŠVD: Prázdniny - postrach nebo radost?
PeťkaPeťka
30.5.2015 v 21:24:30

A je to tu! Poslední měsíc školního roku!

Taky vám ten rok hrozně rychle utíká?

Těšíte se, že vám ubydou starosti s úkoly, připravováním svačin, ranním spěchem do školy, odváděním dětí, rozvážením na kroužky atd.?

Nebo řešíte kam s dítkem o prázdninách?

Stránky: [1] 2 3 4 5
MischelaMischela
15.6.2015 v 20:53:59

Já jsem ráda, že můj manžel je učitel (odborného výcviku), takže má taky prázdniny a tak se může starat o našeho 5letého syna :-)
Někdy jim závidím, když jsem v práci …

jardamalejjardamalej
14.6.2015 v 11:13:16

Já se na prázdniny už těším. To vstávání a výmýšlení svačin .Holky se taky těší ikdyž Nikča nechápe jak to že bude 2 měsíce doma.Prý jestli se nebude pani učitelka zlobit.Pani učitelka ji to vysvětlila ( musela se ujistit ) a tak se užv tedko teší. Jinak Anetka už je velká tak se ohlídaj sami a popřípadě teta jde od července do důchodu a ta bydlí naproti tak můžou k ní.Tábor žídný neplánujem holky nechtěj nikam jezdit,ale budeme se snažit jezdit na výlety.,Nějaký hard nebo zámek a taky pojedeme do Dětenic atd.
(Citováno od nica1 z 7.6.2015 19:48)

Nico, holky nechtějí ani na příměstský tábor? Já jsem letos mladší “ukecala“ a příměstský absolvuje, ale na klasický tábor zkrátka jet nechce ani omylem.

(Citováno od Peťka z 10.6.2015 09:41)

Peťko ani tam.Anetka jela jednou na školku v přírodě a když přijela tak prohlásila,že už nikam nepojede a Nikča taky nikam nechce
(Citováno od nica1 z 10.6.2015 13:28)

Se svými dětmi i vnoučaty mám obdobnou zkušenost. Na ty, jak píšete “klasické“ či příměstské tábory jsme je dostali maximálně jedenkrát. Z vlastní zkušeností vím, že nejlepší byly pobyty na skautských táborech, kterým předcházela soustavná aktivní činnost v oddílech a tábor byl vždy vyvrcholením jednoho období. Zkušení vedoucí a sehraná parta je základním předpokladem spokojenosti s letní /nebo i zimním/ tábořením.
Máte své děti v kolektivech po celý rok?

jardamalejjardamalej
13.6.2015 v 13:35:19

To i ono…
Jako manželé se třemi dětmi jsme plně ocenili instituci“babiček“ – pochopitelně s podporou dědečků. V době , kdy jsme byli oba zaměstnáni, byla jen malá možnost společné, krátkodobé, maximálně čtrnáctidenní dovolené , zbytek do dvou měsíců jen něco nahradil pobyt na táborech, kterým naše děti moc nefandily.
Prázdniny vnuků a vnuček jsme si naopak užívali velice rádi. Jezdili jsme několik let “na privát“ pod Radhošť, ještě dnes uschováváme deník z šesti na sebe navazujících let, dokazující, jak jsme si vedli my, babička a děda a jak byly spokojené děti./ Při plném vytížení jsme byli ve složení 2+4 a to nepočítám víkendové návštěvy jejich rodičů/.
Takže resumé: Snažili jsme se vytvořit prázdninovou pohodu svým vnoučatům, stejně jako našim dětem ,to o generaci dřív, dělali rodičové naši.
Hezké prázdniny Vám i dětem přeje Jarda

PavluschkaPavluschka
12.6.2015 v 15:02:27

Čekají nás první opravdové prázdniny (ve školce jsme vzdy využívali 1 měsíc provoz školky – syn chtěl za kamarády). Letos a ještě asi i příští rok to bude radost – být spolu, dělat výlety, vymýšlet… a mít čas. Pak už to bude starost kdo který týden pohlídá dvě děti, kdy budou na táborech apod.
Nejvíc se těším, že Filipa nebudu muset ráno budit a popohánět, aby vše stihl…

danasidanasi
10.6.2015 v 22:09:49

Když jsme oba byli v práci, řešili jsme to různě. Třeba tak, že hlídáme děti sousedům, když jsme doma a na oplátku zase hlídají oni. Větší děti pak na tábory, či příměstské tábory. A pokud to jde tak příbuzní.
Manžel si také holky bral i s sebou do kamionu.

Když jsem doma, nemusím řešit, ale již vím, že k nám přijede několik známých na návštěvu a budu zase hlídat pár dětí od sousedů.

Letos to bude asi o trochu více, neb máme nový velký bazén, kde už se může utopit více lidí. Tak počítám, že se zájemci pohrnou. Již jsem dostala pár sms ve smyslu, to je super, že stavíte dětem hrací centrum, alespoň vím, kde mám o prázdninách poslat děti.

A už jsem měla tento týden celkem 4 návštěvy a to je teprve středa. Přišli si hrát a zaplavat.
Samozřejmě, že nežehrám, jen informuji a třeba za dnešní návštěvu Piškotky jsem moc ráda. Bylo to příjemně strávené odpoledne.

(Citováno od danasi z 3.6.2015 19:45)

Danasi, hrací centrum? Tak to je paráda, ještě bys mohla pořádat “příměstský tábor“ a vybírat vstupné. Pokud by mi kamarádka nabídla, že může moje dítko (když byla menší) být pár dní u ní, že pro děti společně udělá nějaký program, ráda bych zaplatila náklady atd. Užijte si bazén, to musí být paráda. :-)

(Citováno od Peťka z 10.6.2015 09:46)

Hrací centrum se skládá z trampolíny a dřevěné pískoviště, nad ním domeček, do kterého vylezeš po dřevěném žebříku nebo horolezecké stěně, nebo provazovém žebříku. Dolů také po žebříku nebo po skluzavce. Na to navazuje také ze dřeva konstrukce a na ní houpačky a pneumatika také na houpání. Vše ze dřeva si děláme sami. Nechali jsme si dovést čerstvě vytěžené stromy, které jsem zbavila kůry a manžel s pomocníky řezal, stavěl, šrouboval, přitloukal. Je to čerstvé dřevo, tak ho musím nechat vyschnout a letos děti musí dávat pozor na třísky. Příští rok to začistíme a natřeme. Hold musíme počkat až dřevo vyschne.

Tak oficiální tábor nemůžu pořádat, neb kapacita na léto je již plně využita. Nějak nejsme nafukovací.

…být neskonale šťastný

Kukačka
10.6.2015 v 21:20:18

Ahoj Kukačko, ráda tě čtu. :-) Už jsem tě zde nějakou dobu neviděla.
Kam se chystáš, prozradíš?

(Citováno od Peťka z 10.6.2015 10:31)

Peťko, díky :-)Jedu fotit, jak jinak :-) Na Slovácko, což je od nás dost z ruky.
Jinak sem občas nakouknu, ale na psaní jsem teď neměla moc čas nebo sílu.

opicka
10.6.2015 v 20:15:51

Na prázdniny se těšíme já i syn. Syn si odpočine od školy, podnikneme nějaké výlety, pojedeme na dovču… Jinak pracuji v nízkopraháči pro děti a mládež a prázdniny pro nás znamenají “záhul“. Každý den nějaká akce, výlet, turnaj…
(Citováno od opicka z 7.6.2015 14:02)

Opičko a můžeš si syna vzít s sebou do práce?

(Citováno od Peťka z 10.6.2015 09:41)

Mohu. Toď výhoda mé práce. Syn tam může být se mnou – splňuje věkovou skupinu pro naše uživatele služby (od 6 do 26 let). PS. jsme sociální služba

nica1nica1
10.6.2015 v 13:28:28

Já se na prázdniny už těším. To vstávání a výmýšlení svačin .Holky se taky těší ikdyž Nikča nechápe jak to že bude 2 měsíce doma.Prý jestli se nebude pani učitelka zlobit.Pani učitelka ji to vysvětlila ( musela se ujistit ) a tak se užv tedko teší. Jinak Anetka už je velká tak se ohlídaj sami a popřípadě teta jde od července do důchodu a ta bydlí naproti tak můžou k ní.Tábor žídný neplánujem holky nechtěj nikam jezdit,ale budeme se snažit jezdit na výlety.,Nějaký hard nebo zámek a taky pojedeme do Dětenic atd.
(Citováno od nica1 z 7.6.2015 19:48)

Nico, holky nechtějí ani na příměstský tábor? Já jsem letos mladší “ukecala“ a příměstský absolvuje, ale na klasický tábor zkrátka jet nechce ani omylem.

(Citováno od Peťka z 10.6.2015 09:41)

Peťko ani tam.Anetka jela jednou na školku v přírodě a když přijela tak prohlásila,že už nikam nepojede a Nikča taky nikam nechce

uznevimcouznevimco
10.6.2015 v 11:01:17

Prázdniny byly u nás vždy velká radost. Oba rodiče našeho Michálka podnikají, tak si udělali vždy čas tak, aby si ho půlku prázdnin užívali. A zbytek byl s námi. Samozřejmě jezdil i na nějaký ten tábor. Naposledy byl na táboře s výukou anglického jazyka s rodilými angličany. Tábor stál nekřesťanské peníze a naučil se tam jediné slovíčko, které neuměl a to TIE – kravata.
Tak jsme raději využívali různých pobytů ve slevách. Úžasné byly např. Mariánské Lázně. Byli jsme ubytování v hotelu Polonia, který je v centru města s plnou penzí a různými procedurami (masáže, solná jeskyně, suché uhličité koupele…). Celý pobyt nás tři vyšel na necelých 10 000 Kč. A to jsme ještě podnikali výlety do okolí – SOOS, zámky Loket a Kynžvart, klášter Teplá, Cheb a jeho Špalíček.
Dále jsme formou slevových voucherů byli 2x na Hluboké, Božím Daru, Náchodě, Frenštétu, Davidově mlýně, Bedřichově, Harrachově, Pavlově u Mikulova, Rejvízu a dalších. Michálek má projeté a prochozené celé Česko mimo Bílých Karpat. To letos v létě doženeme.
Toto píši hlavně proto, že se za rozumný peníz dá pořídil spousta věcí, které dítě zabaví a obohatí.
(Citováno od uznevimco z 10.6.2015 09:44)

Uznevimco, to je určitě pravda, dá se pořídit hodně levnějších pobytů. Ale když oba rodiče pracují a nemají dost dovolené, pak je to problém, protože s děckem nemá kdo jet.

(Citováno od Peťka z 10.6.2015 09:48)

No jo, ono je vždy něco za něco. Někdo nemá babičky a můj vnuk ji měl doma, protože před 10 roky jsem onemocněla rakovinou a dána do plného invalidního důchodu.

PeťkaPeťka
10.6.2015 v 10:58:37

Tak pro mě momentálně prázdniny nejsou problém jsem v domáctnosti.
Kluk 16 už je samostatný a když potřebuji pohlídá i své sourozence 11 a 6.
Samozřejmě budem plánovat výlety pro děti.Bydlíme ve městě,takže musíme někde do přírody.
Letos je berem i na dovolenou do Luhačovic-ty mladší.
Starší syn,ten už má jiné koníčky…
(Citováno od martek z 8.6.2015 09:21)

Děkuji za příspěvek a hned se zeptám. Starší syn už s vámi na dovolené nejezdí? Nebojíš se ho nechat samotného doma?

(Citováno od Peťka z 10.6.2015 09:36)

Nebojím,loni byl taky sám týden doma.Po ruce má babičku ta bydlí asi 15 minut pěšky od nás. Mám skvělé sosusedy,kteří pomůžou když tak.Je hlídán ze všech stran.A kdyby něco doma jsme během snad 2 hodin i dřív.Luhačovice nemáme zas tak daleko.Stejně pořád sedí jen na notasu.Kdyby chtěl může jít spát k babi nebo zajede k mé sestře…Je to opravdu klidné dítě a věřím mu,můžu se na něho spolehnout.Svoje sourozence hlídá už od 13 let..to bylo dcerce 8 a nejmaldšímu 3 roky.

(Citováno od martek z 10.6.2015 10:03)

Martek, s námi právě i starší dcera (VŠ) ráda jede, i když má plno svých aktivit, tak v létě si vždy čas najde.

Stránky: [1] 2 3 4 5Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist