Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Děti » Výchova a péče o děti » noční přecházení do ložnicenoční přecházení do ložnice
manasx
19.11.2014 v 9:33:39

Dobrý den,

ráda bych se poradila v následující věci. Mám 6ti letá dvojčata, která v září začala chodit do školy a stále řešíme noční přecházení za námi do ložnice. Vždy to více dělal syn než dcera, ale v posledním čase se to děje často i u dcery. Syn přechází bez výjimky každý den v průměru mezi 23 – 2 hod.
Zkouším s ním mluvit, zkouším přesvědčovat, zkoušela jsem v noci přenášet, ale prakticky vždycky se třeba za hodinu vrátí zpět. Zkusila jsem i přejít s nimi a vracet se zpět do ložnice po jejich usnutí, ale často se stalo, že usnu a už se neprobudím (vstávám do práce ve 4:30 a nemám moc času na spánek a tak jsem někdy už tak unavená, že se prostě neprobudím). Nejklidnější noci jsou, když jdu přímo s nimi spát do pokojíčku (to dělám právě ve chvílích, že cítím, že se prostě musím vyspat a nechci v noci nic řešit). Můj problém je také to, že když vím, že jsou děti vzhůru, tak já nemůžu spát a tak se snažím co nejrychleji řešit situaci, tak abychom spali všichni (tzn. spím s nimi, nebo jim dovolím do ložnice).
Já osobně bych asi situaci neřešila, protože věřím, že to prostě s věkem odejde samo, ale manželovi to již vadí a také chci děti připravit např. na školu v přírodě, kdy nebudou mít za kým v noci jít. Usínají sami v pohodě – vše se děje až v noci.
Četla jsem, že musím být důsledná, a důsledná umím být, ale v noci žádné scény nechci už proto, že dělá velikou hlučnou scénu, čímž pak budí i dceru a jsou vzhůru oba (a i já). Zastávám také názor, že děti potřebují spánek – už jen proto, že začali chodit do školy a je to pro ně nové a potřebuji, aby v počátku vše správně pochytili a dobře se učili. Děkuji za radu.

Lenka

Stránky: [1]
makinea
20.11.2014 v 17:24:17

Ahoj.

U nás je to to samé a řeším (neřeším) to stejně jako ty.Mladší holky (4 a 6) se budí téměř každou noc.
Jakmile mě někdo v noci vzbudí, jediné, co chci, tak co nejdřív zase spát.
Pokud děti doprovodím zpět do postele, tak se to zas třeba za hodinku opakuje… a já jsem pak úplně vyřízená…
Mají plyšáky, mají světýlko…
Když se zeptám, tak řeknou, že se bojí, ale nedovedou říct čeho.
Když spí se mnou, s tatínkem nebo s nejstarší dcerou (10), tak se nebudí.

Dělám i to, že když jsem moc unavená a chci se vyspat, tak jdu spát rovnou k nim, abych mohla spát bez přerušení.

Manžel měl občas taky období, kdy hudruje… na to mám dvě doporučení… 1) víc se věnovat i jemu :-) a 2)říct mu, když mu to vadí, ať to vyřeší on. Většinou to vzdá stejně jako já. A je pak zas na delší dobu (od něho :-) ) klid.

Mám-li být upřímná, tak dřív mě to štvalo jen kvůli názorům, že by se to tak mělo a že to děti jenom zkouší a takové ty řeči o rozmazlenosti…
Pak jsem si ale uvědomila, že ve skutečnosti mi to vlastně nijak nevadí, naopak je mi to i příjemné.

tvorenickotvorenicko
20.11.2014 v 15:24:51

Manasx asi Ti moc neporadím. Adam to dělá doteď (bude mu v březnu 10), ale není to každou noc. Spíš, když se mu něco zdá, nebo prostě přijde (někdy i s dekou) a ráno ho tam najdu. Prý ani neví, že k nám šel. Někdy mě i v noci vzbudí, když cítím, že stojí u mě u postele a čeká. Tak se ptám, co se děje a Adam nic a lehne si a spí. Možná zkus to co radila Kyller – ať se někdy stará tatínek. Třeba to pomůže.

KyllerKyller
20.11.2014 v 14:52:15

Také moc neporadím, napadá mne snad jen, ať to v noci párkrát zkusí řešit tatínek. Měli jsme podobný problém, dokud tam k nim chodil manžel, když jsem pak párkrát v noci houkla já, byl klid.

meggi41meggi41
20.11.2014 v 13:34:37

Ja sama jsem ted prekvapena,ze ani nevim,co poradit ;-) A mozna zacnu hloupou otazkou,napada me prvni-neni namesicny??(znam u dosp.syna,kdyz byl dite)

Ja bych zacla tim,se bych se ho zeptala,zda se mu spatne spinka v jeho postely/pokoji,casto je problem v zone,kde ma postel(ja na to verim a funguje to)**Optat ee,zda chce napr.lampicku,takovou,co sviti slabe pri spinkani..udelat spolecne pokojik jinak,dle jeho…ci plysaka,to ma i nase 9l cacorka**

Zda ho neco nestrasi(deti maji veci,ktere mi i pri nejvetsi lasce nepochytime),zda se treba nebudi,ze ma spatne sny…dostatecne se vymoci na wc,nez usne??..
Mam tri deti,obcas hupli do postele take,ale to hlavne rano,o vikendu,takze se omlouvam,ze moc asi neporadim ;-)
Bylo by urcite fajn,aby se to nedelo,nastup do skoly je narocny a urcite je supr,ze to resite klidnym hlasem….jinak nevim**
M.

„Domov je tam,kde na vas ceka laska“

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist