Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Děti » Volný čas a zábava pro děti » SD: Nejoblíbenější pohádka VánocSD: Nejoblíbenější pohádka Vánoc
redakce
17.11.2014 v 0:00:00

Vánoce se blíží mílovými kroky a tak je nasnadě popovídat si o pohádkách, které k vánočním svátkům neodmyslitelně patří.

Legendární filmová pohádka Tři oříšky pro Popelku patří mezi nejpopulárnější československé filmy, i když od jeho premiéry uplynulo už více než čtyřicet let. Patří i tato k vašim oblíbeným?

Jaká je vaše nejoblíbenější pohádka a proč?
Jaké pohádky by podle vás neměly na Vánoce chybět?
Na jakou pohádku se na Vánoce nejvíce těšíte?
Jaké pohádky milují vaše děti?

Pohádka Tři oříšky pro Popelku je romantickým příběhem, který udělal z křehké a krásné Libuše Šafránkové už navždy Popelku a z charismatického Pavla Trávníčka prince. Jak nesmrtelný film, který je dodnes populární skoro po celé Evropě a své fanoušky má i mimo kontinent, vlastně vznikla?
Výpravná kniha Tři oříšky pro Popelku přináší příběh kouzelného filmu i jeho herců.
V knize najdete exkluzivní rozhovory, životopisné profily všech herců a tvůrců a stovku exkluzivních a mnohdy dosud nepublikovaných fotografií Jaromíra Komárka, který byl oficiálním fotografem filmu.

Partnerem diskuze je nakladatelství Omega, které třem diskutujícím věnuje nádhernou knihu s nezapomenutelnou pohádkou Tři oříšky pro Popelku.

Info k soutěži najdete na soutěžní stránce.

Stránky: [1] 2 3 4 5 ... nejstarší »
atevk
26.11.2014 v 21:22:37

Připojuji se k řadě dalších – Popelka určitě vítězí. Další krásné pohádky: Princezna ze mlejna, Pyšná princezna a s Čerty nejsou žerty. Když bude čas na pohádky se určitě ráda podívám, i když jsem je viděla již mnohokrát.

zurekpetr
26.11.2014 v 19:50:22

A co tak Princezna ze mlejna? Taky je moc pěkná.

malinamalina
26.11.2014 v 12:39:25

Tři oříšky mám také ráda. Líbí se mi ale také Pyšná princezna a Princezna se zlatou hvězdou na čele. Snad se už letos tyto pohádky budou líbit dvojčatům a budu se tak moct v klidu podívat :-)))

…velikou radost a velikou starost.

joplin
25.11.2014 v 17:55:32

Mám také nejraději Tři oříšky pro Popelku-díváme se na ní vždy o vánocích,kdy má své největší kouzlo.Během roku si ji nepouštíme-aby nám “nezevšedněla“.Také preferuji spíše ty staré pohádky-ty nové mě nezaujaly.Takže z těch starých ještě např.Hrátky s čertem,Popelka s E.Hruškovou,Princezna se zlatou hvězdou.A ještě dvě-i když bohužel málo uváděné-Dalskabáty a Lucerna.

Kukačka
25.11.2014 v 15:18:33

Pohádky máme rádi, ale zas tolik jich o Vánocích nestíháme. 24. chodíme dopoledne na procházku, odpoledne do kostela a pak je příprava a večeře, po večeři dárky. Tím kostelem se to natáhne, takže večerní pohádku stíháme až tak na půlku. 25. vyrážíme na oběd k jedněm rodičům, 26. k druhým, od 28. jsme na chalupě, kde není televize. Děti milují pohádky novější (Na vlásku, Lotrando a Zubejda, Tajemství staré bambitky, Princezna ze mlejna), já spíš ty pohádky “mého dětství“ – Tři oříšky pro Popelku, Za humny je drak, Třetí princ, Jak se budí princezny, Princ a Večernice…) Kromě “bambitky“ jsem většinu novinek ČT ani neviděla, jako Anděl Páně, Mucimutr, i když věřím, že jsou pěkné.

fiserovamfiserovam
25.11.2014 v 14:43:11

Pohádky miluji celý svůj život. Takže pamatuji pamětnické verze Popelky, Pyšnou princeznu i tu se Zlatou hvězdou, pak Werichovy Pekaře a Císaře a podobně. Když je porovnávám s dnešními pohádkami, zdají se mi ty staré lepší. Ty měly totiž jakousi myšlenku, propracovanější příběh. A co mi nejvíce vadí na moderních pohádkách je uječenost , hlučnost, bezdůvodné akce jen aby se něco dělo. Jsem ráda, že i nové naše filmové pohádky si stále udržují svůj vysoký standart a mají nám i našim dětem co dát.Je pravdou, že o všech se to ale nedá tvrdit. Na vánoce se na naše, české klasické pohádky velice těším a nemusí to být jen Tři oříšky pro popelku i když je to skutečný skvost. Takovéto pohádky nemohou na vánoční obrazovce chybět. Za klasickou pohádku považuji tu co princezna vypadá skutečně jako princezna, princ je mužný a statečný, král majestátný a vznešený.
Mám radost, že moje děti a v současné době i vnoučata mají rády nejen pohádky filmové, ale i knižní. Když si nejmladší vnuk vybere a přinese knížku s pohádkou, abych mu četla a kdy po několika větách prohlásí, babičko tu já už znám a vypráví o čem je a přinese si jinou.

Saraa
25.11.2014 v 14:21:09

U nás v rodině je nejoblíbenější pohádka Tři oříšky pro Popelku, protože je tak nějak spojena s vánočním časem. Na vánoce se rádi podíváme i na jiné pohádky jako třeba S čerty nejsou žerty, Třetí princ, Byl jednou jeden král, O statečném kováři, Mrazík, Princ a Večernice…. Loni se nám líbila i pohádka Na vlásku.
Letos se všichni těšíme opět na Tři oříšky pro popelku ta je prostě jedinečná a má své kouzlo, také se těšíme na vánoční pohádkové novinky.

martina.bike
25.11.2014 v 11:21:23

U nás vedou všechny pohádky, ikdyž manžel je moc nemusím. Ale já si je vždy prosadím. Uvidíme jak letos, máme dvouletou dceru a tu zatím hrané pohádky nezajímají a jede na Krtkovi :)

pomockapomocka
25.11.2014 v 6:04:07

Popelka je jasný favorit celé rodiny. Manžel se pokaždé dívá na S čerty nejsou žerty a děti zas na Lotrando a Zubejda…

MANKAš
24.11.2014 v 21:11:09

A úplně jsem zapomněla na Jíru :-) tu jsem měla moc ráda jako malá, takže O princezně Jasněnce a létajícím ševci a to jsem i dlouho neviděla

…zodpovědnost, štěstí a také potřebnost :-)

Stránky: [1] 2 3 4 5 ... nejstarší »Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist