Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Výživa, vaření, recepty » vaječný žloutek a příkrmyvaječný žloutek a příkrmy
janca.masjanca.mas
11.8.2014 v 21:17:47

Všude se doporučuje u prvních příkrmů dávat 6x týdně masozeleninový příkrm a 1x týdně do zeleninky zamíchat vařený vaječný žloutek. Malá mi to odmítala, tak jsem to nehrotila a malý se na to teď taky moc netváří a já ho nenutím.
Tak se ptám: Dávaly jste do příkrmu vaječný žloutek? A proč je to tak důležité?

Stránky: [1]
janca.masjanca.mas
14.8.2014 v 13:42:11

Já vajíčko taky vařím zvlášťamožná v tom je zakopaný pes :-)

PavluschkaPavluschka
13.8.2014 v 23:25:49

Žloutek jsem přidávala obama dětem a ani jedno s tím nemělo nijak zvlášť problém. Akorát jsem ho vždycky vařila současně s další zeleninou a měla jsem z toho takovou šlichtu. Nejlépe špenát s vejcem a bramborem, to je vlastně i normální jídlo…Kamarádka naopak vejce vařila zvlášt a žloutek drobila do zeleniny a pak se divila, že jí to děti nejí…
Je to kvůli nějakému prvku – nahrazuje maso…

MarinadaMarinada
13.8.2014 v 15:58:11

To ani nevím, že se měl dávat vaječný žloutek. Já pořád poctivě hňoudala tu zeleninku a dcera si nikdy nevzala ani sousto a platí to do dneška :-( Byly to hrozné nervy pro nás obě. Takže souhlasím s Danasi – nehrotit to a pokud to malému nechutná, tak bych to nedávala. Ale ono se dobře radí, když už se mě to netýká, s odstupem je všechno tak jednoduché… :-D

janca.masjanca.mas
13.8.2014 v 14:47:36

Dani,já to taky právě nehrotím. Řídím se spíš citem a selským rozumem a nesrovnávám. A můžu říct, že i to co bylo před 4 roky je teď taky trochu jinak. Dříve jogurty až od 8měs. teď mi bylo řečeno,že klidně už v půl roce. Navíc my máme opět akční dítě, které od 5,5 leze a od 6,5měs. stojí. Takže kdybych ho krmila podle nějakých tabulek, tak mi zaručeně řve hlady:-) Dostává i odpolení sváču a je spokojený a k boubelatému miminku mám při svých 6 kilech fakt hooodně daleko :-)

danasidanasi
12.8.2014 v 22:05:07

Nějak jsem neřešila. Elišku jsem plně kojila do 16 měsíců bez příkrmů, pak jsme teprve začali ale bezlepkovou. Ve školce to teda podle toho vypadalo, skoro nic jim tam nejedla a vše bylo špatně a celé dny hlady.
Deniska zase měla příkrm, ale jen doma vařený a jen z vlastních zdrojů a nejvíce jí chutnala zelenina s kuřecím a to vejce jen sem tam. Zato dneska by vajíčko jedla každý den.

Tedy nikdy jsem nehrotila a pokud vyloženě nejsou děti podvyživené, tak také nehrotím.

Když byli malé starší holky, byli úplně jiné stravovací návyky a příkrmy. Když je porovnám s dneškem, asi polovina je úplně nevhodná. Vždyť dříve se do Sunaru a byl jen ten dávala kostka cukru. Dneska jen panebože žádný cukr!!! A mohla bych srovnávat dále. Jen si vedle sebe postavím chytré knihy z počátku devadesátých let a z dneška.

Hlavní je, aby dítěti chutnalo a hlavně nesrovnávat sousedovic Pepíka s mým dítětem a panebože jen nehodnoť sourozence. Každý z nás je jedinec a je jedinečný. A i ty máš ráda jistě něco jiného než sousedka.

…být neskonale šťastný

janca.masjanca.mas
12.8.2014 v 20:51:00

Malá taky snědla vše až na ten žloutek :-) U nás zavádění příkrmů probíhalo tak,že ne 2-3 lžičky, ale polovina té malinkaté skleničky. Prostě jí chutnalo. Po nástupu do školky se vše změnilo,vše je fuj,maso má bebino (kuřátko asi spadlo), to jíst nebudu apod. Malý mi zdlábne celou skleničku ovocné přesnídávky a ona půlku. A to Honzíček není žádný Rambo,v půl roce má necelých 6kg :-)

PetraPetra
11.8.2014 v 21:49:05

Ještě mám pocit, že když dáš červený maso, tak ten žloutek můžeš vypustit.

…ale radši si to ověř, přeci jen už je to dost dlouho, co jsem tohle řešila ;-)

…neustrnout ;-)

PetraPetra
11.8.2014 v 21:47:44

Jani, dávala jsem po půlkách dvakrát týdně, ale musím přiznat, že pokaždé jsem si nevzpomněla, takže tak nějak plus mínus. Tuším, že se to dává kvůli železu (snad nepíšu úplnou blbost?). Každopádně já měla výhodu, že holky zdlábly úplně všechno a ještě chtěly přidat :-) …až časem se naučily v jídle pořádně rýpat a vydrželo jim to dodnes…

…neustrnout ;-)

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • děti, komunikace, výchova dětí, výchova dítěte, výchova, rodiče, dětství, rodičovství

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist