Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Zkušenosti s výrobky a službami » Kdo byl v Řecku?Kdo byl v Řecku?
veamveam
15.6.2014 v 7:30:16

Za 2 dny letím s nučkou na Krétu..Nikdy jsem tam nebyla a ani neletěla letadlem..Uvítám každou dobrou radu..Může se v Řecku pít voda?Na co si máme dát pozor?Co nezapomenout vzít sebou?

jsem babička 6 vnoučátek…

Stránky: [1]
MarinadaMarinada
17.6.2014 v 7:07:43

Veam, já už si to přesně nepamatuju – ale myslím, že se určitě vyplatí vzít si matraci z Čech, pokud je to možné.
Ta matrace, co jsme tam kupovali, byla taková “lepší“ a cena tomu i odpovídala, ale vyloženě předražené to nebylo, jinak bych jí nekoupila.
Moc si to užijte a pak třeba poreferuj, jak jste se měli :-).
A jestli Ti moje rady aspoň trochu pomůžou, budu ráda. Já právě když nevím, do čeho jdu, tak jsem dost nervozní, jestli všechno klapne, atd., tak jsem se Ti to snažila trochu přiblížit.

veamveam
16.6.2014 v 19:44:38

Marinada..děkuji za supr rady :-)jsi moc hodná :-) to léhátko stálo kolik eura?jestli to má cenu brát s domu,nebo koupit až tam..

jsem babička 6 vnoučátek…

MarinadaMarinada
16.6.2014 v 7:22:48

Ještě jsem si vzpomněla na jednu řeckou specialitku – pravděpodobně budete požádáni, ať použitý toaletní papír házíte do koše a ne do záchoda (mají tam úzké trubky), tak se na to psychicky připravte :-)

MarinadaMarinada
16.6.2014 v 7:14:44

Až dorazíte na letiště na Krétě, vyzvednete si kufry a u východu jsou stánky s cedulema cestovek, tak si najdete tu svojí, nahlásíte jméno a oni Vám dají obálku se všemi potřebnými dokumenty a řeknou vám číslo autobusu, ke kterému máte jít. Tam vám naloží kufry, vy si najdete v autobuse místo (opět doporučuju jít co nejrychleji, nebo budete mít blbá místa a ne vedle sebe) – my většinou hned po výstupu z letadla zamíříme na WC a pak teprve jdeme pro kufry, protože to stejně trvá, než je vydají…A ti, co jsou na WC až po vydání kufrů, bývají u autobusu dlouho po nás :-)

A když jsou v autobusu všichni, pojedete cca 1-2 hodiny k prvnímu hotelu, tam vystoupí pár lidí, pak k dalšímu hotelu, vystoupí další, atd. Vlastně už ty kufry nakládá řidič podle toho, do jakého hotelu jedete…aby tam pak nemusel hrabat a hledat vzadu kufry, jejichž majitelé vystupují jako první.

MarinadaMarinada
16.6.2014 v 7:08:40

Jinak cesta letadlem nebývá extra zábava, takže já beru do té ledvinky ještě karty a po cestě je hrajeme. Když byla dcera menší, brala jsem jí pastelky a bloky (ty některé letecké společnosti dávají i zdarma, ale nedá se na to spoléhat, je lepší to vzít z domova), časopisy, knížky atd.

MarinadaMarinada
16.6.2014 v 7:05:14

Jo, ještě si doma před cestou zvaž zavazadla, ať nemáte nadváhu. Jinak já dceři vždycky brala s sebou hlavně nafukovací hračky – jsou skladné a lehké. A doporučuju vzít s sebou i nafukovací matraci, s tou si to vždycky užijeme nejvíc (ale dá se koupit za docela rozumný peníz na místě – nám tam matrace praskla a kupovali jsme novou)

MarinadaMarinada
16.6.2014 v 7:00:20

Veam, na Krétě jsem byla, pokud budeš mít nějakou konkrétní otázku, ráda odpovím. Vodu jsme tam nikdy nepili, tu jsme kupovali. Jinak už jsem psala Bamisce – bývají tam komáři, tak si s sebou něco vezměte, protože tam je to hodně žádané a tudíž hodně předražené zboží. Pokud máte zaplacené jídlo přímo v hotelu, nemělo by se tam do jídelny chodit v kraťasech, tílkách, atd., ale přijde mi to čím dál tím volnější (viděla jsem, že vyhánějí už jen ty, co jsou v plavkách).

Jinak si zkusím vzpomenou na takové obecné rady na cestu:

- do příručního zavazadla si zabalte plavky pro případ, že by se vám někam zatoulal kufr (to se nestane, neboj – ale je to taková dobrá pojistka)

- pokud nechcete zbytečně utrácet za letištní pití, všimla jsem si, že Holanďani (no kdo jiný :-) ) to řeší tak, že si vezmou prázdnou pet-lahev a do té si po kontrole na letišti napustí na WC vodu a tu pak mají na cestu letadlem a dál. Já si teda zatím ty 0,5l vody za 60Kč kupuju, ale skřípu u toho zuby.

- na letišti a v letadle nosím ledvinku, kde mám všechny doklady+peníze+letenku, mobil, bonbony, atd. (takže když např. v letadle zavelí, že si máš vypnout mobil, nemusíš vstávat a lézt do zavazadlového prostoru)

- u odbavování se snaž nebýt mezi posledními, může se stát, že pak už nebudu volná místa vedle sebe (a já teda když letím s rodinou, tak vždycky pro jistotu žádám o místa vedle sebe, ale možná to dávají automaticky..nevím, radši to nenechávám náhodě…)

Když si ještě na něco vzpomenu, připíšu…

Kukačka
15.6.2014 v 11:33:38

http://www.invia.cz/recko/kreta/
http://kreta.rovnou.cz/
http://recko.orbion.cz/kreta/pruvodce/
http://www.plavacek.net/kreta/

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • děti, komunikace, výchova dětí, výchova dítěte, výchova, rodiče, dětství, rodičovství

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist