Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Zkušenosti s výrobky a službami » Opalovací krémy...aneb namazat nebo nemazat? A čím?Opalovací krémy...aneb namazat nebo nemazat? A čím?
PeťkaPeťka
10.6.2014 v 22:49:33

Ahoj.

Tak tu máme léto! :-)

Jaký používáte pro děti opalovací krém? A používáte ho vůbec?

Od kolika let už nekupujete opalovací krémy určené speciálně pro děti?

Má vaše dítě na nějaký přípravek alergii?

Stránky: [1] 2 3 4 5
kocka228
23.5.2016 v 13:32:59

Ja mam skvele zkusenosti s vecma od avene. :) produkty bez parfemace a i bez chemickych filtru, doporucuje se i na kojence a na hodne citlivou plet. :)

JanaKJanaK
9.7.2014 v 12:34:25

Ahojda, příspěvky výš jsem nečetla. My mažeme jen vyjímečně, hlavně při dlouhodobém pobytu na slunci. Já sama mám opalovák cca od dubna všude s sebou, protože mám alergii, hlavně na první sluníčko, jak se pak trochu opálím, tak je to lepší. Letos je však nějak víc “ostrý“ nebo jak to říct, je červenec a jak se na slunci vyskytnu nenamazaná, tak mě do půl hodiny hrozně svědí ruce, obličej, výstřih, zkrátka nezakryté části těla. Co se týká moře, nebo hor, tam se musím mazat komplet, protože mě kůže svědí i když jsem schovaná ve stínu.
Značky moc neřeším, nejčastěji máme asi Cien z Lídlu, jednou u moře Daylong a taky mi vyhovoval.

JarmuschkaJarmuschka
8.7.2014 v 16:01:26

Pak aby se v tom jeden vyznal: http://www.novinky.cz/zena/styl/341613-statni-zdravotni-ustav-nesouhlasi-s-hodnocenim-opalovacich-kremu-v-dtestu.html
8O

…obavy i radosti až do smrti.

PeťkaPeťka
7.7.2014 v 17:39:02

Holky, abych vám zamotala hlavu ještě trošku víc:

http://www.vitalia.cz/clanky/dtest-ocernil-opalovaci-kremy-vyrobce-svolava-pravniky/

(Citováno od Pavlinkav z 6.7.2014 12:49)

Nevím, kde se stala chyba, ale mně se v tom odkazu nic nezobrazuje…

(Citováno od Jarmuschka z 7.7.2014 17:19)

Jarmuschko, odkaz mi funguje bez problémů.

JarmuschkaJarmuschka
7.7.2014 v 17:19:30

Holky, abych vám zamotala hlavu ještě trošku víc:

http://www.vitalia.cz/clanky/dtest-ocernil-opalovaci-kremy-vyrobce-svolava-pravniky/

(Citováno od Pavlinkav z 6.7.2014 12:49)

Nevím, kde se stala chyba, ale mně se v tom odkazu nic nezobrazuje…

…obavy i radosti až do smrti.

makinea
7.7.2014 v 16:59:12

Tak dnes jsem chtěla koupit ten opalovací krém Cien z Lidlu, ale vůbec jsem ho tam nenašla a prodavačka se tvářila, že o něm v životě neslyšela… Tak nevím, máte zkušenost, jestli je běžně v Lidlu nebo jen někde nebo jen v nějaké akci?

Koupila jsem Sundance z DM, ale nechci zas brát jen jeden druh krému, kdyby někdo z toho měl třeba vyrážku, tak ať máme víc druhů.

PeťkaPeťka
6.7.2014 v 14:54:10

Vyjádření manažera Daylongu je na ránu mezi oči. To je řesně ten alibismus, kterému snad ti manažeři i věří. Co není zakázané je zkrátka dovolené, takže náš výrobek je zcela v pořádku. :-(
Tak je to ale bohužel všude, v potravinách atd. Výrobci do všeho naflákají takové hnusy a zdraví škodlivé přísady, protože prostě to je dovolené. Tak kde je chyba? Proč u nás vláda povoluje jedy do výrobků a nic s tím nedělá? Proč také nemáme přísná pravidla pro používání různých éček a dalších přísad, jako jinde v cizině? Argumetují stále stejným, že když zpřísní pravidla, výrobci budou vyrábět dráž a český spotřebitel nechce kvalitu, ale levnou cenu. Je to začarovaný kruh.

Pavlinkav
6.7.2014 v 12:49:39

Holky, abych vám zamotala hlavu ještě trošku víc:

http://www.vitalia.cz/clanky/dtest-ocernil-opalovaci-kremy-vyrobce-svolava-pravniky/

Myslím, že se v tom člověk fakt nesrovná.
Já letos doplácám Biodermu 50 (byli jsme s tím spokojení) a dokoupila jsem Sundance 30, kterou dám i malé na tábor do Tater.

Myslím, že v testech apod. se člověk nesrovná a jak najít ten nejlepší? To asi nejde… Docela fajn je, když člověk může koupit (nebo někde dostane) jen vzoreček a může vyzkoušet třeba aspoň reakci na kůži. Vyzkoušet účinnost faktoru asi nejde (dokud se člověk nespálí, tak to asi nezjistí, že?)
Nejlepší asi bude se nevystavovat na sluníčku, být hodně ve stínu, nechodit ven přes poledne…

…objevovat doteď nepoznané…

ctiradkactiradka
6.7.2014 v 11:57:03

Mě zajímá, proč se tvrdí, že když mazat, tak určitě 50 faktorem, minimálně 30, ten, kdo by mazal menším je hazardér a sebevrah (a to nemluvím o nás, co mažou opravdu jen sporadicky – dochází nám Sundance, ještě jsem nekoupila nový, protože ještě úplně nedošel a nějak nevím, ejstli to má letos ještě smysl.. :-):-):-):-))… Před pár lety se tvrdilo, že mazat 30, minimálně 20 ostatní byli taky sebevrazi…. a pořád se zvyšuje, jen proto, že se vytvoří něco, co se jako “za lepší“ vydává… Něco ve smyslu – má to více jednotek, je to přece jistojistě “lepší“ a diskutovat přece není o čem… :-):-):-)

ksanda.1MD
6.7.2014 v 11:46:06

Já tedy taky mažu tím, co je při ruce, ale předloni jsme se chystali k moři, poprvé s Lucinkou, které tehdy bylo 9 měsíců, tak jsem byla v lékárně a chtěla nějaký dobrý opalovací krém i pro ni. Paní magistra se úplně zhrozila, prý Lucinku vůbec nemazat a mít ji jen ve stínu. Když jsem trvala na svém a chtěla nějaký krém i pro nás všechny, tak doporučila Ladival 50. Krom toho, že se potvrdilo moje podezření, že Lucu ve stínu pořád neudržím a občas na tom slunku někde bude (ne moc, samozřejmě), tak po Ladivalu jsme se všichni starší spálili, ač jsme mazali o sto šest, a manželovi navíc naskočila krupička. Letos k moři jsem koupila Sundance v DM a spokojenost.
(Citováno od Kukačka z 6.7.2014 11:04)

Kukačko, děkuji za názor. Jak je vidět, tak se ani podle dtestu nedá řídit bezvýhradně. Tak by mě zajímalo ještě víc, jak poznat ten nej… krém?

Stránky: [1] 2 3 4 5Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • děti, komunikace, výchova dětí, výchova dítěte, výchova, rodiče, dětství, rodičovství

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist