Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Těhotenství a porod » Jak dlouho se snažit?Jak dlouho se snažit?
Kitka
26.5.2014 v 14:01:31

Dobrý den, prosím Vás, jak dlouho jste se snažily o miminko, než jste začaly hledat nějakou pomoc na CAR? My se snažíme rok a půl, zdá se mi to jako dlouhá doba, genekoložka nám předepsala Nosifol, ale nepomáhá nám. Co byste dělaly vy? Děkuji Vám za rady

Stránky: [1] 2
viktorka4589
6.9.2014 v 21:55:53

Mě je 25 a už 3 měsíce se snažíme o dítě a gynekoložka mi řekla že je to strašně brzo. A přitom u prvního dítěte jsem otěhotněla po týdnu.

Kitka
27.6.2014 v 13:03:15

Díky! Ráno jsem si už zavolala do té Repromedy a příští týden jdu na konzultaci, jen jsi mě utvrdila, že dělám správně, vím, že se to může hodně protáhnout.

ABAABA
26.6.2014 v 16:38:01

Kitko,
tak u mě to gynekoložka začala řešit už po necelém roce snažení, páč jsem při operaci přišla o část vaječníku a měla podezření na srůsty ve vejcovodu.
Takže mě poslala na rentgen dělohy a posléze (když se prokázala neprůchodnost jedné strany) nás odkázala do CAR. Tenkrát to bylo na Obilňáku, je to dvacet let zpátky. Udělali manželovi spermiogram a když byl OK, tak mě laparoskopické vyšetření. Teprve po odběru tkáně se našla příčina a následovalo drahé léčení.
Vyplatilo se ;)Po přeléčení jsem pak brzy otěhotněla..
V době, kdy jsme chtěli první dítko, mi bylo 21, porodila jsem první ve 25 letech. Takže v 29 není na co čekat!Vše se totiž může natáhnout… Kamarádka otěhotněla poprvé (a spontánně!) až ve 42 letech a to až po adopci a desítkách neúspěšných pokusů o IVF. Takže radím: nečekej!!!

Jsem maminka na plný úvazek , která má kotvu svého života hozenou v nebi :) a baví ji udržovat teplo rodinného krbu .

Ivča a DomčaIvča a Domča
26.6.2014 v 14:59:52

Myslím, že záleží na gynekologovi, každý to posuzuje jinak. Já u Domčy pořád půl roku nic, Dr. řekl, že tomu dáme tak ještě dva měsíce a pošle mě na spec.vyš. Mezitím mi zjistili překancerozu, tak jsem šupajdila na konizaci a po operaci, na poprvé jsem byla těhu. Známá mi tenkrát říkala: no jo, holka, stačí, aby se ti někdo rejpnul v břiše, ono se to tam posune a hnedka to jde:-) A to jsem před tím už jedno dítě měla, jen s rozdílem necelých dvaceti let. Zato potom to šlo s dalším jak na drátku, jednou a hups a byla z toho Kačenka:-)

Psychika hraje velkou roli. Jak na to člověk myslí, tak to nejde. Lepší nemyslet – myslím, že to tu už někdo zmínil.

Každopádně držím palce!

Kitka
26.6.2014 v 14:43:13

Děkuji Terrino, o té jsem taky slyšela, zkusím si tam zavolat a uvidím, co mi řeknou a snad nebudu vážně půl roku čekat, to by mi na klidu nepřidalo :( Zuzino, taky děkuji, základní vyšetření mám právě za sebou a všechno se zdá být v pořádku a vzhledem k věku tak moc nespěchá, doporučila mi ted nějakou změnu, dovču a za měsíc, že uvidíme, ale asi bych si ji stejně neužila a spíš se objednám.

zuzina
26.6.2014 v 12:45:30

kitko a gynekoložka už to začala nějak řešit?
obecně rok ,rok a půl je doba,kdy by se to mělo povést.samozřejmě pokud není ihned zjištěna příčina na straně ženy během běžné gynekolog. prohlídky.Sama můžeš zjišťovat ovulaci-buď testy zakoupené v lékárně,měření bazální teploty atd.Pokud nic tak vyšetření muže-spermiogram,u žen vyšetření průchodnosti vejcovodů,hladiny hormonů u ženy,já nakonec byla i na laparoskopii a hned vzápětí otěhotněla a tudíž další etapu do centra pro neplodnost jsem absolvovat nemusela :-) držím palečky

…láska na celý život :-)

Terrina
25.6.2014 v 20:16:52

Ahojky Kitko, v takovém věku si dává gynekolog trochu na čas, pro svůj klid bych se asi někam objednala, za konzultaci nic nedáš. Sestřenka byla v Brně v Repromedě a moc si ji chválila, byla na úspěšném ivf, před každým krokem jí všechno podrobně vysvětlovali, poradili a byli prý moc milí. Hodně štěstíčka, určitě se brzy zadaří!

Kitka
16.6.2014 v 18:08:44

Díky moc za všechny vaše reakce a podporu, je mi 29 a doktorce se právě zdám taky dost mladá, proto chce zatím vyčkávat a já bych právě ráda promluvila i s někým jiným, tak se poohlížím po nějaké klinice, ale slyšela jsem, že se tam hrozně dlouho čeká, snad i půl roku, je to možné? Nemáte některá zkušenosti s nějakou v Brně?

zbynula
27.5.2014 v 19:40:04

Já jsem teda slyšela, že už po roce marného snažení by se mělo začít něco dělat… Nějaké další vyšetření. Držím palce!!!

MarysekMarysek
27.5.2014 v 11:52:53

No říká se, že po roce už by se mělo jít na nějaká další vyšetření…

Podle mých zkušeností na to nemyslet :)

Stránky: [1] 2Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • výchova, děti, rodiče, maminka

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist