Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Zkušenosti s výrobky a službami » Využili byste coworkingová centra?Využili byste coworkingová centra?
Anonym
14.2.2014 v 9:17:19

Ahoj všem,

ráda bych se zeptala na váš názor.

Využili byste coworkingové centrum?

Jedná se o sdílení kanceláře pro rodiče, kteří pečují o děti a zároveň potřebují pracovat. Rodiče mohou využít kancelář s wifi internetem s možností si zapůjčit notebook, využít tiskárnu a skener. Součástí je herna pro děti, kde se o děti starají vyškolené pracovnice.

Petra H.

Stránky: [1] 2 3
Anonym
19.2.2014 v 13:14:36

Díky za názory ohledně koutků a školek. Ten náš “koutek“ je spíš jako školka. Jsou tam trvale dvě slečny, nestřídá se tam kdovíkolik brigádnic. Obě mají VŠ, jedna je pedagožka, druhá má výtvarné zaměření, ale s dětmi má samozřejmě zkušenosti. Mile mě překvapilo, že když jsme přišli po několikaměsíční prodlevě, slečna si nás pamatovala a ověřovala si, má-li dítko pořád rádo to či ono. Přijde mi, že ten náš koutek je dle vašich definic spíš školka – děti mají nějaký denní program, volná hra se střídá se společnými aktivitami (tvoření), je-li hezky, jdou na hřiště, … Je vidět, že se hodně snaží. Ovšem to je jen jedno coworkingové centrum, v jiných to může být úplně jinak. Srovnání s koutky nemám, znám jen ten v Ikea, který je takový, jak jej popisujete – děti si tam dělají, co chtějí, pokaždé je tam jiná pracovnice, o níž nic nevím, … Tam se mi dítko odkládat nechce.

LienLien
19.2.2014 v 11:18:46

Tyhle koutky u nás jsou založené na tom, že do nějaké doby (třeba 10 minut) musíš přijít po zavolání, že není vše OK, takže jakýkoli problém řeší zavoláním rodiči. Pokud jde o úrazy, tam je to určitě individuální, nikdo mi nezaručí, že dokáže zareagovat pohotově ať už v koutku nebo školce nebo na ulici, to je opravdu člověk od člověka a vidět předem to na něm dle mého není.

Danniella
19.2.2014 v 10:32:24

Jasně, dokud si děti hrají, tak je to v pohodě, ale působí to na mě nedůvěryhodně a nedovedu si představit, že by tihle pozorovatelé vůbec věděli, co dělat, kdyby toho bylo třeba.

LienLien
19.2.2014 v 10:06:08

DAniello, u nás je to stejné a to je právě to, co mi vyhovuje, že si děti můžou hrát samy, ne že jim někdo implantuje své představy co a jak se má dělat :-). JInak ale pokud koutek využívám, tak jeden stejný, kam jsme jezdily nakoupovat (už ani to ne, protože jsem změnili nákupní prostor), takže ti lidé jsou tam pořád stejní.

Danniella
19.2.2014 v 9:56:55

K centrům se vyjadřovat nebudu, přijde mi to dobré, ale přímou zkušenost nemám.
Chci jen k těm koutkům – nikdy jsem nebyla nucená hlídání v koutku využít, působí to na mě podobně jako na Ježečka. Školku si můžu (aspoň do jisté míry) vybrat, vím, jací v ní pracují lidé a učitelku vídám denně, můžu s ní mluvit, ona zná moje dítě atd. Měli jsme to štěstí, že tři ze čtyř učitelek v naší školce byly super, k dětem měly dobrý vztah a rozhodně to nebyly nějaké vyhořelé absolventky pajdáku.
V koutku je úplně cizí člověk, který může být dobrý, ale taky nemusí, nevím o něm nic a pravděpodobně ho uvidím jen jednou v životě, takže nemám šanci zjistit, jak se k dětem bude chovat. No, ale hlavně – spíš předpokládám, že se k dětem nebude chovat nijak, bude sedět a koukat. Nijak jsem se na to nezaměřovala, ale nevybavuje se mi, že by kdokoliv v jakémkoliv koutku s dětmi něco dělal, je to opravdu jen pozorování dětí.
Možná je to někde jinak, to by mě pak zajímalo, jestli má někdo opačnou zkušenost, určitě by mě to zajímalo.

LienLien
19.2.2014 v 8:58:32

Tak já bych jen chtěla reagovat na úvodní příspěvek, že coworkingové centrum není primárně centrum pro rodiče s dětmi, nejznámější Hub podlě mě vůbec tuto funkci neplní, jde hlavně o sdílené pracovní prostory, tedy, že můžu jít do kanceláře jen jednou za x a platit si jen jednou za x a jindy to místo využívá zase někdo jiný. Nebo třeba lesní školky, které mají zázemí mohou toto zázemí (ve kterém nejsou) nabídnout za úplatu na ateliér, kancelář, cokoli jiného. Zkrátka ta hlavní myšlenka je SDÍLENÝ prostor, nikoli hlídání pracujícím rodičům.

Zatím jsem neměla důvod využít, ale vím o nich, pro lidi na “volné noze“ určitě super počit. Většinou jsou to neziskové organizace, tudíž to není ani předražené.

TAdy asi nejznámější u nás pro představu:

http://prague.impacthub.net/

Další na co chci reagovat jsou koutky versus školky. Pro mě to jednoznačně vyhrávají koutky apod., právě proto, že tam také nejsou učitelky poznamenané PDGvzděláním. Mmch Ježečku ty nejsou ani v mnoha školkách, musí si doplňovat vzdělání, nebo počátkem příštího roku školku opustit. NO a nyní je stejně před schválením nový zákon o péči a výchově dětí od 0 do 6, který tyto všechny skupiny (výchovné skupiny – maminky doma, miniškoličky, mateřská centra, lesní a jiné alternativní školky) zlikviduje, takže nic takového nebude moci existovat, pokud projde. Tak se všichni svorně můžeme vrátit do školek nebo být s dětmi doma :-).

JežečekJežeček
19.2.2014 v 8:36:18

Já vidím rozdíl mezi školkou a koutkem hodně velký. Ve školce jsou vystudované učitelky a v koutku je to velmi často brigádník, který pouze hlídá, aby se nic nestalo majetku a dítěti. Viděla jsem takový koutek několikrát, ale nikdy jsem neměla odvahu tam dítě dát, byť jen na chvíli, právě z toho divného pocitu, kdo ty děti hlídá. Slečna po maturitě s mobilem u ucha asi 5 minut jsme tam stáli, ona zády k dětem a tlachala. Další byla starší, ale měla před sebou noťas, dětem tam hrála TV a samozřejmě nechyběl koutek k nákupu sladkostí a sladkých vod. *

bamiskabamiska
18.2.2014 v 17:51:34

a to nemluvím o financích když koukám na hlídací koutky kolik se ta to platí..

bamiskabamiska
18.2.2014 v 17:50:06

školka je vzdělávací instituce proto se to i jmenuje mateřská škola….a pracuje se podle rámcového vzdělávacího plánu…

Anonym
18.2.2014 v 15:06:18

Můžete mi prosím vysvětlit, jaký je rozdíl mezi školkou a hlídacím koutkem? Nemyslím to ironicky, díky.

Ježečku, můžu dát info jen o tom centru, kam chodím a o kterém jsem tu už psala. Je to pro děti od 18 měsíců do 6 let. Při přebírání menšího dítěte se ptají, umí-li chodit na nočník; pokud ne, rodič předá plínky a ubrousky a slečny se postarají. Cena – jak jsem psala, je to zdarma. Pokud překročíš týdenní limit (nebo dáš hlídat 2 a více dětí), pak platíš 65 Kč za hodinu, navíc tam jsou slevy na vícehodinové pobyty (půldenní, celodenní, týdenní, měsíční, …), takže pak je ta cena třeba jen 50 Kč či 45 Kč za hodinu. Ale tohle centrum, o kterém píšu, je dotované. Jiné coworkingy, které jsou bez dotací a nezaměřují se na maminky, mají ty ceny samozřejmě úplně jinde.

Petro H., můžu se zeptat na důvod založení diskuze? Díky.

Stránky: [1] 2 3Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist