Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Děti » Vzdělání, škol(k)a » Odklad školní docházky, jste pro nebo proti?Odklad školní docházky, jste pro nebo proti?
nuninka
3.2.2014 v 10:19:13

Bylo vám doporučeno dát dítěti odklad, přestože si myslíte, že je šikovné a školu zvládne?
Co je v dnešní době pro dítě lepší? Prodloužit mu “dětství“ ve školce nebo ho “strčit“ do školy, přestože to odborníci nedoporučují?

Dcera měla doporučen odklad od paní učitelky. Já byla proti a dodnes toho nelituji. Myslím si, že tenkrát opravdu nebyl důvod. A hlavně by tak přišla o všechny své kamarádky.
Jediný důvod, proč nám byl odklad doporučen, bylo to, že chodila na logopedii. Ještě neuměla Ř.

Syn měl odklad, protože je narozený v říjnu. A jde vidět, že je ve třídě z kluků největší a nudí se. :-(
Nevadí mi, že šel o rok později, ale že se teď opravdu nudí.

Jste pro odklad, nebo si myslíte, že i když vám ho doporučí, ne vždy to je opravdu nutné?

Stránky: [1] 2 3 4
kubajzMDkubajzMD
6.2.2014 v 19:13:28

Tak našemu Kubovi bylo 6 v říjnu a k zápisu jsme poprvé šli teď.Vlastně má jakoby samostatný odklad a já jsem ráda.Hodně mi připomíná syna alena5 Dcera je dubnová,takže odklad neměla.Ale na rozdíl od syna byla mnohem samostatnější a snaživější.

vdaná

alena5alena5
6.2.2014 v 18:58:39

Odklad jen kvůli nezvládnutému písmenu ř mi příjde blbost,ale pokud jsou k odkladu opravdové důvody tak jsem pro.Já to řešila u obou dětí,jedno je koncem srpna a druhé začátkem září.Srpnové nakonec po dlouhém váhání odklad nemá a je sice druhé nejmladší ve třídě,ale dlouho byla největší a sice nelituju,ale byly doby kdy jsem si tím moc jistá nebyla,navíc v ppp mi to při kontrolách připomínali že měla mít podle nich odklad.A taky musím říct že dodnes je poznat že jsou spolužáci i o rok a až rok a půl starší-jsou prostě už někde jinde.U druhého zářijového jsme když měl 4 roky uvažovali že by mohl do školy “dřív“,zajímal se v té době sám o písmena,krásně mluvil už od 2 let,ale pak tak nějak ustrnul ve vývoji,písmenka ho přestaly zajímat,nekreslil apod. a tak jde do školy až tak jak dle zákona má,tj. ve skoro 7 letech a musím říct když porovnám děti tak je fakt vývojově jinde,dcera už byla mnohem samostatnější a on dozrává až teď.Největší je ve třídě ve školce taky,i když teda není nejstarší-jsou tam i odkladové děti co už 7 měli.

LienLien
6.2.2014 v 11:33:43

kšando povinné to je pro školku, tzn. musí přijmout předškoláka, ale ne pro rodiče, zatím

bamiskabamiska
6.2.2014 v 11:17:37

kšando povinné to není, podle mě to neplacení školného byl pokus aby se v tom předškolním roce více do školek chodilo(tak nějak to vnímám ale spíš k romské straně co je za darmo…ale to je můj osobní pohled) ….s tím předškolákem to snad tak pořád je, pokud přijde má přednost před kýmkoliv…

někde jsem četla že to chtějí zavést povinně, ten poslední rok, ale tak nějak mi to přijde jako plácnutí do vody….

nehledě na to že místa nejsou už takhle, stejně si myslím že kdo potřebuje, chce atd. tak dítko dává a kdo nechce tak ho dá na pár dní a pak budou marodit atd. a nedivila bych se to je takové to vnucování….no a výsledek bude že budou zabírat místa těm co chtějí ….

MarinadaMarinada
6.2.2014 v 10:31:42

Kšando, povinný zatím není, ale uvažuje se o znovuzavedení.

Anonym
6.2.2014 v 10:13:16

No, já si nejsem tedy už jistá, ale domnívala jsem se, že poslední rok školky povinný je – proto se neplatí školné, děti MUSÍ být přijaty bez ohledu na trvalý pobyt… Bamisko, pletu se? kšadna

MarinadaMarinada
6.2.2014 v 8:57:10

Lien, tak to mě nenapadlo – je to možné.
Ale za mě povinná školka rok před školou byla, ale stejně mě tam máma nechala celkem jen asi 10dní za celý rok a nic se nestalo – takže v případě nouze se dá všechno obejít :-)

LienLien
6.2.2014 v 8:49:57

Jestli ono se na to nepoukazuje proto, aby měli pádný důvod zavést povinnou školku :-(

MarinadaMarinada
6.2.2014 v 7:43:10

Já jsem ráda, že v ČR je možnost odkladu školní docházky.
A jak s tím kdo naloží, to už je na každém. Poukazování na to, že je moc dětí s odkladem, mi přijde divné.
Spíš to beru tak, že když v novinách nemají o čem psát, vždycky je možnost vytáhnout nějaké takovéhle chytlavé téma :-)

zbynula
5.2.2014 v 19:35:35

Tak to je velmi individuální. Některé dítě prostě odklad potřebuje, pro jiné je zbytečné. Můj syn je říjnový, pohrávala jsem si s myšlenkou, dát ho do školy dřív, jsem teď přesvědčená, že by to zvládl. Nenašla jsem odvahu, podzimní kluk…. Kdyby byl v srpnu, neváhám ani minutu. No, tak to je, už to neřeším, nudit se asi trochu bude, počítat umí lépe než leckterý druhák (učím na prvním stupni, tak mám srovnání). Ale zase neumí ještě číst, má teda nějaké pokusy, ale jede po písmenkách a neumí si to spojit. Neučím ho nic, on se o vše zajímá sám. Do školy se těší, hlavně na sporty a do družiny :-)
Dcera je lednová, u ní budu doufat, že odklad nebude nutný, to by byl moc dlouhý odklad.Je šikovná, ale zatím neumí půlku abecedy – vyslovit :-) Rozhodně není tak zvídavá jako syn. Teď měla čtyři, tak uvidíme…

Stránky: [1] 2 3 4Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • výchova, děti, rodiče, maminka

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist