Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Co se jinam nevešlo » Pomůžete s nápady na zimní olympiádu pro děti?Pomůžete s nápady na zimní olympiádu pro děti?
bamiskabamiska
21.1.2014 v 19:31:06

JDu si pro daru :D. Příští týden mám ve školce téma zimní sporty. Dnes jsem žbleptla, že bych s dětmi udělala zimní olympiádu ale ve třídě. Sníh zatím není. No a tak alternativu ve třídě. No nikdy tam nic takového nedělali a tak mi bylo s radostí přikývnuto. No a já se musím pustit pomalu do vymýšlení.
Holky napadá vás něco co použít a udělat, moc jsem nad tím nepřemýšlela?

 • Chci si s dětma udělat vlajku s kruhy, obětuju prostěradlo :D.
 • Najít či vymyslet nějaký slib sportovců….neznáte nějakou třeba písničku?
 • Zapálit oheň….ale to musím promyslet bude to uvnitř…
 • Pripravit medajle za účast pro všechny společně s diplomem, nechala bych je zalít, ale nevím co najdu na netu nebo něco nakreslit.
 • nějakou blbinku k tomu v podobě hračky z kinder.

 • disciplíny:(jdu vařit z vody fakt je to nepromyšlené)

 • na bobech by třeba kolem židličky tahaly plyšáka nesměli by ho ztratit
 • hokejkou na bránu třeba tři pokusy…
 • narazit kulicha, dát šálu, do rukou hůlky a slalom mezi kuželkami…
 • shodit míčkem(sněhovou koulí plechovky….
 • prohodit papírovou koulí obruč….

 • Holky co vás napadá něco lepšího, čím doladit, napadá vás něco? Budu ráda za každý postřeh…ještě budu muset hledat na netu jestli někde něco není….

  Stránky: [1]
  bamiskabamiska
  27.1.2014 v 17:23:22

  dnes máme první část olympiády za sebou jen začátek, zítra je den soutěžení a vyhodnocení….

  děti byly fajn a snad si to užily….ráno byly různé aktivity na stolečkách pro trénování počtu, barev na plamínkách(pochodeň), atd.
  - povídalo se u vlajky a vysvětlovalo proč jsou barevné kruhy a k barevnými světadíly
  - máme i maskota medvěda zítra ho budou malovat
  - barevné světadíly byly rozmístěné po místnosti a o tv na rozhýbání použily na pohotovost na reagování na signál
  - učili jsme se básničku o kruhu – kruhy na vlajce
  - největší radost byla u hokeje s hokejkami z lékařských špachtlí
  - následovalo napuštění pěti balonků barevnou vodou stejně jako barvy na vlajce pomocí stříkačky, zavěsily jsme ven a pokud kolem školky obchází mráz a balonky zmrznou tak se můžeme pustit do soutěžení :D
  - no a nabírání stříkačkou se jim tak zalíbilo, že jsem hned zinscenovala soutěž kdo dřív naplní hrníček…a měla jsem malé andílky s malou potopou :D

  ZÍTRA POKRAČOVÁNÍ to už budou disciplíny…tak držte palec…no ono to je jen v rámci naší maličké a málo rozpočtové školičky tak musíme improvizovat :D  budou i medaile pro každého…nechci vyzdvihovat první, druhý třetí…ti malý by neměly šanci mám smíšenou třídu a chodí jich málo abych je rozházela ….takže dobří budem všichni jen někdo rychlejší :D

  lnorilnori
  22.1.2014 v 10:00:45

  Hra je týmová, tak jestli se ti to bude hodit:
  1. Každé dítě dostane papír (bílý jako sníh), zmačká si ho jako kouli.
  2. Děti se rozdělí do dvou skupin, stojí proti sobě, dělí je dlouhá čára, přes kterou nesmí překročit, třeba švihadlo.
  3. Děti po sobě hází koule tak, aby na jejich stratě bylo koulí co nejmíň, snaží se je všechny co nejrychlejc naházet k soupeřovi. Vyhrává družstvo, které má nejmíň koulí.
  4. Družstva vyberou svoje zástupce, ty každýmu podáš košík, a kdo má nejrychleji sesbíráno, ten vyhrává.

  PetraPetra
  22.1.2014 v 9:22:36

  Bami, co do výroby medailí zapojit taky děti? Pak to třeba nechat jen zalaminovat…

  …neustrnout ;-)

  nuninka
  21.1.2014 v 23:30:39

  Bami, na internetu jsem našla třeba toto:

  Hry na sněhu

  BOJ O ČEPICE
  Vymezte si místo, podle možností.Venku asi 30×30 m. Hráči se stejnoměrně rozptýlý a pak začne bitva, při níž každý bojuje proti všem. kdo přijde o čepici, jde z kola ven
  Ten kdo sejme čepici soupeřovi zakřičí skalp.

  METEOR
  Nasbírejte v lese asi třicet šišek a rozházejte beze svědků na louce,tak aby dopadly od Vás do vzdálenosti 10 až 40 metrů do neporušené sněhové přikrývky,Pak zavolejte ostatní a řekněte: dnes v nočních hodinách přeletěl nad naším krajaem meteor. Těsně před dopadem vybuchl a rozpadl se na drobné ůlomky.Hledejte je ve sněhu. Kdo z vás jich najde nejvíce. V místnosti šišky nahradíme papírovými koulemi.

  ZAHÁNĚNÁ
  Pomůcky: sněhové koule, mety, velký nafukovací míč
  Popis:
  Dvě družstva stojí v řadách proti sobě ve vzdálenosti 15m na domácích metách za startovní čarou. Uprostřed je položen velký míč a každé družstvo se jej snaží pomocí sněhových koulí zahnat co nejdále od své domácí mety. Vítězí družstvo, kterému se po vypršení časového limitu podaří zahnat míč na soupeřovo území, nebo které zahnalo míč nejdále od svého území.

  Veselé závody – Kdo dál hodí list nezmačkaného papíru A4. Kdo dál vrhne nafouknutým igelitovým pytlíkem ( jako vrh koulí ). Kdo dál dofouká ping-pongový míček. Kdo dál hodí brčkem ( jako oštěpem ). Komu dál uletí vlaštovka z novin.

  Papírové koule – Každý si zhotoví z novin papírovou kouli. Družstva stojí proti sobě v určité vzdálenosti. Jdou proti sobě. Kdo je strefen, vypadává ze hry. Vítězí družstvo kterému zbude víc hráčů.

  Anonym
  21.1.2014 v 20:45:53

  Bami, už jsem taky přemýšlela – máme tedy v plánu až na půlku února, ale vzhledem k počasí… Já to tedy pojmu trošku jinak – chci dát důraz na kooperaci – ale s těmi školáky je to trošku jiné pořízení. Líbil se mi nápad u nás ve vesnici – dělají tedy olympijské hry v létě, ale mají děti rozděleny do družstev a každé družstvo představuje jeden stát – mají své vlajky, pouští jim kousky hymny…(takže tak zopáknu s dětmi trošku i zeměpis…:-)). Nechám je ve družstvech zahrát “hokej“ – tedy spíš florbal – můžete ve školce hokejkou a pukem střílet na bránu, nebo slalom…, nechala bych je skákat do dálky – jako skok na lyžích, nemáte tam ta prkýnka na nohy? – jakoby lyžičky…. Ještě ve škole udělám “soutěž“ o nejhezčího sněhuláka – dám jim k dispozici stejné materiály… a kdo si s tím poradí nejlépe (no jasně, že budou oceněni všichni, kdo se aspoň budou snažit:-))… Momentálně mě nic víc nenapadá… Kšanda

  bamiskabamiska
  21.1.2014 v 20:21:02

  LIEN DÍKY..TAK KDYBY NĚCO NAPADLO BUDU RÁDA… stopovačku budeme mít v červnu za pokladem s rodiči, tak aby to bylo trochu jiné…

  LienLien
  21.1.2014 v 20:10:06

  Bami já ti moc neporadím, je to vždycky naopak, ale jen jeden postřeh, přesunula bych to ven a udělala třeba stopovačku, byla by to větší příprava se stanovišti a najít něco zajímavého na konci, to bych udělala, když není sníh. Vevnitř fakt nevím, ale jak tě znám a čtu co už máš vymyšleno, tak to bude super.

  Stránky: [1]  Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist