Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Výživa, vaření, recepty » Ovoce do škol, znáte?Ovoce do škol, znáte?
nuninka
20.1.2014 v 8:13:57

Ohledně jídla taky diskuze už je, ale co ovoce/zelenina do škol, znáte to? Jsou školy vašich dětí také zařazeni do tohoto programu?

Ovoce/zelenina do škol má syn i dcera ve své škole. Já si myslím, že je to senzační nápad. Balíček dostávají 1x měsíčně a jde o pestrý výběr. Někdy dostanou ovoce, někdy zeleninu. Děti mají strašně rádi tu baby mrkvičku.
Sama dávám dětem skoro každý den ovoce nebo zeleninu na svačinu.

A jak se vám líbí nápad ovoce do škol?

Stránky: [1] 2 3
SonkySonky
9.5.2016 v 6:59:28

V jídelně dostanou občas kiwi jak beton, ale ovoce do škol bývá kvalitní. Aspoň u nás.

Marci55Marci55
2.4.2016 v 7:08:10

Znám a je to supr projekt.

Leni07Leni07
2.1.2016 v 21:42:25

V naší škole dostávají ovoce nebo zeleninu jenom žáci 1. stupně (od 1. do 5. třídy). Všichni, tedy i starší žáci, si ale mohou objednat a zaplatit mléčné výrobky dotované zčásti EU, zčásti státem.

MarinadaMarinada
21.1.2014 v 11:56:42

Meggii, tak to je fajn!

Anonym
21.1.2014 v 11:20:27

Marinado- dcerka krom jarni cibulky jinou nesni :-D
A az jsem zacala v tehu jist,tak rajcata a ty si dava porad :-D hrasek(mrkev..)je zde soucasti “vseho“ ;-) krom buchet :-)
Megg

MarinadaMarinada
21.1.2014 v 11:15:10

Ještě k té zelenině – dcera má třeba ráda jarní cibulku a rajčatovou šťávu (ne dohromady :-) ), jako batole zase jedla jedině zelený hrášek, jinou zeleninu jsem do ní nikdy nedostala.
A doktorka jí odmalička chválí, jak je chytrá, že vždycky sáhne po té největší vitaminové bombě…

meggi41meggi41
21.1.2014 v 11:00:15

Studenti ve skolach maji ke kazdemu obedu na konci “tecku“ovoce ,zajem je,vidim to(a dezert),pokud mela moje dcerka “studeny“obed ode mne,zelenina soucast obedu vzdy,ovoce jako tecka,jinak doma jime ovoce i zeleninu stale a automaticky,zeleninu davam ke kazdemu jidlu(krom buchet :-) )a ovoce milujeme,takze jime na kila hlavne mandari,jablka,kiwi,blumy,hrozny,nektarinky,ananas,krom dcerky jime i banany..po cely rok..
Megg

„Domov je tam,kde na vas ceka laska“

ctiradkactiradka
21.1.2014 v 10:24:57

U nás teda taky dostává denně ke svačině nějaký kousek ovoce nebo zeleniny, takže u nás se to jí. To co dostane jednou za měsíc v rámci projektu sice donese domů, ale sní se to, rozhodně se to nevyhodí. Nicméně celá ta “huráakce“ mi připadá zbytečná. Jak píšete, kdo to jí, bude to jíst i bez téhle propagandy, kdo nejí, nebude ani tak….
A navíc jednou měsíčně dostanou kousek jablka a k tomu třeba 4 cherry rajčátka… no prostě “mnoho povyku kolem toho“… :-):-):-) Je to opět jen skvělý byznys… :-)
A taky mě syn vykládá, že někdo má na svačinu třeba hamburger od mekáče… :-) Můj syn teda hamburger od mekáče “miluje“ (k mé obrovské radosti) – takže ho občas dostane jako nějakou “slavnost“, nicméně hned jsem mu vysvětlila, že pokud má někdo hambáč na svačinu, tak musí být minimálně den starý, a to že snad svačit nechce.. :-)

katka2000katka2000
21.1.2014 v 10:07:23

u nás toto není, ale děti, co chodí na obědy, tak dostávají ovoce několikrát do týdne.
Dcera má ovoce nebo zeleninu každý den jako součást svačiny, tak ani nevidím důvod. Co dostane u oběda, tak stejně nosí domů. Svačinu ale sní celou.
Spíš mě zaráží, že mi doma vykládá, jak po ní některé děti žadoní kousek jablíčka nebo i rajčátko. Podle toho, co vykládá, tak děti nosí hlavně různé tyčinky. Je pravda, že je jednodušší hodit ke svačině čokoládku než vykrájet jabko :-(

MarinadaMarinada
21.1.2014 v 7:30:55

Tak u nás to naštěstí není. Dcera ovoce ani zeleninu nejí a když si představím zase to vyšetřování, proč to nejí a nucení, ať to jí…no škoda mluvit.
Ovoce dostávají někdy k obědu a to nosí domů (ale jak už někdo psal, ono ani to nošení domu není zrovna ideální – takový rozmačkaný banán nebo nakousané jablko v batohu není nic moc :-) ).
A popravdě vůbec nechápu smysl téhle akce – kdo chce, tak si to ovoce přinese z domova a kdo nechce, ten to stejně jíst nebude.

Stránky: [1] 2 3Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • děti, komunikace, výchova dětí, výchova dítěte, výchova, rodiče, dětství, rodičovství

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist