Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Děti » Vzdělání, škol(k)a » Zápis do školy - odkladZápis do školy - odklad
LienLien
31.12.2013 v 12:08:24

Prosím, jestli někdo ví, potřebuju vědět, zda když malou zapíšu do nějaké školy a dostane odklad, tak jí další rok musím zapsat do stejné, nebo můžu kamkoli jinam. Díky

Stránky: [1]
alena5alena5
1.1.2014 v 23:08:42

Zbynulo taky jdeme k zápisu,ale tady je až o pololetních prázdninách tj.31.1.,ale papíry už máme doma od cca půlky prosince. 16.1. je u nás den otevřených dveří a ukázková hodina.
Můžu se zeptat jak probíhá zápis když je ve škole běžná výuka? Chápu že je odpoledne kdy už se neučí,ale pořád se tam dost dětí pohybuje díky družině a kroužkům,aspoň teda u nás to tak odpoledne vypadá.
U nás je totiž vždy o pol. prázdninách,dřív býval ještě i v sobotu dopoledne a probíhá tak v prázdných třídách které jsou nachystané na zápis.
Jo a proč chudák učitelské dítě? :-)Dcera má ve třídě zrovna 3 spolužáky co jejich matky na té škole učí,dokonce i jejich třídu a žádný problém neměli,paradoxně mi příjde že kluci jsou v chování ještě drzejší.

zbynula
1.1.2014 v 22:20:23

Když dítko onemocní, dělá se normálně dodatečný zápis, to je v pohodě. Učím na ZŠ a děláme to normálně. Taky letos jdeme k zápisu, máme ho hned 16. ledna, tak nervy už trochu pracují. Teda jen moje, syn je pohodář. Do školy jde určitě, pže měl teď v říjnu šest. Je šikovný, ale stejně obavy mám, jak říkají moje kolegyně, chudák učitelské dítě :-)

nuninka
31.12.2013 v 19:57:47

Může jít jinam. To, že jdeš k zápisu do jedné školy, neznamená, že musíš po odkladu do té stejné. Je to čistě tvoje rozhodnutí.

matodatomatodato
31.12.2013 v 14:15:09

Děkuji za informace. V případě nemoci bych se se školou potom domluvila.
Do poradny budu teprve volat, hned po svátkách. Nevím, jak stíhají, pokud budou mít hodně dětí, tak to do zápisu zřejmě nestihneme. Ale i tohle se dá asi řešit zpětně. Kdyby náhodou odklad doporučili, tak je snad termín někdy do května, kdy se dá ještě ve škole o odklad požádat.
Chci se na to zeptat u zápisu, pokud by nás do poradny dřív nevzali.
Nechtěla jsem do poradny chodit zbytečně brzy, syn dělá v posledních měsících velké pokroky – byla bych ráda, kdyby byl v pohodě a odklad nepotřeboval.

alena5alena5
31.12.2013 v 14:02:35

Lien já myslím že můžete jít k zápisu i do jiné školy,jen musíte té původní pak oznámit že tam nenastoupíte,ať s vámi nepočítají.

Matodato jdete do poradny před zápisem,nebo až po něm?S nemocí-pokud opravdu nebude schopný jít k zápisu,tak by jste to měli oznámit řediteli školy a ten vám řekne co a jak.

LienLien
31.12.2013 v 13:57:59

Matodato, našla jsem k tomu tohle:

7. Jak máme postupovat, když bude dítě v den zápisu nemocné nebo se nebudeme moci dostavit z jiných důvodů?

Zákonný zástupce dítěte musí informovat o této skutečnosti ředitele školy a po domluvě se uskuteční dodatečný zápis nejpozději do 15. 2. daného roku.

matodatomatodato
31.12.2013 v 13:38:02

Já si myslím, že by mohlo stačit ve škole, kde dítě odklad dostalo to jen oznámit, že bude chodit jinam. A potom jít k zápisu do jiné školy. Ale zkušenost s tím nemám.

My jdeme taky v lednu k zápisu a do psychologické poradny, tak to snad syn zvládne bez odkladu.

Jen by mě zajímalo, kdyby syn náhodou onemocněl a k zápisu osobně nemohl – jak se to řeší. Musí pak přijít v náhradním termínu? Asi by ho učitelky vidět měly, nejspíš nebude stačit kdybych přišla jen já. Zápis je až za pár týdnů, tak doufám, že zdravý bude. Ale člověk nikdy neví..

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • výchova, děti, rodiče, maminka

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist