Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Výživa, vaření, recepty » Štědrovečerní večeře, jak probíhá u vás?Štědrovečerní večeře, jak probíhá u vás?
nuninka
17.12.2013 v 19:27:27

Naši známí mají večeři o 5ti chodech. Začínají vařenou klobásou, pak hustá polévka, už ale nevím jaká, ryba se salátem, další nějaké maso, dezert a ještě něco mi chybí, ale už si to nepamatuji.
Jednou nás pozvali a já po polévce už nebyla schopna nic sníst. :-)

Jaká je vaše Štědrovečerní večeře? Klasika nebo máte nějaké tradiční rodinné jídlo?

Stránky: [1] 2
JežečekJežeček
23.12.2013 v 15:13:52

Alenam, máš pravdu, to nádobí nikam neuteče, počká, zaručeně ;-)
U nás je to stejně, jak popisujete. Uděláme tabuli, převlékneme se do svátečního, zasedneme (polévku neděláme žádnou, stačí salát a řízek, babičky mají kapra a my kuřecí řízek). Snažíme se nezvedat od stolu, možná trochu pověrčivost. Taky nádobí neumývám, jen sklidím, děti pošleme k oknu do pokoje vyhlížet ježíška a popřípadě douklízet hračky a dáme pod stromeček dárečky.
Stromeček strojíme v noci na Štedrý den, jako že nám ho přinesl ježíšek, takže děti mají překvapení hned ráno.
Leto uvidím, jak to dopadne. Jdu dnes na noční, jak budu zítra vypadat nevím, spát nepůjdu a 25. mám hned denní, takže počítám, že odpadnu kolem osmé večer. *

LienLien
23.12.2013 v 8:23:58

U nás všechno nanosíme na stůl nebo tak, abychom dosáhli, pak je přípitek, něco proneseme, většinou já, polévka rybí, kapr, salát, kuřecí řízky. Pak nosím ze stolu špinavé nádobí (nemyju, jen odnáším ze stolu), zpíváme přitom s holkama koledy a tatínek se jde podívat, jestli už náhodou nepřišel :-), umyjeme ruce a zazvoní zvonek. Máme to vychytané, můžeme oknem, takže po zazvonění manžel vyleze z okna a přijde jako zvenku a je překvapený, že už se jde ke stromku. Letos asi vynechám polévku, nechce se mi jí dělat a budu mít jen mlíčí nebo jikry, takže by to nebylo ono a navíc je toho právě i tak dost a dost.

alena5alena5
22.12.2013 v 21:55:08

U nás se skoro vše nachystá k večeři,pak se převlékneme a děti mají za úkol být v pokojíku a vyhlížet z okna Ježíška (starší na to samozřejmě už nevěří a tak spíše hlídá malého aby tam vydržel) a my mezitím rychle přemísťujeme dárky pod stromeček.Pak se obyvák zavře a my jdeme do kuchyně večeřet.Pouštíme si u toho koledy a protože u nás na ryby nejsme tak máme knedlíčkovou polévku s osmaženými rohlíky a pak řízek s bramborovým salátem.Od stolu nevstáváme.Jednou jsem strávila štědrý večer u tchýně a byla jsem zděšená jak tchýně během večeře pořád někam odbíhala. Po večeři jen sklidíme nádobí ze stolu a jdeme ke stromečku.Nádobí myjeme až později nebo druhý den.Když jsem byla dítě tak jsme museli nejdřív umýt nádobí a děsně jsem to nesnášela,takže to nedělám,však ono vydrží.

nuninka
21.12.2013 v 20:53:01

Koledy si také pouštíme. A než jdeme čekat do koupelny na Ježíška, tak dáme na talířek pár kousků cukroví a to položíme k otevřenému oknu.

bamiskabamiska
21.12.2013 v 20:41:44

zuzino také si pouštíme vánoční koledy …k večeři jen tak podbarveně potišeji…
i dětem ve školce jsem celý týden k obědu zapalovala svícínky na stolech a pouštěla koledy, jen občas místo jídla zpívaly :D

zuzina
21.12.2013 v 20:08:42

Dnes jsme ještě doděláváli nepečené cukroví a malý vytáhnul CD s vánočníma písničkama,které si už řadu let pouštíme ke štědrovečerní večeři.
Máte také nějaké sváteční nebo si nepouštíte žádné nebo zpíváte koledy?

…láska na celý život :-)

Magda K.
19.12.2013 v 10:40:36

U nás je taky klasika. Dáme si vánoční oplatek, předkrm – buď šunková rolka plněná nebo plněné vajíčko s kaviárem, pak rybí polévka (dříve byla houbová), smažený kapr a bramborový salát. Starší kluk má řízek s bramborovou kaší. K tomu přípitek něčeho dobrého :-)

…mít největší štěstí v životě

MANKAš
19.12.2013 v 9:03:56

Zrovna včera jsme přemýšleli, jestli bychom dokázali odcestovat a stravovat se na Štědrý večer někde v hotýlku či restauraci, což je dneska sice módní, ale nás to asi neláká :-)
Asi máme prostě rádi to svoje :-)Máme fazulovou polévku s nudličkama, tatínkovi dělám hřibovou kulajdu, pak je klasika bramborový salát a kapřík, ještě před loni holky kapra moc nejedli, ale tatínek mezi tím začal rybařit, maminka se naučila kapra dobře udělat (teda myslím :-D) takže už ho holky jedí obě dvě, no s bramborovým salátem je to horší, takže zřejmě budou mít obě brambory na loupačku :-)
Já už se těším :-)
Od stolu se snažíme také nevstávat, tak uvidíme jestli se to podaří :-)

…zodpovědnost, štěstí a také potřebnost :-)

bamiskabamiska
18.12.2013 v 15:12:37

kšando asi jsme měli tatínky z jednoho vrhu…keyž šáhnul po dalším řízku kapra viděla jsem rudě…no působilo to na mě jak červená na býka :D

unás klasika připijem si, dáme rybí polévku, dáme salát s řízkem kuřecí, vepřový nebo pangas no a pak hurá ke stromku…

dětem jsem i dělala dokud nejedli salát bramborovou kaši malý ji letos bude mít také…

Anonym
18.12.2013 v 15:08:27

Nuninko, to by nás “zabilo“. Pamatuju si jak jsem byla vždy na taťku naštvaná, že si přidává – dělal to schválně, aby to čekání prodloužil…:-). U nás odnesu nádobí ze stolu neb tam dávám chlebíčky… Pak jdu s dětmi do koupelny si načančat a manžel nanosí dárky (dětem říká, že jde se psem)… a pak se na to vrhnem. Kšanda

Stránky: [1] 2Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • výchova, děti, rodiče, maminka

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist