Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Domácnost a bydlení » Novostavba nebo rekonstrukceNovostavba nebo rekonstrukce
Anonym
10.12.2013 v 17:08:34

Dobrý den,
zajímal by mě váš názor. Budeme se stěhovat a máme na výběr novostavbu viz: http://www.kotihyacint.cz/fotogalerie-bytu-praha-12/ nebo rekonstrukci staršího bytu. Finančně v tento moment vyjde lépe byt s rekonstrukcí. Nicméně si nejsem jistá, že se časem nenajdou dodatečné problémy, rekonstrukce se neprodlouží apod. Co byste brali vy? Jaké máte zkušenosti s rekonstrukcí a novostavbou? Díky

Stránky: [1] 2
Marci55Marci55
29.8.2015 v 14:57:42

Kdybych měla peníze, tak raději novostavbu

snanysnany
26.4.2015 v 15:13:54

U bytu bych se rekonstrukce nebála, u domu bych raději volila novostavbu.

…obrovskou zodpovědnost

Julianka
21.4.2015 v 10:18:00

Hledat bydlení se dá různě, např. tu https://www.kuprealitu.cz/ nebo přes realitku tu www.prazskereality.cz, dneska je ten internet všude. Jenže vždycky je lepší si to prohlédnout osobně, porozhlédnout se v okolí. Třeba do Modřan bych nešla je to hrozně z ruky, nepraktická doprava a tak.

Skladanka
4.4.2015 v 11:48:06

Ahojte. My jsme se také rozhodovali, jestli se pustit do rekonstrukce, nebo novostavby. Rozhodli jsme se pro novostavbu, cenově to bylo skoro to samé, ale teďko máme pěkný moderný dům a s manželem a 2 dětmi jsme štastní :)

Anna5
24.3.2015 v 21:39:17

Jo do té prodejny se právě chystáme, si říkáme, že to bude takový rozhodující krok :) Zatím teda děti nemáme, ale chceme v budoucnu, takže proto taky takové požadavky :D No mi se hrozně líbí třeba i ty dřevěné, ale zase se to musí zkombinovat s interiérem a to je docela těžká práce :o

Moonka
23.3.2015 v 12:56:19

ahojky, pokud máte doma malé děti, tak bych opravdu volila schodiště, které je bezpečné, které nebude klouzat. Jinak ta firma empate má opravdu velice hezké typy schodišť, podle mě si tam vyberete a pokud to nebude nijak předražené a bude to kvalitní, což podle mě od této firmy bude, tak bych asi už dál nehledala, ale zašla bych se rozhodně poptat do prodejny než se definitivně rozhodnete k realizaci :)

Anna5
25.2.2015 v 16:20:41

Ahojte, minulý rok jsme začali stavit hnízdečko lásky :) máme hrubou stavbu a přišla na řadu otázka jaké schody. Proto začínáme hledat různé inspirace. Chceme schody, které budou bezpečné, aby neklouzaly, moderní a elegantní a také kvalitní :) Už jsme se dívali na několik firem a nejvíce se nám pozdává firma Empate. Jaký máte názor vy na schody? :)

JarmuschkaJarmuschka
18.12.2013 v 19:11:18

Připojuji se k názoru Semelky.
Pokud jde někdo do hotové novostavby, aniž by ji předem mohl ovlivnit, dohlédnout na ni, tak je to sázka do loterie.
Na druhou stranu, pokud člověk sám rekonstruuje, už to dělá – předpokládám – podle svého. Ale zase záleží, v jakém stavu je ten byt před rekonstrukcí.
My si třeba radši zvolili novou nemovitost, jen pár let obývanou, před levnějšími staršími nemovitostmi, do kterých bychom ale museli moc investovat – času, peněz i energie.

…obavy i radosti až do smrti.

Anonym
18.12.2013 v 16:01:00

Díky za názor.
Je pravda, že všichni doporučují si tu novostavbu pořádně prověřit, přesně proto, aby se dalo vyhnout problémům, o kterých píšete. Já jsem slyšela i pozitivní recenze na novostavby, takže je to nejspíše projekt od projektu.
Jinak díky za upozornění na místní prostředí. Já jsem zvyklá žít kousek od centra, takže hluk a lidé mi do určité míry nevadí. Nejspíš si uděláme výlet a pojedeme se tam podívat, snad to tak zlé nebude.
Každopádně ještě jednou díky za informace, potřebovala jsem nějakou zpětnou vazbu :)

semelkasemelka
10.12.2013 v 17:30:35

jde o to, co srovnáváš …
jaký je ten starší byt a jaký je ten v novostavbě
to že je to novostavba ti taky jistotu nedává, zvláště když jde o developerský projekt… osobně znám tři lidi, co šli do bytu v novostavbě a roky se táhly dohady o předělávky a rekonstrukce aušusácky udělané práce…
jistota není nikde

nicméně v té lokalitě novostavby bych bydlet nechtěla, Modřany jsou velmi hezká oblast, ale zrovna tento bod je jejich středem jak koncentrací lidí tak koncentrací aut a autobusů. Poliklinika bývala denně narvaná lidmi, parkovat se tam nikdy pořádně nedalo (to by mne zajímalo, kde ta auta budou parkovat, když to tam bude zastavěné), velmi rušná křižovatka. Naproti hospoda nevalné pověsti. Tam nebude moc klidu…

Stránky: [1] 2Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist