Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Zdraví, nemoci, léčení » PneumokokPneumokok
cervinka
7.11.2013 v 12:41:20

Dobrý den, ahoj,
dcerka nastoupila v září zpět do školky, přemýšlela jsem, jestli ji mám nechat nadstandardně naočkovat (loni jsme dali žloutenku). Jaké nadstandardní očkování má u 4 letých ještě smysl. Přemýšlela jsem, že ji nechám ještě naočkovat proti pneumokokům tím prevenarem, protože to jsem nějak opomenula. Všimla jsem si, že na to je i nějaká akce u pojišťovny.
Dávali jste nějaké nadstandardní očkování vy? Díky!

Stránky: [1] 2
Anonym
17.12.2013 v 20:27:39

Proti pneumokokovi mám naočkované obě děti. Někdo říká, že zrovna ty kmeny, na které se u nás dá očkovat, se v našich končinách nevyskytují. S ohledem na náš přeglobalizovaný svět mě to přijde jako argument trošku chabé. Kdo to stíhá, ať té akce VZP využije, aspoň ušetří. Jak ti “starší“, tak pro děti…
Pěkný večer.
Iva

cervinka
12.12.2013 v 18:06:01

No tak nakonec jsem se s naší paní doktorkou na to očkování proti pneumokokovi domluvila. Jiné nadstandardní očkování už ale asi dávat nebudeme. Alespoň prozatím.
Jen jsme teď pořád nemocní, tak nevím jestli té akce VZP vůbec využijeme, tedy jestli to stihneme. Běží to jen do konce roku. Takže čekám, snad nemoc (tedy nachlazení :-)) rychle poleví a ušetříme i na dárky :-)

Sonča
6.12.2013 v 18:54:25

A měla malá někdy pneumokokovou infekci a jestli ano, tak z kmene, který je ve vakcíně?
Zeptej se doktorky případně si prostuduj příbalový leták, jaké jsou nežádoucí účinky, jestli náhodou nejsou závažnější, než samotná infekce. Dál bych se podívala, proti jakým kmenům pneumokoka je vakcína a jaké se v Česku vyskytují, jestli vakcína bude vůbec účinkovat.

A neptala ses náhodou doktorky, jestli ona svoje děti naočkovala?

Anonym
6.12.2013 v 15:31:27

Ahoj, náš malej jde sice do školky až příští rok, ale taky jsme té akce VZP využili, protože předloni prý tam nějaká holčička měla docela vážný průběh, tak to nechci riskovat. Děti do 5 let jsou nejohroženější. Dobrý je, že teď už stačí jen 1 dávka. Jinak jsme zatím nic extra nedávali, ale už jsme s doktorkou domluvené na jaro na encefalitidu, protože jezdíme často do Podyjí a tam je plno klíšťat.

Anonym
26.11.2013 v 9:15:28

Taky mám děti očkované proti pneumokokům. A dokonce i moji rodiče se na to chystají, protože zjistili, že ta akce VZP platí pro všechny. Jednorázová vakcína a 700Kč úspora, to se hodí. Žádné složitosti.
Jinak z těch ostatních nepovinných očkování máme ještě meningokoka a encefalitydu.
Z Brna zdraví IW

semelkasemelka
15.11.2013 v 17:59:30

tak u nás budou všici mít neisvac, havrix a encepur, oba mladší mají i synflorix.
Teď zvažuji u nejstaršího proti neštovicím, na příští kontrole se na to zeptám. On totiž ještě neštovice neměl, tak se chci poradit, do kdy je bezpečné čekat, jestli je chytne nebo ne…

Anonym
15.11.2013 v 12:15:03

Ahoj, přesně tak, ta akce VZP je jenom do konce roku. Už jsme to využili.
Jinak my jsme očkovali vedle toho pneumokoka ještě žloutenku a meningokoka, ale to už dřív. Encefalitidu ještě zvažujeme, ale vzhledem k tomu, že do lesa moc nechodíme, tak nás to zatím netrápí.

77olga77olga
8.11.2013 v 22:13:22

Dcera má Prevenar (pneumokok), Neis-Vac-V (meningokok) dále proti klíšťové encefalitidě a proti žloutence – prostě má i ten druhý typ žloutenky co není v tom povinném očkování.

katka2000katka2000
7.11.2013 v 14:45:15

Dcera má nadstandardní očkování proti meningokokovi, ale měla na očkování silnou reakci do půl hodiny, takže každé další očkování už hodně zvažujeme.
Žloutenku ani pneumokoky nemá. Na uši nikdy netrpěla. Má ale klíšťovku – tu máme všichni.

Anonym
7.11.2013 v 12:54:44

Ahoj krom vsech beznych ockovani,jsem dcerku dala ockovat (v 5r.k vuli nastupu do skoly-kolektiv)proti meningokum.O jinych muzu uvazovat,jsou zdarma…

Rozhodla jsem se tak po zvazeni,zaobstarani informaci i po porade s lekari ;-)
Z Uk Meggii

Stránky: [1] 2Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist