Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Zdraví, nemoci, léčení » Drobné dítě - problém?Drobné dítě - problém?
janca.masjanca.mas
16.10.2013 v 13:13:56

Ahoj holky, máte některá drobnější dítě? Jaké jsou reakce okolí? Co přístustup ostatních dětí a třeba i učitelek ve škol(c)e? Co na to lékař?
Moje holčička se na rodila jako drobeček 2,430 přesně v termínu, nicméně v porodnici jsem s ní musela zůstat 8 dní, i když prospívala, Apgar skore měla 10-10-10 a já byla taky v pohodě. Byla prostě malá a hotovo. Naštěstí moje doktorka to neřešila a okolí se předhánělo, kdo si tu panenku dřív pochová. Vše se změnilo při 3-leté prohlídce, kdy se paní doktorce nelíbila výška (po kom by byla taky vysoká-já 158cm, manžel 165cm). Byly jsme odeslány na různá vyšetření a malá prodělala několik odběrů krve. Vše samozřejmě negativní, ale tím pádem vždy následuje další vyšetření zase na něco jiného. Teď opět čekáme pozvánku:-(
Na jednu stranu jsem samozřejmě ráda, ale na druhou mám pocit, že už je toho moc a nevím, zda to nezačíná být i trochu byznys.
Jaké jsou vaše zkušenosti? Díky moc za příspěvky:-)

Stránky: [1] 2 3
janca.masjanca.mas
5.11.2013 v 13:30:27

Zbynule, díky moc za tvůj příspěvek. Na stránky jsem už taky narazila a prostudovala. No, za 14 dní jdeme do poradny, tak uvidím, co nám řeknou.

zbynula
4.11.2013 v 18:29:54

No, tak když vidím výšky rodičů, tak bych se vůbec nedivila, že je dceruška drobná. To je přece dědičné. Já hodně jsem hodně chodila na stránky http://www.růstovyhormon.cz.
Jestli neznáš, mrkni na ně, tam právě hodně vycházejí i z výšky rodičů. My máme děti sice spíš vysoké (taky si opačně vyslechneš “A on ještě nechodí do školy? Tak veliký?!“), ale dcera se narodila 31tt, měřila 40 cm a vážila 1,69 kg, první rok byla opravdu malinká, tak jsem se o tuto problematiku zajímala. Pak začala růst velmi rychle, teď má 3r+9m a měří 104 cm. Pokud máte vyšetření v pořádku, vůbec bych se tím netrápila. A že vás zvou na konrtoly, to je jasné, jakmile už se někam člověk dostane k dr., hned tak ho nepustí. My jsme toho s dcerou naběhali po doktorech, nikdy jí nic nebylo, vše preventivně kvůli předčasnému narození.

PadméPadmé
1.11.2013 v 19:45:26

Milá Jančo, tady je právě na místě zdravý selský rozum :-). Pokud Ty cítíš a víš, že je malá v pohodě, tak se tím vůbec nezaobírej a fakt na to kašli :-D.
Je dobré se řídit vlastním instinktem. Já si myslím, domnívám se, že když dítě není v pořádku (zdravé), že to maminka vycítí. Pokud vidíš (na vlastní oči, den co den), že se malé daří dobře, nic jí neschází, prospívá, je šikovná – hoď to za hlavu! :-)
Nikdy nebudou všechny děti stejné!!! A pokud se Vás někdo snaží nacpat do nějakých parametrů a tabulek, není to správné.

A k tomu jídlu…. já se domnívám, že to Tvoje holčička dělá správně :-). Řekla bych, že není důležité a podstatné, aby se našťouchla a jedla velké porce. O tom to přece není. Důležité je, aby měla pestrý jídelníček, baštila všechno (ovoce, zeleninu, maso, vajíčka, pečivo atd. atd.) a jedla s chutí :-).

… mít nervy jako ocelové špagáty :-D

janca.masjanca.mas
1.11.2013 v 14:39:27

Malá od malička nebyla velký jedlík, ale musím říct, že když přijde ze školky tak dělá nájezdy na ledničku. Řekla bych, že jí často v malých dávkách.

Anonym
1.11.2013 v 14:25:43

Jani, můj chlapeček se narodil s váhou 2,97 kg v předtermínu:( a samozřejmě jsem se nevyhla narážkám okolí. To neměl ani 3 kg? ten je ale hubenej apod. Mě to nervovalo, to byl asi důvod, proč jsem přestala kojit. Když málo přibíral, doktorka mi natvrdo řekla, že už se nejspís nerozkojím. Dnes váží přes 20 kg, je dlouhý a každý mu tipuje 5 let minimálně.
Když jsem čekala holčičku, moc jsem si přála přenášet a mít nejmíň 4 kg dítě. Sice se mi ani jedno nesplnilo, holčička se narodila akorát s váhou 3,5 kg, ale byla baculatá, pěknoučká a kojím ji doteď (21 měsíců). takže určitě se tím nenervuj, zvlášť když ani jeden nejste žádný dlouhán, tak po kom by to dítě mělo být dlouhý že? Mám kamarádku, která má také drobnější holčičku, ale sní toho daleko víc než ta naše. A jak jí ta tvoje? jana231

janca.masjanca.mas
31.10.2013 v 19:49:26

Padmé, zrovna minulý týden jsem to probírala se svým gynekologem. Doslova na mne kulik oči a nestačil se divit. První jeho věta byla, že ani manžel není velký, tak po kom by malá asi mohla být velká. Jenže vysvětluj to pořád dokola všem lékařům. Někteří se tváří, jako že jsem snad nezodpovědná matka! Jasně mi řekl, že být na mém místě (i vzhledem k prenatálním genetickým testům, které vyšly velmi dobře) by další testy jako rodič odmítl. Pokud by se potvrdil nějaký genet. problém, snejně se s tím nedá nic dělat.

Anonym
31.10.2013 v 19:46:16

Teď jsem se zrovna bavila s kamarádkou – u nich je to vůbec “podezřelé“ – první syn je vysoký (tatínek má cca 190 cm) a druhý je prcek – teď byli na tříleté prohlídce – 91 cm a 12,5 kg. Ptala jsem se jí, jestli něco dr. říkal a prý nic – že je vidět, že je spokojenej… My máme děti obě velké, ale to mi přijde, že se to toleruje tak nějak víc – malý ve třech letech 109 cm a 18 kg a dcera v 7 letech 136 cm a 30 kg. Kšanda

PadméPadmé
31.10.2013 v 18:13:53

Ahoj Jančo, já zas reaguji pozdě – tzv. s křížkem po funuse – Tvé diskuze jsem si nevšimla, promiň (zřejmě jsem nebyla v tu dobu na VD).

Přesto – MUSÍM Ti napsat, abys to neřešila! :-)

Já byla jako dítě malá a drobná pořád. Když se stálo v řadě, podle velikosti, vždycky jsem byla na konci řady :-D.
K tomu mám velmi světlou kůži – jsem “bílá“ – dárek od přírody – a pořád mě někdo podezíral, jestli nejsem nemocná nebo jestli mám dostatek železa :-) :-) :-).

Byla jsem zdravá, normální a v pořádku, nic mi nebylo, jen jsem byla trochu jiná než ostatní. Takže – pokud Ty víš a instinktivně cítíš, že je Tvoje dcerka v pořádku, netrap se tím a vůbec si to neber do hlavinky :-).

A jak sama píšeš – ani Ty, ani Tvůj muž nejste vysokého vzrůstu, takže holčinka skutečně nemá být po kom (vysoká, urostlá).

No… a k tomu byznysu… to si piš, že je to “byznys“…
Ty nemusíš absolvovat s malou vše, co koho napadne. Můžeš to odmítnout. Chci říct – pokud jsi přesvědčená (vnitřně), že je malá zdravá a v pořádku – můžeš říct, že další vyšetření nechceš. Je to na Tobě (event. to doma prober s manželem).

… mít nervy jako ocelové špagáty :-D

JarmuschkaJarmuschka
30.10.2013 v 22:46:20

Protože nás zítra čeká preventivka, vytáhla jsem zdravotní průkazy.
Holky se narodily v sedmém měsíci, délku oběma napsali 45 cm, váhu měla Lu 1700g a Any 1440g.
Ve třech letech se to začalo otáček.
Lu: 14,20 a 98 cm
Any: 15,20 a 100 cm

No a postupně holky taky vybočily z tabulek – ale opačným směrem. Sledovat jen “normy“, tak jsou přerostlé.
Ale paní doktorka to neřeší – prý když vidí mě…
;)

…obavy i radosti až do smrti.

katka6katka6
23.10.2013 v 9:31:39

Moje nejstarší dcera je taky drobná a taky podstoupila různá vyšetření,ale bylo to proto,že dva roky nerostla,nakonec vše dobře dopadlo. Je sice drobná,ale nemá po kom být velká :-). Jen ve škole s tím měla problémy, spolužáci toho dost zneužívali a chovali se k ní nehezky,ale po změně školy se to spravilo.
Ted‘ zase řešíme problém s nejmladší dcerkou,není sice malá, ale je dost hubená a musí být sledována na endokrinologii. Chodí do školky,je strašně hodná a děti toho hodně zneužívají,moc si k ní dovolují :-(
(Potvrzuji příjem)

Stránky: [1] 2 3Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist