Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Děti » Výchova a péče o děti » Kontrolujete své děti?Kontrolujete své děti?
nuninka
4.10.2013 v 16:05:39

Drera letos přešla na jinou školu. Začala dojíždět autobusem tam i zpátky. A musí se mi pokaždé hlásit. Když je ve škole napíše, že už tam je a naopak. Když jede domů, napíše, že sedí v buse. Teď začaly kroužky a uvažujeme, že jeden den, by chodila ze školy k babičce. A já si říkám, jestli po ní mám chtít aby napsala, že došla k babi, pak, že už je ve Fokuse atd…..
Na jedné straně jsem klidnější, když mi napíše, protože vím, že je v pořádku. Také vím, kde zrovna je. Na druhé straně si říkám, jestli taková “kontrola“ není zbytečná. Já ji věřím, jenom se o ní bojím. :-)
Jak je to u vás?

Stránky: [1] 2
nuninka
7.10.2013 v 21:07:55

Když jsem jela s dcerou autobusem do školy (když jela poprvé), říkala jedna starší paní, že kdyby byly telefony před x lety,mohla její dcera ještě žít. Musím říct, že mi z toho až naskočila husina. :-(

MANKAš
5.10.2013 v 21:46:58

Malá ke konci loňského školního roku, chtěla zkoušet chodit sama domů, povolila jsem, ale dostala mobil a pokud je nějaká změna, tak volá. Teďka už většinou sama chodí, jen když jdeme do kroužků nebo vím že ponese housle, tak ji vyzvedávám…ale jinak zavolá a zeptá se jestli může zůstat třeba chvilku na hřišti.

…zodpovědnost, štěstí a také potřebnost :-)

PetraOPetraO
5.10.2013 v 21:22:45

Nekontroluju, ani mě to nenapadlo, vlastně ani zatímnemám způsob, jak kontrolovat…O tomhle způsobu si myslím, že zrovna pro rodiče stejně moc uklidňující, co když bude dítě zaneprázdněné, zapomene, zapomene třeba doma mobil (to se mě stává dost často), to pak musí být dost znerovozňující, na to nemám nervy…

alena5alena5
5.10.2013 v 11:05:16

Tak takhle dceru nekontroluji,jednak by jsme proesemeskovali majlant,protože má dcera dost aktivit a navíc vím jak to děti mají,někam dojdou,začnou se bavit s kamarády a nevzpomene si hned napsat a já už bych pak byla akorát nervózní,navíc ani já nejsem celý den u mobilu.Jediné co máme domluvené je,že když hodlá přijít později než řekla,tak že napíše a když někam jede na výjezd že napíše že dojeli v pořádku.Do školy chodila sama už od druhé třídy,měla to cca 13 minut cesty.
Mimochodem jsem ráno ve škole v šatnách,kde jsou děti na nižším stupni a nevšimla jsem si že by nějak moc dětí hned po příchodu vytahovalo mobil a volali nebo psali sms že už jsou ve škole.

JanaKJanaK
5.10.2013 v 7:42:19

Nekontroluji, když byla dcera menší a chodila na kroužky, tak jen prozváněla, teď mi píše když je nějaká změna. Kluka nekontroluji skoro vůbec, jednak je to pošuk, který by mobil okamžitě ztratil a jednak když někam jde, tak hlásí kam a kdy asi tak přijde (i když s tím odhadem času ještě dost bojujeme).
Večer máme pravidlo do tmy doma a když se zdrží nebo chtějí od kamarádů přivézt, tak cinknou.

PeťkaPeťka
4.10.2013 v 22:23:15

Nekontroluji, ale když to tak čtu, tak začnu. :-)
Né, je dle mého největší problém s tím, že kdyby se dítěti něco stalo cestou do školy, rodič vlastně netuší nic, myslí si, že dítě je ve škole a co pak? Takže nějaké prozvonění po příchodu do školy asi není špatné.
Někdo mi říkal, že mají ve škole při vstupu jakýsi rám, kde si projedou kartu a když ten den dítě nepřijde a není omluvené, posílá to nějak dle nastavení sms rodiči. To je zajímavé.
Na druhou stranu když pak má dítě neustále prozvánět či psát sms, pak na sebe akorát upoutává pozornost a nějaké starší dítě mu může na ulici ten mobil jednoduše sebrat z ruky.

MajulkaMajulka
4.10.2013 v 21:54:24

Nuninko já jsem taky kontrolovací. Já vím, že kdyby se něco stalo, tak stejně nic nenadělám, protože já mám dva kluky velký a když se mi neozvou, tak ani nevím, kde bych je hledala, ale musí se mi ozvat. Adam jezdí pořád někam na turnaje, tak vždycky chci aby napsal, že dojeli. Nejstarší zase občas spí u přítelkyně, tak chci aby mi napsal, že nepřijde v noci domů. Když někam jdou, tak mi říkají kdy asi tak hodlají přijít a když to nestihnou, tak napíšou, že se zdrží.

Markétka je ještě malá, já bych to po ní určitě taky chtěla i kdyby jí to trochu obtěžovalo.

Naše kluky to trochu obtěžovalo a nechápali proč to po nich chci, ale stala se jedna tragická událost, která je dost zasáhla a od té doby to tak nějak chápou.

nuninka
4.10.2013 v 20:17:18

Petro, zatím jí to nevadí, občas se stane, že zapomene ale napíše hned jak si vzpomene. Jinak jsem jí vysvětlila, že to chci proto, abych věděla, že je v pořádku ve škole/autobuse atd.
Teď před školou srazilo auto druhačku, občas se stane, že je varování na nějakou podezdřelou dodávku atd…. Tak takhle alespoň vím, že v pořádku dorazila do školy a pak na autobus.

Zuzi, dcera má 10 let.

Anonym
4.10.2013 v 20:10:00

Nuninko, taky jsem ze začátku takto kontrolovala. pak se párkrát stalo, že malá nezavolala a já se jí nemohla dovolat (má vyplé zvonění) a to byl horor a následně zbytečně zle. Takže už to máme domluvené tak, že zavolá v případě, že bude něco neobvyklého nebo bude potřebovat pomoci…Kšanda

bamiskabamiska
4.10.2013 v 17:33:21

nekontroluju…už jen z toho důvodu, že třeba ve tu chvilku jsem za neprázdněná, neohlásila bych se včas já nebo on…myslím že tohle je naopak impuls k tomu být nervní jen kdyby se vybil mobil atd, tak tu kontrolu nemáš a mozkové závity a scénáře ti jedou na plné obrátky…

Stránky: [1] 2Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist