Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Co se jinam nevešlo » Varovný signál "všeobecná výstraha"Varovný signál "všeobecná výstraha"
semelkasemelka
2.10.2013 v 12:27:39

“Právě proběhla zkouška sirén“. Tohle hlášení a nepřerušovaný zvuk sirén asi všichni dobře známe. Poznáme tak pravé poledne, každou první středu v měsíci. Víte ale, jak zní sirény v případě poplachu? Za našich mladých let se na branných cvičeních učily různé druhy poplachů, nic si z toho ale nepamatuji. Dnes je situace, existuje jen jeden poplach “všeobecná výstraha“. A jak se zachovat v případe vyhlášení všeobecné výstrahy? Vím, že se mají zavřít okna a dveře a pustit rádio nebo televizi, ale asi bych začala plašit “co děti ve škole a školce?“. Víc toho nevím a tak jsem si našla pár informací na internetu http://www.survivor.cz/varovny-signal-vseobecna-vystraha/
http://sdhlubojaty.webnode.cz/news/akusticke-zkousky-siren-pozname-skutecny-poplach-/
Učí se vůbec ve školách něco na toto téma? Trénují se evakuace?
Přeji nám všem, abychom všeobecnou výstrahu nezažili

Stránky: [1] 2 3
semelkasemelka
4.10.2013 v 9:00:51

a pak že z Bruntálu jsou jen zubaté žáby :-D

JanaKJanaK
4.10.2013 v 8:33:14

Ježečku, celostátně to moc nefunguje, už je těch družstev tolik, že si to hlídá každý kraj a někdy i okres sám. Podívej se na stránky toho vašeho SDH, případně se tam zajdi zeptat. Podle nových směrnic se do mladých hasičů mohou brát děti od 3 let, ale nevím jestli to tak bude fungovat všude.

Většina SDH soutěží v celoroční hře Plamen – dle pravidel této hry by od 3 do 6 let měly být děti zařazeny do tzv. Přípravky (někde už mohou soutěžit, jinak si spíše hrají a jezdí na ukázky). Od 6 do 11 let jsou členy Mladších žáků a od 11 do 15 Starších žáků. Nejstarší je dorost, tj. mládežníci (už nemají rádi označení děti :) ) 15-18. Ten věk je vždy k 1.9., kdy ten soutěžní rok vlastně začíná.

Kromě Plamenu existují různé místní soutěže – u nás třeba Uzlování nebo soutěž v Požárním útoku, někde se víc jednotek dalo dohromady a vymyslely svůj systém soutěží, tzv. ligy (např. Podlipanská liga v našem sousedství).

Doporučuji se na trénink jít podívat a před podpisem přihlášky vyzkoušet, jak se bude kroužek a hlavně trenér líbit :D

JežečekJežeček
4.10.2013 v 0:39:09

Jani, už dlouho se připravuju na to, že ti pisnu OV s otázkou, ale teď je tady diskuze, která k tomu vyloženě vybízí :-)
Vím, že hodně děláš pro SDH. Malý miluje hasiče, jednou ročně je u nás v jedné vesnici den obce, kde se “předvedou“ a mlý je z toho hotový. Chtěla bych ho zapsat do nějakého toho dětského spolku hasičů, ale nevím, kam se obrátit pro info. Od kolika let berou děti? Malý má 4 roky. Je nějaké “celostátní vedení“ dobrovolných? Nebo to má každá dědinka své a své podmínky? Moc děkuju za odpovědi! Jinak, jsme taky z MS kraje, tedy z okresu Bruntál :-D *

JanaKJanaK
3.10.2013 v 22:28:20

Inori, tak to je mazec teda.

Nuninko, vzhledem k tomu, že celý program vymysleli dva bráchové z Bruntálu, je v Moravskoslezském kraji slušný zástup instruktorů :D
Kdyby ses nemohla dopídit, napiš a já se zeptám “nahoře“; u vás by tam někdo měl být, akorát nevím jestli u “profíků“ nebo “dobráků“.

lnorilnori
3.10.2013 v 22:01:14

Mamka mi vyprávěla, jak jednou zažila sirény v deset hodin večer, vůbec nevěděla, co má dělat, byla zrovna na cestě z práce, tak aspoň spěchala domů. Chlapi, který k tomu měli přístup, se namazali a už to jelo :)

nuninka
3.10.2013 v 21:58:22

Už se na to jdu podívat.
Jinak Moravskoslezský kraj.

JanaKJanaK
3.10.2013 v 20:54:50

Nuninko téměř kamkoliv :D Zatím jsem jezdila “jen“ po Středočeském kraji – od Velvar, přes Zdiby až k nám ;) Lepší je ale poptat se v okolí, jestli tam nějaký ten instruktor není.

Tady je taková menší nápověda
http://hasik.cz/mapa.html

Který kraj bys potřebovala?

nuninka
3.10.2013 v 20:44:16

Lien,tak to je zlé. Hlavně, že se nikomu nic nestalo.

nuninka
3.10.2013 v 20:42:55

Jani,kam až daleko můžeš dojet?A co taková akce obnáší?

JanaKJanaK
3.10.2013 v 20:02:35

Lien to je nadělení tedy, snad vše dopadne dobře

Stránky: [1] 2 3Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • výchova, děti, rodiče, maminka

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist