Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Co se jinam nevešlo » ctíte neděli?ctíte neděli?
bamiskabamiska
29.9.2013 v 21:04:55

Mám kamarádku křesťanku a ty drží oddechovou neděli.(Samozřejmě by to pojmenovala jinak) Dnes jsem na to zrovna narazila když jsme se s klukem učili dějepis a tam bylo křesťanství, bible, desatero a jedno z nich bylo že se šest dní pracuje a sedmý odpočívá.
Máte to také tak? Ať již kvůli víře a nebo jen kvůli tomu, že si opravdu potřebujete odpočinout a nabrat energii? Ctíte neděli??

Stránky: [1] 2 3
nuninka
1.10.2013 v 12:46:38

bamisko :-)
Mít naklizeno, uvařeno, hodné děti a pěkné počasí na výlet :-)

JežečekJežeček
1.10.2013 v 11:34:06

My se chystáme do Jeseníků na Lesní bar. Cesta přírodou a na konci zajímavý úkaz :-D Sama jsem na to zvědavá. *

Ivča a DomčaIvča a Domča
1.10.2013 v 10:39:08

Bami, tenhle víkend jsme nebyli nikde:-( Bohužel. Děti jsou nachcípaný, já taky – včera jsme lítali po doktorech:-( Pořád věřím, že tenhle víkend jim už bude líp a zase vyrazíme na nějaký výlet. Mám v plánu Kunětickou horu – zatím předběžně,většinou cíl výletu vymýšlím na poslední chvíli. Dokud je fajn počasí, tak bych chtěla někam vyrazit:-)

Piškotka
1.10.2013 v 8:53:15

Vyloženě neděli nectím, spíše se přistihuju, že můj odpočinkový nebo výletový den je sobota, protože tak nějak vím, že v neděli nejdu do práce, takže sobotu si užívám mnohem víc. Naopak spousta lidí mi potvrdila, že pocitově neděle je méně příjemný den než sobota, protože se člověk chtě nechtě psychicky připravuje na pondělí. Máte to taky tak? Jinak já např. souhlasím s tím, co bylo níže napsáno, aby v neděli měly obchody vesměs zavřeno, takhle to chodí v Německu a tuším že i Rakousku a nikomu nevadí, že jí den staré pečivo, mělo by to tak být. Mám pocit, že dnes je to o ziscích, svátky nesvátky, pomalu ani nevíme, proč je svátek, ale markety a Shopping Parky jsou napráskané! Víkendy trávené po vzoru USA. Já preferuji výlet do přírody s rodinou.

JežečekJežeček
30.9.2013 v 23:59:23

ano, napsala jsem to špatně – když ti rupne voda. DOma samozřejmě víš, kde máš hlavní uzávěr a jdeš to vypnout, ale měla jsem na mysli veřejnou kanalizaci. Tam, když to praskne, tak to jde zastavit ten, který má pohotovost – zase ten, který nemá neděli dle své představy.

Není to jednobarevné, akorát proč jsou stále trnem v oku právě ty prodavačky? Každý obchod má svou otevírací dobu a ta je na majiteli, proč mu do ní má stát se svým zákonem zasahovat a říkat mu, kdy musí mít zavřeno. Nejsem věřící a pro mě je neděle jako každý jiný den. *

bamiskabamiska
30.9.2013 v 23:44:12

jak si představujete svůj ideální víkend, neděli..tu chvilku klidu relaxu ….mít možnost si ji zrežírovat a nemuset brát ohled na nic a nikoho? s dětmi, bez nich sama, s knížkou, nevařit, jet na výlet, jet na koncert, nákupy, uklidit celý byt atd?
třeba to jsou právě ty které jste popsali, ale pokud né tak jaké?

JežečekJežeček
30.9.2013 v 23:41:32

250 Kč za so-ne směnu příplatek, dělají tam 6 hodin. Nevím, odkud jsi a jak je to v jiných obchodech, já vím o našem Kaufu.
A o tom píšu – kdo chce ctít neděli snaží se mít vhodnou práci. Ostatní jsou rádi, že ji mají a mají i příplatek za pracovní víkend. Tak proč jim ho upírat a nutit zavírat obchody?¨Každý by chtěl mít volnou neděli a nebýt v zaměstnání, ale spousta zaměstnaných je ráda za to, že právě může pracovat o víkendu a ke svému malému výdělku přidat ten příplatek. *

bamiskabamiska
30.9.2013 v 23:39:53

jani231 ono to přijde neboj :D

ludlinko to je mi jasné že zrovna ty jsi z těch co si tu neděli moc plánovat na leháro nemůžeš…

lussy to je hezké že se to u vás tak zajelo a v tom pracovním tempu to umíš skloubit…..a co bylo dobrého tuhle neděli?
já nemám ráda právě to vaření, náročné mám také spojené s nedělí a pak polovinu dne trávím u sporáku….poslední dobou se snažím vařit v sobotu na dva dny právě abych si ulevila ale zase peču a není to pravidlem…takže kastrolů se nikdy nezbavím….

bamiskabamiska
30.9.2013 v 23:35:28

ježečku a majulko …tak já bych to nikam asi nezaklíňovala jestli se smí nebo nesmí jít pracovat o víkendu…jsou lidi co ji chtějí a co nechtějí nijak držet, mám švagrovou co je u záchranky a o víkendech chodí ráda a možná i vyhledává, asi i kvůli penězům ale i kvůli tomu že může přes týden více se věnovat dceři a zvládá vyzvedávání ze školky….takže ono by se asi našlo spoustu věcí pro a proti pro toho daného člověka

mě by se líbilo aby si to ti daní mohli rozhodnout a nebyli tak nějak tlačení do toho že musí-nemusí

kšando hezky zařízené, prostě uzpůsobeno pro sebe….a jaký byl váš poslední víkend?

danielko bam vítej, přezdívku vidím prvně :D a jak je ma mateřské s jak starým dítkem jsi?

radko tak i to volné proležené odpoledne a sbírání hub pokud si pamatuju je fajn relax a vypnutí….jen toho tam na tebe pak čeká strašně moc…rozplánovat ….a k těm profesím, myslím že je to myšleno na víc , jen ty prodavačky jsou víc na očích jak ti ostatní setkáváme se s nimi asi nejvíc…takže oprava jsou tím myšlení všichni nedělní pracovníci :D

no myslím že zrovna to prodávání v neděli není až tak potřeba, neříkám že nikdy nevyužiji…ale rozdělila bych je na potřebné a né až tak potřebné….a každý asi víme kam co zařadit

Ivčo je fajn si udělat neděli v sobotu, jde hlavně asi o to vypnout. obdivuju jak to dokážete naplánovat a hlavně dodržovat, u nás výlety jsou hodně směřované na prázdniny jak to jde a pak přes rok jen sem tam a spíš příležitostně…musíme na tom zapracovat a ten čas si na sebe víc najít…a kde jste byli tento víkend??

MajulkaMajulka
30.9.2013 v 23:29:33

Ježečku, první tvá reakce asi byla poznamenána tím, žes nedočetla vše co jsem napsala dokonce.

No a 250,- na den příplatek za neděli :-) tak to ani náhodou, to jsi v jiných cenových relacích, mluvíme o příplatku ne o sazbě za hodinu. A samozřejmě jsou povolání, kde si volno dát nemohou, já zrovna v takové práci dělám. Ale tam kde to jen trochu možné je, proč ne? A obchod to prostě je, tam není nutné nectít neděli. Všechny povolání které jsi jmenovala jsou takové, že vždy pracovali i v neděli, ať byla jakákoli doba. Ale nemůžeš s nutností nepřetřžitého provozu v nemocnici srovnávat nutnost nepřetržitého provozu v supermarketu. Nakoupit mohu jindy, s praským slepým střevem samozřejmě do nemocnice ihned. A doprava? Ta snad o víkendu je omezená docela dost, myslím, že na minimum. A když ti v neděli prasknou trubky na vodu? To bych ti nepřála, nevím jestli seženeš někoho kdo ti s tím pomůže. To spíš bude lepší vypnout přívod a počkat do pondělka.

Víš ono je těžké opustit práci, která tě živí, to pak jdeš makat i o víkendu, když nic lepšího nemáš.

Stránky: [1] 2 3Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist