Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » VD + KLUBko » Samy/i o sobě » Jaké je být jedináčkem?Jaké je být jedináčkem?
PetraPetra
26.9.2013 v 13:20:55

O jedináčcích panuje spousta různých přesvědčení. Nějak mám ale pocit, že je to bráno spíš z pozice pozorovatele – prostě takové to, jací ti jedináčci jsou, co dělaní a nedělají atd.
Mnohem víc by mě ale zajímalo, jak to vnímají samotní jedináčci. Kdo z vás je tedy jedináček? Jaké to je být jedináčkem?

…případně můžete zapojit i svoje vlastní jedináčky, pokud budete mít chuť se zeptat přímo jich a jejich pocity nám tady přetlumočit.

…neustrnout ;-)

Stránky: [1]
nuninka
27.9.2013 v 19:04:45

Petro, k nám se neodvážili chodit ani mí kamarádi. Ani zazvonit nebo telefonem zavolat. :-(
Já “útěchu“ nalézala právě v knížkách. Při čtení mi bylo nejlépe.
Nejvíce mě dneska mrzí to, že se mě mamka nikdy nezastala, že jsem v ní nikdy nepoznala oporu, pomoc, nebo někoho, ke komu bych se mohla jít vybrečet.

Pro mě Všude dobře, doma nejlépe nic neznamenalo, spíše naopak. Domů se mi moc chodit teda vracet nechtělo.

PetraPetra
27.9.2013 v 8:41:04

nuninko, tebe bych na jedináčka vůbec netipovala. O té drsné výchově už jsi párkrát psala, přišlo mi to už tenkrát dost těžký, ale to jsem netušila, že jsi v tom neměla ani parťáka v podobě sourozence…

semelko, já bych tipla, že kdybys měla sourozence, tak bys možná chodila mezi lidi o něco častěji, protože bys na to byla trošku víc zvyklá, ale ty pocity by asi byly dost stejné. Aspoň já to tak mám …

Ještě mě napadlo, že jste se sešly dvě, co máte tři děti – hrálo to, že jste jedináčci nějakou roli v rozhodování, kolik vy budete mít dětí?

…a co další jedináčci na VD?

…neustrnout ;-)

semelkasemelka
26.9.2013 v 21:28:31

já jsem též jedináček… jaké to bylo z pohledu dítěte? ani nevím, nejsem společenský typ, takže sourozenci jako kamarádi mi nechyběli, vždycky jsem si vystačila sama i když jsem pár kamarádek měla, ale žádné přátelství až za hrob to nebylo – když mi jedna řekla do očí, že jsem p**a, tak jsem to sice obrečela, ale od té doby jsem se sní nestýkala a nijak zvlášť mi to nevadilo, v pubertě jsem hodně četla, můj čtenářský deník naše učitelka dávala všem za vzor :-D a to mi zůstalo… i dnes raději si vezmu knížku než jít do hospody ale to je spíš tou povahou než tím jedináčkovstvím

ze současné mé dospělosti bych asi řekla, že kdybych měla sourozence, možná bych byla společenštější. ale kdyby byly v p***li ryby nebylo by třeba rybníků ;-)

a co se týče rozmazleností, kterou prý trpí jedináčci, tak jediné rozmazlené děti, které znám, jsou buď prvorození nebo benjamínci, jedináčka rozmazleného bohužel neznám žádného ;-)

nuninka
26.9.2013 v 20:18:22

Petro, nic moc. Já byla vychovaná přísně.Doma jsem musela dělat všechno a stejně jsem poslouchala, že nic nedělám. Za známky jsem dostávala,k vysvědčení si otec chystal vojenský pásek.
Neměla jsem si s kým povídat a hrát. Ze všeho nejraději jsem si četla. Dneska bych asi řekla, že nejhorší byla ta samota doma. Rodiče chtěli mít klid a když u nás byla návštěva, málem jsem nemohla vystrčit nos z pokoje.

JežečekJežeček
26.9.2013 v 14:48:36

Ufff, se mi zase něco povedlo, co? :-D *

PetraPetra
26.9.2013 v 14:42:53

Ježečku, to mi nedělej… já už se zaradovala, že tu nějaký jedináček sebral odvahu napsat a ono prdlajs :-) Já taky jedináček nejsem, proto by mě zajímalo, jak ty “pravdy“ o jedináčcích vnímají oni sami.

…neustrnout ;-)

JežečekJežeček
26.9.2013 v 14:31:15

Tak bohužel, tady nic – jsem ze tří sourozenců :-) *

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist