Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Děti » Volný čas a zábava pro děti » Vybíráte dětem kroužky?Vybíráte dětem kroužky?
PetraPetra
11.9.2013 v 12:55:40

Tak už tu zas kroužím kolem kroužků :-) nějak jsem v tomhle tématu poslední dny lapená, tak snad mě nepošlete rovnou do háje.
Zajímá mě, do jaké míry necháváte dětem volnost ve výběru kroužků? Mám totiž pořád tendenci nějak jim to regulovat, i když si myslím, že by si to měly rozhodnout samy. Jak to funguje u vás? Necháte na dětech, ať se samy rohodnou, nebo je přihlásite sami tam, kde vám to přijde vhodné?

…neustrnout ;-)

Stránky: [1] 2 3 4
miney777miney777
17.9.2013 v 10:20:24

U nás to bylo takhle – kopíruju z prvńáčků –
V prvním školním týdnu jsme si ještě měli zvolit kroužky, na které bychom chtěli naše prvňáčky přihlásit – s manželem jsme se shodli na mažoretkách – protože nám „odpadla“ středa – a ostatní krásné kroužky – holčičí – jsou právě ve středu :-( A proč nám odpadla? Týnka byla přijata do ZUŠky na přípravnou hudební výchovu – loni byli u nich ve školce zjišťovat, které dítko má v sobě potenciál – a prý je nadaná :-D a právě ZUŠku máme ve středu.
************************
takže u nás budou “kroužky“ 2 hudebka v ZUŠce + mažoretky :-)

…padat únavou na hu… ústa :-D

Anonym
15.9.2013 v 15:14:03

Dcerka si vybrala keramický kroužek a výtvarný a já jsem ji k tomu přidala pohybovky, protože je tímhle směrem dle mého dostatečně nadaná:-) a v zimě ji k těmto aktivitám přibude ještě lyžařský, na který se moc moc těší.-) samozřejmě všechny kroužky poskytuje základní škola, kterou navštěvuje:-) Takže u nás je to tak nějak půl na půl – vybrala si co ji baví a já zase co vím že jí jde:-)

JanaKJanaK
14.9.2013 v 9:53:16

Aleno, dá se udělit výjimka, my máme družstvo téměř celé z dětí kolem 6ti let, tak počítám, že letos si to jen zkusí, je toho opravdu dost k naučení se :)

libuno
14.9.2013 v 1:50:50

Milá Petro,
Já jsem to také kdysi chtěla řešit. Dcera chodila na flétnu v MŠ. Když šla do 1. třídy, přihlásila jsem ji do Lidušky.. Na čem to skončilo? Já šílená z toho, že necvičí, když cvičí, tak se mnou- tudíž dvě flétny. Ve finále jsem rezignovala a vzdala. Tudíž doporučuji kroužky typu nezúčastňovat se s možností ten kroužek zaplatit.

alena5alena5
13.9.2013 v 22:48:20

Jani tak to si syn asi letos nezasoutěží,protože šest měl až minulý týden,ale nevadí,stejně než se něco naučí tak to bude trvat.První schůzku mají až příští týden

JanaKJanaK
13.9.2013 v 10:23:14

Petro, jsi mě rozesmála :D Je fakt, že díky hasičům jsme na ně přišli, oni je tu zvou na zakončení různých akcí, takže jsme je několikrát viděli v akci a i mě se to moc lbí.

Aleno, mladí hasiči většinou soutěží hlavně v celostátní hře Plamen, a ta je pro děti, kterým je 1.9. minimálně 6 let. Ti mladší jsou členy SDH nově již od 3 let, ale většinou soutěžit nemohou. Držím palce, ať se tam synovi líbí, ono se to nezdá, ale Plamen je sport jako každý jiný, občas i pěkně náročný.

ludlinkaludlinka
13.9.2013 v 8:10:53

Terezce jsem zatím nechala volnou ruku, ve škole si vybrala výtvarný kroužek a angličtinu, a dnes chci volat na Šipku na Hip – Hop tanec, jestli tam bude ještě volno, je to příspěvková organizace a stojí to 400Kč na pololetí, na rozdíl od soukromého kroužku tance, ten by stál 1500 na čtvrtletí.

jana231jana231
12.9.2013 v 13:15:55

Já plánuji malého přihlásit do výtvarného kroužku.
Krásně kreslí a má talent (podle slov paní učitelky ve školce), tak by byla škoda ho nerozvíjet. Doma sice kreslíme, ale malá se pokaždé začne dožadovat pozornosti a je po kreslení. Navíc odborník je odborník:)

JarmuschkaJarmuschka
12.9.2013 v 10:57:38

Petro, s tím lyžováním to je, jak píše Kukačka – kdo dřív přijde, ten dřív mele.
Mají omezený počet míst, potřebují nasmlouvat lektory.
No a mají to tak nastavené, že prostě v září vyhodí informaci na web a kdo chce, se hlásí.
Stejně se v září hlásí i na jiné kroužky.
;)

…obavy i radosti až do smrti.

alena5alena5
12.9.2013 v 10:30:34

tak u malého s tím teprve začínáme,kroužky pro děti pod 6 let tu nejsou ,mimo mažoretek a fotbalu a ty jsme nechtěli.Teď má 6 a i když je ve školce tak ho příjmou do hasičů-ten jsem mu vybrali my,ale je fakt že vše kolem hasičů ho vždycky hodně zajímalo,takže by ho to mohlo bavit a ve školce si sám řekl, že chce chodit na flétničku,protože jeho kamarád jde taky,tak jsem zvědavá jak dlouho ho to bude bavit,ale aspoň si procvičí dýchání a naučí se mít nějakou povinnost,což se mu bude za rok ve škole hodit.
U starší to bylo podobně jen už ve školce měla trochu větší výběr,(ten časem zrušili)takže nejdřív jsme vybírali spolu-podle toho kam chtěla chodit a pak jak to vycházelo časově a jak byla starší tak už si vybírala sama,chodila vždy do hodně kroužků,měla každý den jeden,jeden den v týdnu měla i dva a brala by i další,ale to už jsem ji bránila.Postupně během let některé kroužky obměnila sama,některé ji zrušili,ale vždy jsem chtěla ať dochodí ten školní rok.Teď už si je vybírá sama,já jen po ní vždycky chtěla ať má aspoň jeden pohybový.Za ty roky už prošla hodně kroužky- v hudebce flétnou a příčnou flétnou,a ve škole to byla postupně keramika,gymnastika,angličtina,výtvarka,dovedné ruce,pohybovky,střelecký,volejbal,taneční,florbal.
Myslím že až bude na střední tak jí ty aktivity budou chybět

Stránky: [1] 2 3 4Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist