Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » TAM-TAM » Radosti » Verdikt ÚS pro Ivanu KönigsmarkovouVerdikt ÚS pro Ivanu Königsmarkovou
JanaKJanaK
28.8.2013 v 12:24:54

Zase jednou zvítězil rozum :)

Ústavní soud zrušil rozsudek nad porodní asistentkou Ivanou Königsmarkovou. Kauza se tak vrací na začátek.

Moc mě potěšili, od začátku jsem byla přesvědčená, že byla odsouzena neprávem. Paní Ivano, vše nej nej k narozeninám

zdroj:
http://zpravy.idnes.cz/ustavni-soud-zrusil-verdikt-nad-konigsmarkovou-fut-/domaci.aspx?c=A130828_084158_domaci_cen

Stránky: [1] 2
zuzina
2.9.2013 v 19:29:20

čtenářko držím palečky ať máš štěstí na ty správné lidi a všechno bude v pořádku :-)a před porodem určitě nečti žádné špatné zprávy :-)

…láska na celý život :-)

Anonym
2.9.2013 v 17:02:13

Tak po pravdě, když sleduju zprávy a nikdy není nikdo z lékařů snad uznán byť jenom trochu zodpovědným za jakékoliv pochybení a dokonce i obrovskou špachtli zapomenutou v těle pacientky, tak je směšné takto trestat porodní asistentku. Asi to neudělala naschvál…ale je škoda, že lékař přeci jenom neseděl třeba vedle v místnosti. Všechno mohlo být jinak. Ale to se dnes už nikdo nedozví.

Je tedy pravda, že teď když jdu k porodu, tak jedna nová lékařka na porodním mně doslova děsí. Ta má tak strašnou pověst, že se fakt bojím, abych na ni nenatrefila. Dokonce znám osobně jednu, u které pochybila pořádně. Když přišel primář, tak prý prohlásil: Na všechno pozdě. Na epidurál (pro odpočinek rodičky), na císaře (dítě moc kleslé) a rodička vysloveně vyčerpaná div ne na vakuoextraktor. Naštěstí tedy porodila ta holka normálně, ale po extrémně těžkém a dlouhém porodu. Ačkoliv ona zase byla hodně štíhlá a i hodně hodně málo jedla myslím i během těhotenství. Takže možná to mohlo být i tím. Ale mám i jiné špatné zvěsti o této lékařce.

Ale i tak bych se doma bála. Nemůžu si pomoct.

čtenářka

Anonym
2.9.2013 v 14:02:01

Je v pořádku,že byla osvob.nevina osoba-pokude opravdu vina nebyla;což se “nikdy nedokaže“;kdo nebo co,zavinil(o)smrt miminka.Je pravdou,že tahle tragická situace,se stát může, ale i lekařum(v nemocnici)..tohle vse je diakutabilni!!!Což “museji“ uznat přiznivci i odpůrci domacích porodu.Ale emoce chybaji rozumem,což je pochopitelne.Kauzu I.K.neznam,jen se snažim dívat se na to i “jinak“.Nic neni na 100%.A nic neni černobíle.

Jinak mimo tema-souhlasím se čtenářkou;ať už jako ja sama matka 3detí-tudíž jsem i 3x porodila.Každý můj porod byl zcela jiný!!-zažila jsem i “lehký“ průběh,zažila jsem i porod skoro jen v mojí režii +porodni duly,ale zažila jsem porod i velice tězký(pro dítě i pro mne)kde šlo i o život.A proto tvrdim,že “díky bohu“za nemocnici,nikdy jsem si nepřipadala,jako “loutka“,či jak se tu píše!!Skrátka jsem tam šla “jen porodit“;pitomci a neprofes.se najdou všude(nejen ve zdravotnictvi);zažila jsem i porod pred 21lety a opět “jedině v nemocnici“.
Tak to citím ja.

zzabickazzabicka
2.9.2013 v 13:55:16

Já měla ještě do nedávna stejný názor jako vy rodí se jedině v porodnici, ale když jsem se pak začetla do příběhů přírodních porodů na http://www.pribehyproivanu.cz/pribehy/ tak jsem změnila názor, nevím jestli bych měla na to rodit doma ale takhle krásně jako rodily některé maminky bych chtěla porodit taky…

zuzina
2.9.2013 v 13:03:14

čtenářko on bude ten problém právě v přístupu porodnic,které mají svoje tabulky a z nastávající maminky se stává jakási bytost,která snad není ani při smyslech,všichni v té porodnici vědí vše líp,snad i to jak se cítí nebo se má cítit.a to je to špatné a proto se dějí porody doma,bez přítomnosti lékaře :-(
a co se týče lékaře,tak by se také dalo diskutovat jestli není lepší zkušená porodní asistentka než lékař.který neví,která bije :-(

…láska na celý život :-)

Anonym
2.9.2013 v 11:16:49

Nejspíš asi budu za tento svůj názor bita, ale upřímně nechápu, proč má nějaká žena chuť rodit někde doma a nebo kdo ví kde jinde než je nemocnice. Připadá mi to pak (s prominutím), jako když kočka někde ve stodole vrhne koťata. Nic proti kočkám a ani takto se rozhodnutým matkám, ale já bych asi fakt umřela strachy. Nechápu tu ochotu podstupovat takové riziko. Dříve ve středověku se říkalo, že těhotná žena chodí se smrtí za pasem a toto se hodně hodně změnilo až s nástupem moderní medicíny. Nevím, proč se chtějí vracet fakticky téměř do té doby, kdy chodily se smrtí za pasem. Ona ta záchranka opravdu přijíždí kolikrát až za 15 minut a to pak může být taky velice pozdě.

Je pravda, že všude může vždycky někdo pochybit, ale tak myslím, že by byla nejlepší zlatá střední cesta. Pokud chce rodit žena opravdu za každou cenu bez přístrojů, klystýru a mimo porodní sál, prosím, ale v místnosti k tomu určené a to v nemocnici a nebo když už doma, tak ať si k tomu přizve taky doktora. Ať si zaplatí jeho přítomnost i doma. Protože když se něco podělá (s prominutím), tak se volá doktor nakonec vždycky.

Ale z mého pohledu je to nepochopitelný hazard. A to říkám jako žena, co bude do týdne a nebo dvou rodit. Fakt tyhle nápady nechápu.

čtenářka

JanaKJanaK
30.8.2013 v 8:23:24

Matildo, ty mi mluvíš z duše, nejvíc mi na celé kauze vadila právě ta nemožnost volby. Bytostně nesnáším, když někdo zdánlivě povolaný nařídí, že to bude takhle a ne jinak.

Osobně si myslím, že odborník typu paní Ivany, pokud zná veškeré potřebné informace, dokáže moc dobře posoudit, zda porod doma lze či nelze (jestli si správně pamatuji, tak dotyčná maminka ji zatajila část svého zdravotního stavu).
Pokud by lékaři dokázali čekat a nezasahovat do průběhu, převážná většina porodů by byla úplně bez zásahů, bohužel jak to vypadá, pro ně je každý příchozí pacient a těhotenství nemoc.

MatildaMatilda
29.8.2013 v 14:34:54

Jo, Zuzina to řekla úplně přesnými slovy. A já upřesním trochu výrok nuninky – nuni, taky nejsem zastáncem domácích porodů – i když Vladánek se narodil “skoro“ doma a byl to ten nejhezčí porod ze všech tří, co mám za sebou, ale jsem zastáncem svobodného výběru, ať se to týká čehokoli, a to u nás v zemi není.
Dovolím si sem vložit článek z FB, ten se mi moc líbi:
http://www.lilia.cz/clanky/porod-doma-co-fakt-nedokazu-pochopit-.html

bamiskabamiska
28.8.2013 v 22:07:47

tak dnes jsem klon zuziny…mám to stejně…

nuninka
28.8.2013 v 22:02:31

Přestože nejsem zastáncem domácích porodů, jsem ráda, že to dopadlo pro I.K. dobře.

Stránky: [1] 2Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist